Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy bevezetik minden középiskolában a programozás oktatását?

Figyelt kérdés

Most volt a HírTv-n, hogy legalábbis az MSZP elnöke a Kunhalmi Ágnes nem engedné ki a közoktatásból a gyerekeket anélkül, hogy nem tudnak folyékonyan angolul, azt mondta "sőt továbbmegyek nem szabad kiengedni a közoktatásból, míg nem tud programozni"...


Szerintem nem kéne. Aki ezt akarja tanulni, úgyis olyan suliba megy. Nem kéne mindenkitre ráerőltetni, főleg akit nem érdekel. Ráadásul aki rossza matekból örül, hogy abból átmegy, erre jönne ez, és nem mindenkinek van meg a gondolkodása hozzá.


2016. febr. 7. 20:11
1 2 3 4 5
 31/46 tabaki ***** válasza:

@#29:

Én még belül sem...

2016. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
???
2016. febr. 10. 13:18
 33/46 tabaki ***** válasza:
62%

@#30:

Na, amennyi matek ahhoz kell, azt az általánosban letudtad. Persze, hogy vannak olyan területek, amelyeken vaskemény matematikai alapok kellenek (bizony, ott talán még Kunhalmi Ágnes, a programozás avatott tudora is el-elakadna néha), de az már messze nem középiskolás szint. Nyugi. Amúgy meg a neten valószínűleg minden iskolai feladatra találsz kész megoldást, de ezt csak csillapításul írom. Mint céloztam rá, az adja a savát-borsát, hogy gondolkodni jó.


@#32:

A 29. hozzászólás utolsó mondatára reagáltam :)

2016. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

" Mivel egyébként a programozáshoz matek is kell ezért teljesen felesleges lenne tanulnom."


Egy átlagos programozó kb. semmi komoly matematikai tudást nem használ, ez inkább csak logika.

Persze ennek is vannak magasabb szintjei, meg speciális területek ahol kell, de nem általános, hogy kéne hozzá.

2016. febr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 tabaki ***** válasza:
64%
Már megint nem t'om, minek köszönhetem a lepontozást, de gondolom, örömet szerzett valakinek.
2016. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
Nem én voltam. Én mindenkit felpontoztam. Na mind1 ezt a témát már túltárgyaltuk. Csak elmegy az életkedvem hogy órákig tanulom a matekot és még magántanárhoz is járok, de sehogyse megy. Lehet hogy a programozást még szeretném is, az logika inkább és érdekesebbnek tűnik mint az elvont értelmetlen matek feladatok amik nem fejlesztik a logikát csak ezt a szöveget adják be a diákoknak.
2016. febr. 10. 14:11
 37/46 anonim ***** válasza:

Folyékonyan angolul?

Tehát akkor mindenkinek ugyanolyan az agya és meg tudja tanulni az angolt közép/felső szintre. :/


És talán nem jó az, ha mindenki programozást tanul. Talán elég a teknőc logó vagy micsoda, meg TALÁN 1-2 óra erejéig az informatika órán.

de van, akinek a matek nem megy, programozáshoz nem egyszer az kell, na meg persze gondolkodás.


Esély van rá, de attól függ, aki eldöntheti ezt, hogy legyen vagy ne legyen.

2016. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

Van-e rá esély, hogy bevezetik minden középiskolában a programozás oktatását?


Szerintem ennek az esélye igen csekély, mivel a Fidesz meg az MSZP nem arról híresek, hogy csak úgy átvegyék egymás ötleteit és megvalósítsák. Ráadásul a programozás tudásról elhangzott óhajról nagyon könnyen kimutatható, hogy megvalósíthatatlan. (Az angol tudás már más tészta, mert ha a gyerekek legfogékonyabb korától, óvodás kortól ráfeküdnének a nyelvoktatásra, annak lenne valamilyen eredménye.)

A középiskolában a tehetséggondozásra kellene inkább nagyobb hangsúlyt fektetni. Meg kellene teremteni annak a lehetőségét, hogy a tehetséges programozó palántákra minél előbb ráleljenek, és számukra a programozás tanulás minden feltételét biztosítsák - hw, sw, tanár, szakkönyvek, tanfolyamok, versenyek stb. Így is sokan vannak, akik saját erőből középiskolás korban sokra viszik a témában, de ha még támogatást is kapnának, még többen lehetnének ilyenek.

2016. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
71%

" mivel a Fidesz meg az MSZP nem arról híresek, hogy csak úgy átvegyék egymás ötleteit és megvalósítsák"

És nem is kell egyik se hozzá. Csak lelkes, jól felkészült tanárok, erre motivált diákok és ebben érdekelt vállalatok.


Említettem már a Microsoft NAT-javaslatát, a Kódolás Óráját (code.org). De vannak még ilyen projektek (pártoktól és kormányoktól független):


A Telekom is fontosnak tartja az informatikus-képzést:

* [link]

ami nem is csoda:

* [link]


A ködös Albionban a BBC mikrovezérlőt ad a gyerekeknek:

* [link]


Van kifejezetten lányoknak szánt programozó-workshop és verseny is:

* [link]

* [link] - erről film is készült: [link]


Sőt nincs új a Nap alatt: régen - az 1980-as években - a TV-ben ment a TV-Basic nevű műsor, volt iskolaszámítógép-program:

* [link]

2016. febr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
@39 De az, hogy van gyerekeknek workshop és verseny általános és középiskolásoknak az nagyon nem ugyanaz, hintha kötelező programozás oktatás lenne MINDENKINEK.
2016. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!