Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C, C# vagy Python?

C, C# vagy Python?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Egy ideje C# ban "programozok" tetszik is meg minden de inkább majd Operációs rendszereket és játékokat szeretnék készíteni. A kérdésem az lenne hogy bár tudom millió + 1 ilyen kérdés van de pont ilyen nincs, hogy melyiket ajánlanátok a fentebb említett célokra?

A C#-t azért nem szeretném folytatni mivel az csak windows-ra van és én inkább a Linux -ot szeretem használni!

Válaszokat köszönöm! 14/F



2017. márc. 11. 13:58
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni a Pawn ban elég sok tapasztalatom van!

A SA:MP fejlesztgetések miatt!

2017. márc. 11. 14:01
 2/47 anonim ***** válasza:
49%
C# nem csak Windowsra van.
2017. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 sharkxxx ***** válasza:
63%

A Python nem programozói nyelv, hanem script. Azzal operációs rendszert nem lehet készíteni.

Az operációs rendszereket C és Assembler nyelven írják.

Játékokat úgy érdemes készíteni, hogy több platformon is fussanak (PC, PlayStation, X-Box). Ezt úgy szokták megoldani, hogy olyan környezetben írják a játékot, ami több platformot támogat. Az ilyen környezetekben C vagy C++ nyelven kell programozni.

2017. márc. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Tehát a C az ami nekem kell?
2017. márc. 11. 14:36
 5/47 sharkxxx ***** válasza:
17%
A C már elavult. Inkább csak a C++ nyelvet tanuld meg.
2017. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
A C++ -al ugyan azt meg lehet csinálni mint a C vel csak ez egy tovább fejlesztet verzió? (Én ezt gondolom)
2017. márc. 11. 14:51
 7/47 sharkxxx ***** válasza:
33%

A fő külömbség, hogy a C nem objektum orientált nyelv, de a C++ igen.

Ahol lehet programozni C-vel, ott lehet programozni C++-szal is. Úgyhogy a C tanulását nyugodtan átugorhatod.

2017. márc. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2017. márc. 11. 15:12
 9/47 anonim ***** válasza:

"A C már elavult. "

Nem elavult, csak sokkal hardverközelibb.

A Linux ( [link] a BSD ( [link] ) kernelét (rendszermagját, ami kapcsolatot biztosít a hardver és az alkalmazói programok között) mai napig abban írják (+assemblyben és ezen nem fognak egykönnyen változtatni), beágyazott rendszereket, drivereket abban programoznak. Éppen ezért a villamosmérnökök nemzetközi szervezetének felmérése alapján az első a kedvelt programozási nyelvek között:

[link]

2017. márc. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
Esetleg valaki olyan nem szólna hozzá a témához, aki ért is hozzá?
2017. márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!