Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy dokumentum (fájl) tartalma...

Egy dokumentum (fájl) tartalmazhatja a saját checksum összegét?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a fájlban úgy van benne a saját ellenőrző összege, hogy az összeg kiszámításakor a teljes fájlt, a benne lévő összeget is figyelembe kell venni.

Létezik ehhez algoritmus?


Pl. fájl: "HelloWorld_11001100" -> checksum: 11001100



2017. márc. 18. 19:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Elképesztő, hogy egyesek még képesek lennének megmagyarázni is a saját baromságukat :D
2017. márc. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

10: A kérdés így szól: "Egy dokumentum (fájl) tartalmazhatja a saját checksum összegét?"


Erre a válasz egyértelmű IGEN - saját file formátum esetén mindenképpen. És ez még úgy is lehetséges, hogy a file teljes tartalmát összegzed, _beleértve_ a checksum-ot is. Itt tehát a checksum a file adattartalmának szerves részét képezi, így a koherencia is megvan.

Ez az eljárás egyébként egyáltalán nem ritkaság (pl mérő-adatgyűjtő alkalmazásokban is gyakran alkalmazzák).


11: Szvsz a legnagyobb barom itt te vagy, de még ahhoz is hülye vagy, hogy ezt belásd :)

2017. márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Persze, saját fájl formátum, meg saját checksum algoritmus esetén MINDEN lehetséges, csak ahogy már korábban utaltam rá ezt hívják gányolásnak.

De gányoljatok csak nyugodtan, én meg majd kijavítgatom súlyos pénzekért a sok szemeteket, ahogy kb most is csinálom. :D

2017. márc. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%

Miféle "saját checksum algoritmusról" beszélsz?

A moduláris összegzés az egyik legismertebb módszer.. eh mindegy, hagyjuk...

2017. márc. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Miféle "saját checksum algoritmusról" beszélsz? "


Van ugye vagy 10 féle de írhat, alkalmazhat sajátot.

2017. márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Hűha, nem gondoltam, hogy ilyen vita lesz belőle. :)


A válaszok alapján első körben ezt találtam:

[link]

Jól értem, ez kicsit hasonlóképpen működik, mint mondjuk a paritásbit?

2017. márc. 19. 12:38
 17/20 anonim ***** válasza:

15: "Van ugye vagy 10 féle de írhat, alkalmazhat sajátot."


Ez így van, csakhogy ez utóbbi eljárás #13-as "kolléga" szerint már kimeríti a "gányolás" fogalmát :)

2017. márc. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem szerintem vérpistike, így működik az ipar.

Alapelv, hogy ne írj meg plusz munkával valamit szarul, amit előtted sokkal profibbak, már sokkal jobban, sokkal alaposabban kitesztelve megírtak.

Majd ha túljutsz az érettségi feladatok megoldásán, akkor te is rájössz majd ezekre a dolgokra.

2017. márc. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Alapelv, hogy ne írj meg plusz munkával valamit szarul, amit előtted sokkal profibbak, már sokkal jobban, sokkal alaposabban kitesztelve megírtak."


Hát ez hülyeség is, meg kishitűségre is vall.

Mi van, ha csak adott intervallumon belül érkező adatokat kell hibamentesen továbbítani?

2017. márc. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
18: Cicafül, ha nem tűnt volna fel, a modular sum-ot javasoltam, ami azért egy elég bejáratott dolog :)
2017. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!