Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek jól döntöttem,...

Szerintetek jól döntöttem, hogy elvállaltam egyetem mellett ezt a programozói állást?

Figyelt kérdés

Magamtól tanultam programozni, most végzek egy más szakon. (Nem informatikus)

Júniusban kezdek majd gyakornokként (Java programozó), nemrég kaptam az infót hogy felvettek. Közben azonban februárban beadtam a jelentkezésem programtervező info. szakra, gondoltam ha már fejlesztő akarok lenni, ez a minimum hogy megcsinálom.


Így megállapodtunk abban a céggel, hogy ott maradok náluk szeptemberben is, és bejárok heti 2 napot dolgozni, ahogy van időm, mivel ők hosszútávra terveznek, csak nyárra nem vesznek fel. Szerintetek meg tudom ezt így oldani majd? Félek hogy túl leszek majd terhelve, sokat kell majd tanulnom, mellette a munkában is helyt állnom.. Szerintem megéri dolgozni suli mellett, de félek hogy kicsit sok lesz.


Egyetemen talán a progos tárgyakkal nem lesz gondom, matek az húzós lesz. (Egyetem : SZTE)



2018. máj. 17. 00:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Sok helyen van proginfoból levelező, én is most fejezem be. Egerben, Debrecenben, Nyíregyházán és GDF-en van, szerintem sok más helyen is.
2018. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Akkor bocsi, rosszul tudtam.
2018. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha még releváns a kérdés a kedves kérdezőnek (vagy bárkinek), én ugyanerre a szakra járok az SZTE-n, most végeztem az első évemmel és pár hónappal ezelőtt kezdtem el dolgozni.


Elmondani nem tudom a különbséget. A munka már most, pár hónap után annyi rutint, tapasztalatot, önbizalmat adott, amennyit az egyetem soha nem fog szerintem. Borzasztóan untam az egész félévet, órákra járni, zh-kat írni stb. A jegyeimmel alig foglalkoztam csak görbüljön, és nem bánom, mert így végre tényleg arra fordítom a legtöbb energiát, amire akarom. Gondolj bele milyen jó lesz pár év múlva amikor végzel, legtöbben még csak ekkor kezdenek el munka után nézni és döbbennek le hogy mennyi mindent nem tanított meg nekik az egyetem, neked meg már 3 év tapasztalatod lesz.


Szóval szerintem ez az egyik legjobb döntés amit hozhatsz, ha van tehetséged és hajlandó vagy beleölni az energiát. Heti 2 nap (= 16 óra?) simán belefér az idődbe, az első félév azért elég könnyű, de szerintem még a második is.


(Tipp: a matekra már most feküdj rá, legalább annyira hogy ne legyen minden teljesen új, rengeteget tud jelenteni. Deriválással, integrálással ne ott akarj először találkozni, mert nincs idő normálisan megtanítani, számon kérni viszont természetesen fogják.)

2018. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Értem. Nyáron igyekszem is ráfeküdni, csak hát én is dolgozok már, ráadásul nyáron napi 7-8 órát, úgyhogy nincs rá annyi időm amennyi kéne..


Egyébként utóla én is rohadt jó döntésnek tarom hogy elkezdtem dolgozni gyakornokként. Már 3 hét alatt rengeteget tanultam, és tetszik a hely.


Kicsit attól félek hogy évközben nem lesz elég időm gyakorolni, mert ahogy hallottam attól függ a matek hogy otthon mennyit szánsz rá, gyakorlás kérdése az egész.


Szerinted naponta / hetente mennyi időt kell rászánni hogy meglegyen? (Nekem is a kettes lesz a cél mindenből :D )

2018. júl. 4. 21:51
 15/16 anonim ***** válasza:

Azért ne a kettes legyen a cél, első félévben nem nehéz azért annál jobban teljesíteni. Inkább úgy értettem törekedj a legjobbra, de nem kell szomorkodni ha kettes lesz valami :D

Két matekos tárgy van első félévben, kalkulus és diszkrét matek.

A kalkulus a nehezebb a kettő közül, én azt mondanám arra egy olyan heti 2-3 órát biztos rá kell szánni ha nem tanultad korábban. Második héttől kezdve minden héten zh van ami soknak tűnhet, de ha mindegyikre készülsz szerintem nem nehéz, sokaknak sikerül megajánlott jegyet szerezni.

A diszkrét matek egyszerűbb de azért készülj erre is heti pár órát. Nekünk voltak ilyen online gyakorló tesztek amivel pontot is szerezhetsz, azt érdemes nyomni.

De ezeket mind el fogják nektek mondani félév elején meg tárgyfelvételkor, vannak mindenféle facebook csoportok ahol felsőbbévesektől kaphatsz segítséget, tippeket stb. Egyébként ha van még esetleg kérdésed írj rám nyugodtan, előbb utóbb észreveszem ha felnézek az oldalra :D

Amúgy meg sok sikert és jó szórakozást a gólyatáborhoz ha mész :)

2018. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
übergáz volt
2018. aug. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!