Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy bevezetik minden középiskolában a programozás oktatását?

Figyelt kérdés

Most volt a HírTv-n, hogy legalábbis az MSZP elnöke a Kunhalmi Ágnes nem engedné ki a közoktatásból a gyerekeket anélkül, hogy nem tudnak folyékonyan angolul, azt mondta "sőt továbbmegyek nem szabad kiengedni a közoktatásból, míg nem tud programozni"...


Szerintem nem kéne. Aki ezt akarja tanulni, úgyis olyan suliba megy. Nem kéne mindenkitre ráerőltetni, főleg akit nem érdekel. Ráadásul aki rossza matekból örül, hogy abból átmegy, erre jönne ez, és nem mindenkinek van meg a gondolkodása hozzá.


2016. febr. 7. 20:11
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
#20 Azért a programozás nem cmd... cmd-ben kell tudni parancsokat, ha használni kell, programozáshoz azért több kell... :)
2016. febr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
De azt mondta hogy az elmélet meg a gyakorlat kiüti egymást tehát ha bemagoljuk hogy egy adott nyelven hogy lehet műveleteket végeuni pl összeadás kivonás, azt kiiratni és ezt papíron, akkor a gép közelébe se kell menni és nemkell programozni hálisten igaz így csak max 3-as lehetek de mind1 jó az ugyse menne de most ez megnyugtatott.
2016. febr. 9. 16:33
 23/46 tabaki ***** válasza:
94%

Remélem, a tanárod nem gondolta komolyan, csak irgalomból nyilatkozott a szád íze szerint. Nem tudom, milyen nyelvet tanultok majd, de a középiskolás szinten szükséges elemeit valószínűleg egy délután be tudod biflázni, az egésznek minden öröme a felhasználásukban, a fejtörők megoldásában van.

„a gép közelébe se kell menni... ez megnyugtatott”

Álmomban sem gondoltam volna, hogy létezik ilyen elfajzott lelkű kamasz. Én csak igen-igen távolról ugatom a programozást, de az egy élvezetes építőjáték, ki nem hagynám az életemből, akármennyire nem használom semmi értelmesre, és akármilyen béna vagyok is benne.

Na mindegy, legyen a kedved szerint, de ha mégsem, nehogy a Dunának menj, itt még mindig kérhetsz segítséget.

2016. febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

"sőt továbbmegyek nem szabad kiengedni a közoktatásból, míg nem tud programozni"

Micsoda ostobaság. Ehhez heti 3-4-5 óra kellene. Miből vennék ezt el? Vagy lenne heti még ennyi óra? Ne vicceljünk már. Arról nem is beszélve, hogy aki egy icipicit is ért a számítástechnikához az ezer százalék, hogy nem megy tanárnak éhbérért, ki a franc tanítana ennyi extra programozást? Meg eleve sincs semmi értelme. Normális, modern számítástechnikai alapismereteket kell tanítani. Akinek meg van kedve az úgyis tanul magától.

2016. febr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

"Én mindig gyenge voltam matekból, és ennek megfelelően utáltam is. A főiskolán egy jó tanár kellett hozzá, hogy megértsem, milyen szellemes, ötletgazdag és hasznos lehet a matematikai gondolkodás."


Magával a hsz. tartalmával egyet tudok érteni, de azt be kell ismerni, hogy a "matematika" helyére a mondatban bármelyik tárgyat be lehet helyettesíteni és úgy is jól hangzik.

2016. febr. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 tabaki ***** válasza:

@#24:

Kunhalmi Ágnest mindenesetre páros lábbal kéne kitessékelni minden olyan helyről, ahol beleszólása lehet bármibe, akár tud programozni, akár nem. Ebben az országban elég kevés ember mondhatja el, hogy tud programozni, de a maradékban is vannak zseniális koponyák. Középiskola után más tárgyakból sem várható el kész tudás, nemhogy a programozásból, amelyhez amúgy is sajátos irányba billent agyvelő kell. Én sokkal általánosabb okokból tartanám hasznosnak, és eszembe sem jutna a piac igényeinek megfelelő szintet követelni.

K. Á. akart valami nagyot, ütőset mondani, csak ahhoz valamelyes rálátás is kéne a kérdésre. Ha ez Kérdezőt megnyugtatja, szerintem ennek a bámulatos tervnek ebben az otromba formában nincs esélye, mert megvalósíthatatlan.


@#25:

Szívemből beszélsz, de kérdezőnek pont a matekkal gyűlt meg a baja. Arra utaltam csupán, hogy a legriasztóbb tantárgy sem ab ovo emberkínzás, megvan annak a szépsége, csak legyen, aki képes megmutatni. De igaz, ami igaz, ennek nem sok köze van a politikusok korlátolt nézeteihez.

2016. febr. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
Szerintem nem adnának plusz órákat, hanem az informatikán belül tanulnánk. Mindenesetre remélem igazatok lesz és nem lesz belőle semmi.
2016. febr. 10. 06:49
 28/46 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem adnának plusz órákat, hanem az informatikán belül tanulnánk."

De ahhoz, hogy a programozásnak legyen értelme, ahhoz normális informatikai alapismeretek kellenek. Ha ebből vesznek el, akkor mire fogják építeni a programozást? Meg van egy ilyen általános tévhit, hogy a gyerekek, csak azért mert kisgyerek koruk óta használják a számítógépeket és az internetet alapból értenek is hozzá. Lehet, hogy néhányan igen, de 90% meg nem. Az, hogy valaki be tudja kapcsolni a gépet és tud like-olni a facebookon, még nem jelenti azt, hogy ért is hozzá. Régebben ez másként volt: a számítógép önnmagában minimális felhasználói élményt adott, nem volt felhasználóbarát, a puszta használata feltételezett mémi tudást.

2016. febr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

Kérdező nyugi, nem kell semmi hasznosat megtanulnod... amíg érdemben bevezetnék ezt, addig még legalább 10 év van vissza, de inkább több.


Amúgy nem értem, hogy ettől mi a fenéért ódzkodsz. Próbáltál már valaha programozni? Akkor honnan tudod, hogy nem szeretnéd?


Nem is értem, középiskolákban miért csak 2 évig kötelező az informatika oktatás, heti 1-2 órában. Egyedül az informatika és az idegennyelv az olyan középiskolás tudás, ami közvetlenül használható a való életben. A tanári pályán kívül hirtelen nem is tudnék olyan szellemi foglalkozást mondani, ahol nincs szükség számítógép használatra.

2016. febr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Közmunkásnak, mekibe dolgozóknak, takarítóknak, gyári munkásoknak.... És még sok munkához. Matekból szerzek felmentést így érettségiznem se kell belőle. Mivel egyébként a programozáshoz matek is kell ezért teljesen felesleges lenne tanulnom.
2016. febr. 10. 13:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!