Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek pl. udemy önképzés...

Desmond86 kérdése:

Szerintetek pl. udemy önképzéssel lehet valaki programozó? A yellowroad bootcampet néztem, de 4 hónapig tartana, amíg nincs fizetés és utána lekötnek 1 évig nettó 180000 ft-ért vagy 2 évig nettó 220000 Ft-ért, ami eléggé a piaci ár alatt van.

Figyelt kérdés
Ezért gondolkozok inkább önképzésen, illetve azon is gondolkozok, hogy először SQL-ezni kéne és csak utána programozni, mert az gyorsabb. Amúgy VBA-ban tudok programozni, illetve Javascriptet is elkezdtem a nagyon alapokkal (loop, if, függvény).
2018. szept. 11. 20:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Delphit es pascalt tanultam anno suliban, utana onkepzessel sajat magamtol: php, c#, js/typescript, sql, egy rakas keretrendszer, webdesign, linux szerverek stb. Boven a szakmai atlag felett keresek. Ezekben a udemy stb. cuccokban nem hiszek. Legyen kituzott celod pl. csinalsz egy webshopot referenciakent.
2018. szept. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%
Mert ha Udemyn tanulod akkor nem magadtól tanulod mert beleverik a fejedbe ?:D Vagy nem értem a koncepciót az utolsó válaszban :D
2018. szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
#12 lehet hogy nem voltam egyertelmu. En jobbnak tartom, hogy nem sajat magad valogatod ossze a tananyagot gyakorlati feladaton keresztul es nem vagy lekotve sehova. Plane ekkora osszegert. Juniorkent amugy is van szivas es kulimunka, viszont barmikor felmondhatsz. Na itt nem.
2018. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
9 es majdnem meggyőzöztél Köszönöm a kimetítő választ, akkor kB. olyan mintha gyakornok lennél. Szerintem menj el állásinterjura máshova lehet többet érsz a piacon. A Bkv söfőr is 380 bruttót kap.
2018. szept. 13. 16:46
 15/30 A kérdező kommentje:

# 13 én is úgy látom, hogy a leghatékonyabb az alapokat megtanulni pl udemyn, és utána hobbiprojekteket csinálni.

A bootcamp azért merült fel,mert féltem hogy anélül nem lehet elhelyezkedni, de nagy anyagi veszteséggel járna. A kieső jövedelem a 4 hónapra és esetleg utána, plusz a megkötés. Ráadásul ha pl. valakit kirúgnak a leendő munkahelyről vagy megbukik a vizsgán ki kell fizetni a 2.000.000 Ft tandíjat.

2018. szept. 13. 16:56
 16/30 anonim ***** válasza:

Kérdező: A kérdésedhez sajnos nem tudok hozzászólni de a BKVs bruttó 380hoz igen.


Az egy akár bruttó 380. Tehát 20 év baleset mentes vezetés, hétvégi túlórák maxon, nemzetközileg elismert gépvezetői képzések stb. Van 1 ember a cégnél aki ennyit kap. Az átlag meg kap bruttó 200at.


Valamit volt itt egy bruttó 400 primitív munkakörös multis dolog.


Ez egy minimum angolul folyékonyan beszélő, gazdasági ba+mscvel rendelkező ember bére aki 2 éve dolgozik a szakmájában.


Betanított multis/SSC meló az bizony csak 300. A többi írták már de szerintem nem vagy képben.

2018. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:


Nagyon betévedtél te a bozótosba, hallod!

Önképzéssel te (sok máshoz hasonlóan) a büdös életben nem leszel programozó.


A multik magasan tesznek a fejedre, még esélyt sem kapsz náluk annak bizonyítására, hogy mennyire nincs közöd ehhez a szakmához.


Bruttó 300 az nettóban kevesebb mint 200.

A bruttó 380-at kereső buszsofőr hajnalban kel, rohad egy fülkében a 35 fokban, hatalmas felelősség van rajta és unalmas, monoton köröket ró egész nap.


A valagadat a földhöz verheted, ha akad egy múlt héten alapított barkács ödön kft, amelyik a php "tudásodra" alapozva munkát ad neked, havi nettó 140 körüli összegért.


"Amúgy VBA-ban tudok programozni, illetve Javascriptet is elkezdtem a nagyon alapokkal (loop, if, függvény)."


Ez kb. a hígított lóhugy kategóriája, nem tudás.

2018. szept. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom én 290 nettót keresek pénzügyi diplomával és nem először előfordult, hogy nem sikerült valakit felvenni, mert nem fogadta el az ajánlatot...
2018. szept. 14. 09:39
 19/30 A kérdező kommentje:

Amúgy annyi lett volna a kérdés, hogy érdemes-e ez a bootcamp dolog, ez azért rövidtávon nagy veszteség :millió feletti, de hosszútávon bejöhet vagy minimális előnnyel jár.

A 7 számjegyű senior IT fizetéseket ne is említsem gondolom :-D nyilván 5+ év tapasztalattal.

2018. szept. 14. 09:44
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, YellowRoad:


"Én is itt tanultam, mint előttem többen, és szeretnék rácáfolni arra, amiket ők mondtak.


Lehet, hogy nekik nagyon tetszett a dolog, és jó volt a képzés - egyébként ott én is jól éreztem magam - viszont a program maga egy blöff. A mi csoportunk márciusban kezdett, és azóta minden egyes héten azt hallgatjuk, hogy "ne izguljunk, vannak partnercégek".


A partnerek arra lennének jók, hogy 1) segítenek az oktatóknak, hogy mit tanítsanak, mi kell majd, ha odamész hozzájuk dolgozni. Az oktatók voltak az egyetlen jó része a programnak, tényleg nagyon profik, DE így, irány nélkül mindenből leadtak egy kicsit. Ami meg, mint azóta látjuk, nagyon nem elég. 2) Hozzájuk mehetsz dolgozni, ha a programnak vége.


Na most március óta tudják, hogy 34 embert el kell passzolniuk a munkaerőpiacon. November 11-e van, és hány embernek találtak munkát? 6-ról tudok, lehet egy kicsit több, de a legtöbb emberről tudom hogy hiába vár rájuk.


Annak ellenére, hogy "vannak partnerek", az első cég, aki élőben bemutatkozott, már a képzés vége után jött be. Valamiért egy ilyen bemutatkozáskor mindig nagyok a tervek, aztán valahogy vagy lemorzsolódnak, vagy az előzetesen megbeszélt 5-10 ember helyett felvesznek egyet. Ez is mutatja, menyit ér a tudásunk.


Egy hónap múlva lejár a szerződésünk, és akkor megszabadulunk tőlük. Így kaptunk egy ingyen képzést, ami még jól is hangzik, de van egy probléma. Egyrészt a képzés teljes munkaidőben ment, én és sok társam egy másik karriert hagyott ott az üres ígéretekért. Másrészt én keresek munkát egyénileg is, mivel látom, hogy rájuk nem számíthatok. Na most a tapasztalatom az, hogy maximum gyakornokként lenne lehetőségem, de a legtöbb helyen szóba se állnak velem.


Összességében egy nagyon jó ötletnek indult a program, de nagyon amatőrök ahhoz, hogy jól működjön. Ennek tetejébe állandóan hitegetnek csak, egy szavuk nem igaz már a felvételi folyamat alatt sem. Most meg hogy állami programot kaptak a több mint bundagyanús pályázatukkal, nagyjából le is szarhatják az anyagi bukást, mert lesz pénz így is."


Hogy egy kicsit képben legyél.

Mindezt úgy, hogy az államot milliárdokkal húzták le képzési, és szintén milliárdokkal munkaadói oldalról.

2018. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!