Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Belátható időn belül meglehet...

Desmond86 kérdése:

Belátható időn belül meglehet tanuni programozni olyan szinten, hogy esélyes legyek infós állásra? Jelenleg Vba t tudom alap szinten. A nem szakirányú diploma mekkora hátrány? Pénzügyi diplomám van. Konkrétan pl. hány óra a Java Youtuberól tanulva?

Figyelt kérdés
2018. jún. 7. 14:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Miért gondolod azt aki youtube videót csinál az hülye, aki könyvet ír az zseni? :) Ez inkább fordítva valószínűbb. Gondolom a sok indiai youtuber is mind hülye, a 10 éves magyar könyvek a jók."


Hát, az én tapasztalataim ezzel ellentétesek, de bárki meggyőződhet róla, ha a youtubon körülnéz és kialakíthatja a maga véleményét. Én az ilyen oktató videókon inkább csak nevetni tudtam.

Az viszont igaz, hogy egy kevéssé poluláris mikrokontroller elég elborult címzésmódjait épen egy ilyen yt videó megtekintése értette meg velem és annak szerzője éppen egyindiai volt, bár igaz, egyetemi tanár az illető.


A könyveket azért preferálom, mert a tanulás, az ismeretszerzés sebessége, sokszorosa a (jobb) videókénak vagy az ezzel kb. ekvivalens egyetemi előadásokénak.


Egyébként igaz, videót bárki tud készíteni (sajnos készít is), míg könyvet írni kevesek tudnak, legalábbis olyat, amelyet egy kiadó kiadásra érdemesnek is tart. Az angol nyelvű szakkönyvek zömében nagyon színvonalasak.


"Egyetemet végzetként azt gondolom, hogy az egyetem konkrét használható tudásból nagyon keveset ad, aki nem tudja az tanítja elv érvényesül, a papír miatt éri meg elsősorban egy egyetem."


Én meg azt tudom mondani, hogy az egyetem (esetemben főiskola) olyan ismeretekkel ruházott fel, ami nélkül sokkal kevesebb lennék, pedig én már gyermekkoromban önképeztem is magamat, tehát van valami szerény összehasonlítási alapom. Vannak dolgok, amelyek fontosságának még a felismeréséig sem jutottam volna el.

2018. jún. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!