Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ki milyen programnyelvvel kezdte?

Ki milyen programnyelvvel kezdte?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el tanulni a php-t, ezt egyszerűbbnek érzem és elterjedtebb is(?), ismerősöm is ezt ajánlotta elsőnek.

Ki mivel kezdte, melyiket gondoljátok könnyebbnek, érthetőbbnek?


2016. márc. 9. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én C#-vel kezdtem és onnan át a javára amit jelenleg is tanulok.
2016. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

php -> bash -> c++ -> c -> c# -> haskel -> java [most itt vagyok] :D


helyedben amúgy python-al kezdenék.

2016. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én c++ nyelvel kezdtem, és nem ajánlom kezdésre. Ahogy írták a Python jó választás lehet.
2016. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Anno - kb 25 éve - Basic-kel kezdtem, 8 bites mikrogépen. Aztán jött a Pascal/Delphi, a C/C++.

Mostanság - rendszergazdaként - leggyakrabban Pythont, PHP-t és Javascriptet használok (meg Bash szkriptet), ritkábban C-t.

2016. márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Először Perl, majd jött hozzá az R, majd Python, és mostanában is ezeket használom kiegészítve standard script nyelvekkel pl. Bash, awk, sed. (Időnként kis html, css, javascript.) Főleg adatelemzésben utazom.
2016. márc. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Én assemblyvel kezdtem, majd később, elkényelmesedés okán áttértem a basicre, ezt követően megtanultam szingalézül, tévedésből persze, mert úgy tájékoztattak, hogy a 128 bites rendszerek standard nyelve az, de közben kiderült, hogy mégsem, hanem a dogon nyelv egyik dialektusa. Hát most azt tanulom. Köszönni már tudok benne, napszaknak megfelelően, de csak ha éppen este van.

Binárisban ugyanakkor bármikor el tudom fütyülni egy soundblaster hangkártya meghajtóprogramját.

2016. márc. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pascal, még a középsuliban. Azóta volt szerencsém pár nyelvhez, C++, C#, Python, Javascript, és az igazat megvallva nem tudok ezekben felállítani kronológiai sorrendet. Szimultán több nyelvvel foglalkozok aktívan, és ezek néha összevissza tudnak váltakozni, szóval... :D
2016. márc. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

BASIC-kal kezdtem 8 bites Spectrumon, majd C64-en.


Egyetemen FORTRAN-t tanultam, utáltam.


Jelenleg C++-ban programozok.

2016. márc. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Visual Basic, aztan iskolaban pascal, assembly, kozben attertem C#-ra magamtol, egyetemen C es C++, kozben kitartottam a C# mellett, aztan hozzacsaptam az ASP-t mert ajanlottak egy webfejlesztoi munkat, es ahhoz megtanultom a tobbi marhasagot, mint JS, CSS, majd kitalaltam androidra egy jatekotletet es kotottunk egy nem tul bizalmas baratsagot a javaval is.
2016. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem tulajdonképpen a Matlab volt az első. De ha kifejezetten programozni szeretnél, akkor nem tudod jól hasznosítani, ez inkább tudományos célokra van.
2016. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!