Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legjobb egyetem és...

Melyik a legjobb egyetem és egyetemi képzés Magyarországon ha valaki programozónak akar tanulni?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazistaként érdekel...

2017. szept. 26. 19:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Oh, és halkan jegyzem meg, hogy még ebben sem mutatkozik ki sehol a "kétszer annyit keresnek", 20-30% pluszról van szó, ami ha számolunk azzal, hogy a diplomások az egyetem végett később állnak munkába néhány évvel, azt jelenti, hogy több mint 10 év, mire ilyen ráták mellett megtérül az egyetemen töltött idő (mindez feltételezve, hogy ingyen jártak egyetemre)
2017. szept. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
22%

"Oh, és halkan jegyzem meg, hogy még ebben sem mutatkozik ki sehol a "kétszer annyit keresnek", 20-30% pluszról van szó, ami ha számolunk azzal, hogy a diplomások az egyetem végett később állnak munkába néhány évvel,"


Látszik a szövegeden, hogy totál kaktusz vagy a témához.

1. Az egyetemisták zöme már hallgatóként elhelyezkedik, fejleszt, pénzt keres.

2. A gyakorlatban kell körülnézni, ott élesen kitapintható a markáns fizetés-béli különbség a diplomások javára. Na meg, be se mondom, elég sok helyen szóba sem állnak azzal, akinek legalább valamilyen diplomája nincs. Jól is teszik.

Arról a hülyeségről le kéne már szokni, hogy a falmelléki veréb a menő, programozni csak ő tud, a diplomás meg hülye mint a segg, mert egyetemre, főiskolára járt.

A valóság ugyanis ennek ellentettje.

2017. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"„A Budapest Műszaki Egyetemen kezdtem el a tanulmányaimat Műszaki Informatika szakon. Két év után kibuktam az iskolából. Utána újrakezdtem, de ekkor családi okok miatt nem tudtam folytatni, munkát kellett keresnem. Autodidakta módon már korábban foglalkoztam a számítógépekkel, a hibaelhárítással, mindent meg tudtam gyakorlatban tanulni. Így helyezkedtem el az egyetem kihagyása után az első munkahelyemen, majd lépkedtem tovább kisebb-nagyobb nehézségek árán, egészen a jelenlegi munkahelyemig – mondta a 28 éves Dávid, aki úgy került az IBM-hez, hogy amikor azt mondták neki, papír nélkül nem igazán felel meg,

(....)

Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy a legfrissebb felmérések szerint míg a diplomás pályakezdők átlagfizetése bruttó 236 ezer forint körül van, az érettségivel rendelkezők mindössze 118 ezer forintra számíthatnak az első munkahelyükön. Az erről publikált kutatást itt olvashatod el."

2017. szept. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát ez elég bullshit, totál zöldfülüként, a legelső munkahelyemen is többet kerestem ennél. Igen, diploma nélkül. És igen, totál zöldfülüként. Sőt, ismerek olyat, aki már elsőéves középiskolásként pénzt keresett a programozói tudásával. Mára meg már igen jó dolga van. Persze ő kivételesen tehetséges. Érdekes módon neki nem mondták soha, hogy 'hát sajna nincs diplomád, szóval viszlát'. És ami azt illeti, nekem sem. Persze pampoghatsz napestig, hogy a programozó egy speciális állatfaj és cask az egyetemi diploma meglétében lehet programozó az ember, de megsúgok valamit: Amíg a cégek teletömik az ember zsebét azért amit csinál, nagy ívben le fogja mindegyik szarni, hogy te nem tartod őket programozónak. Aki a fél millás fizut adja nekik, meg van elégedve.
2017. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

" Érdekes módon neki nem mondták soha, hogy 'hát sajna nincs diplomád, szóval viszlát'. És ami azt illeti, nekem sem."


Majd mondják olyan helyeken, ahol nem szaros kis weblapok faragásával megy el minden nap, hanem érdekes, komoly dolgokban vehet részt az aki ott foglalkoztatnak.

Egy normális IT cégnél, még csak nem is kell, hogy nemzetközi legyen, a portán sem jutsz keresztül diploma nélkül. És ez így is van jól.


" Persze pampoghatsz napestig, hogy a programozó egy speciális állatfaj és cask az egyetemi diploma meglétében lehet programozó az ember"


Műtsön téged egy olyan "orvos", akinek nincs diplomája, szereljen villanyt nálad egy olyan szerelő, akinek nincs képesítése és ha utazol mondjuk görögországba, akkor vezesse a kocsit, autóbuszt egy olyan ember, akinek jogosítványa soha nem volt.


Gyökérke, a diplomát nem ajándékba adják, és nem véletlenül várják el. A diploma még nem garancia a jó munkavégzésre, ahogy a jogsi sem a balesetmentes vezetésre, de legalább előfeltétel.

Arra senki nem kiváncsi, hogy tudatlanokat oktasson, hogy azt fürkéssze, vajon mit tud és mit nem tud az alkalmazottja. Tudod, a cégek értékét a bennük dolgozó emberek adják és ezt a jobbak pontosan tudják is.

Nem hülyék, hogy tudatlanokra bízzanak fontos fejlesztéseket, ráadásul itt európában szoftvert el sem adhat úgy egy cég sem (legalábbis állami vállalatnak, ktsgv szervnek), hogy ne lenne első sortól az utolsóig dokumentálva, naplózva a fejlesztés menete, benne a fejlesztők névsorával, azok minősítésével. Minden egyes felhasznált kódsor névre, személyre visszavezethető kell legyen. Ide mégis, hogy férnétek ti be?


A fél millás fizetést meg hazudd valaki másnak, olyannak, akivel egy szinten vagy, aki neked ezt el is hiszi.

2017. szept. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Csak magamat tudom ismételni, nagy ívben tojnak rá a 'tudatlanok', hogy a te elitista szemedben minek számítanak, ők tök jól megvannak.
2017. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Rohadtul érdekel a dolog, hogy a 38% és 80% arányú "hasznos" válaszok milyen mennyiségű visszajelzésből fakadnak. Megeshet, hogy néhányan segíteni akarnak másoknak, de mi van ha csak azt mondja a 80-as amit hallani akarnak? Humm és a 38-as pedig gorombán tálalja a nagybetűs IGAZSÁGot.


érdekes.... :/

2017. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A 38-as csávó régóta járja a Gyakorit, és mindenhova elköpködi a valóságtól teljesen elrugaszkodott elméleteit. Kedvenc taktikája, hogy úgy nyer vitát, hogy bárminemű érvelés néllkül azt mondja, hogy hazudsz, nem is jártál egyetemre, nem is dolgozol programozóként, mert cska neki lehet igaza. :D Már rég feladtam, hogy bármiről is meggyőzzem, legjobb lenne, ha szó nélkül ignorálnám a böfögéseit. Konstruktív kommentet még nem láttam tőle.
2017. szept. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!