Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C, C# vagy Python?

C, C# vagy Python?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Egy ideje C# ban "programozok" tetszik is meg minden de inkább majd Operációs rendszereket és játékokat szeretnék készíteni. A kérdésem az lenne hogy bár tudom millió + 1 ilyen kérdés van de pont ilyen nincs, hogy melyiket ajánlanátok a fentebb említett célokra?

A C#-t azért nem szeretném folytatni mivel az csak windows-ra van és én inkább a Linux -ot szeretem használni!

Válaszokat köszönöm! 14/F



2017. márc. 11. 13:58
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
0%

c++ kb 5-10%al lasabb lehet c++nál,

és kernel írásra sem jó, de játék íráshoz már inkább.

2017. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:

Egye fene...


Nem tudom, mennyire tűnt fel neked, de az operációs rendszer rétegekből áll. Először is van egy réteg, ami a lemez boot szektorába kerül be. Tekintettel arra, hogy ez csak 512 bájt lehet, ennek ma már csak annyi a célja, hogy megtalálja és betöltse a rendszer következő rétegét - a rendszertöltő programot (ez az a bizonyos operációs rendszer választó képernyő, hogyha van XP és 7 is a gépen, melyik induljon el). Ez az az első két réteg, ahol lényegében a semmiből kell felépíteni valamit, tehát túl sok dologra nem lehet támaszkodni - éppen ezért írják ezeket a rétegeket C-ben illetve Assembly-ben. Hiszen a számítógép ezen a ponton még azt sem tudja, hogyan írjon ki valamit a képernyőre. Amint ez a legalsó két réteg megvan, onnantól lehet elgondolkozni azon, hogy a rendszer magasabb szintű részeit milyen nyelven írjuk. Ma a legelterjedtebb nyelv erre a célra a C, bár voltak C#-os (pl. a Singularity oprendszer) és Java-s próbálkozások is. Nem véletlenül maradtak csupán kísérleti projektek.

2017. márc. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

"c++ kb 5-10%al lasabb lehet c++nál,

és kernel írásra sem jó, de játék íráshoz már inkább."

???

Elözőnek köszönöm tehát akkor C++ -t elkezdem tanulni úgy jó lesz majd aztán aztán jöhet az Assembly ?

2017. márc. 11. 16:11
 14/47 anonim ***** válasza:

A C++ nem a C oop-s verziója.

Oprendszer készítéséhez jó a C++ is meg a C is, de C-ben azért lényegesen könnyebb. Ma már ASM-re nincs szükség még oprendszer írásához sem, egyedül a betöltőt szokták assembly-ben megírni, ami nem feltétlenül MBR, ahogy az előttem szóló mondta.

Van egy oktatási célra szánt oprendszer, Minix a neve. Ez egy szimpla, nyílt forrású kis méretű cucc, amihez magyar nyelven könyvet is írt a szerzője. Ezt javaslom tanulmányozásra, ha operációs rendszer írásán gondolkozol.

2017. márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm de erről a Magyar nyelvű könyvről nem találok semmit. Egy linket erről tudnál adni?
2017. márc. 11. 17:41
 16/47 anonim ***** válasza:
2017. márc. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
41%

"Nem elavult, csak sokkal hardverközelibb."

Nem lehet hardverközelibb, mivel a C részhalmazaa C++-nak.


"c++ kb 5-10%al lasabb lehet"

Ilyen nincsen. :D


"Éppen ezért a villamosmérnökök nemzetközi szervezetének felmérése alapján az első a kedvelt programozási nyelvek között"

A kedvelt itt azt jelenti, hogy lusták voltak tovább tanulni, vagy a munkahelyük nem volt hajlandó a munkaeszközök fejlesztésére pénzt ölni.

2017. márc. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
Operációs rendszert C-ben, esetleg C++-ban írnak. C-ben kell lenned tapasztalatodnak, ha beszállnál egy operációs rendszert fejlesztő csapatba. A játékok nyelve inkább a C++.
2017. márc. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

# 17/18 Időpont ma 01:23:

Hagyd már abba a baromságaidat. A C soha nem volt a c++ részhalmaza, ahogy a villamosmérnökök sem azért kedvelik a C-t mert lusták voltak tanulni, hanem azért, mert a kontrollerek, processzorok zöméhez elég a C, annyira, hogy sok esetben nincs is c++ fordító.

2017. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

Offolnék egy kicsit

Ma reggel elkezdtem tanulni a C -t és nagyon zavaró hogy nem ír ki rendesen ékezetet!

Találtam ezt: [link] de nem tudom hogy kellene használni :/

Valaki segítsen :)

2017. márc. 12. 17:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!