Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C, C# vagy Python?

C, C# vagy Python?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Egy ideje C# ban "programozok" tetszik is meg minden de inkább majd Operációs rendszereket és játékokat szeretnék készíteni. A kérdésem az lenne hogy bár tudom millió + 1 ilyen kérdés van de pont ilyen nincs, hogy melyiket ajánlanátok a fentebb említett célokra?

A C#-t azért nem szeretném folytatni mivel az csak windows-ra van és én inkább a Linux -ot szeretem használni!

Válaszokat köszönöm! 14/F



2017. márc. 11. 13:58
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

Ezt hogy kell beállítani??


gcc proba.c -std=c11 -o proba.exe

2017. márc. 12. 22:18
 42/47 anonim ***** válasza:
0%

A függvényeknek nem hiba- vagy exitkódjuk van, hanem visszatérési (return) értékük, ami általában a függvények bemenő adataiból képződött eredmény (result).


Nekem nem tisztem a te hibáidat, buta nyilatkozataidat javítgatni, de szerintem nem is kellene, hogy erre sor kerüljön, a legjobb volna, ha te nem ejtenéd meg ezeket.

2017. márc. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

De egészen véletlenül C nyelven, Windows platformon nem a main() visszatérési értéke határozza meg magának a programnak is az exit code-ját?


Ha nem, akkor adj már magyarázatot ennek a miértjére:

C:\> copy con demo.c

int main() { return 176; }^Z

1 file(s) copied.


C:\> gcc demo.c -o demo.exe

C:\> demo

C:\> echo %ERRORLEVEL%

176

C:\>

2017. márc. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

Most már működik a for is :D

Leírná valaki a Timer készítés menetét?

Pl:


Egy másodpercenként elszámoljon 600 ig ha elérte az 600 at (tíz perc) álljon le a program

2017. márc. 12. 22:50
 45/47 anonim ***** válasza:

A main az speciális függvény.

Annak értelemszerűen egy "kilépési kódja" lesz, attól függően, hogy a program eredményesen lefutott-e vagy sem. Ezt az értéket használja fel az operációs rendszer, ha felhasználja.


A függvények visszatérési értéke rendre az általuk feldolgozott adatok eredménye, ezért függvények.


C négyzet = A négyzet plus B négyzet.


A négyzet és B négyzet a bemenő paraméterek, a plusz meg a függvény operátora.

C négyzet pedig a függvény visszatérési értéke, eredménye.

Egy függvény szolgáltathat hibakódot is (pl. ha a bemenő paraméterek rosszak), de nem ez a feladata.

2017. márc. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

"A main az speciális függvény.

Annak értelemszerűen egy "kilépési kódja" lesz, attól függően, hogy a program eredményesen lefutott-e vagy sem."


VS


"

int main() {

...

return 0; //Ha a hibakód 0, az azt jelenti, hogy a programod sikeresen ért véget.

}

"


Szóval akkor egyetértünk.

2017. márc. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Azzal az egy apró kivétellel, hogy hibakódot írtam kilépési kód helyett.
2017. márc. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!