Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek pl. udemy önképzés...

Desmond86 kérdése:

Szerintetek pl. udemy önképzéssel lehet valaki programozó? A yellowroad bootcampet néztem, de 4 hónapig tartana, amíg nincs fizetés és utána lekötnek 1 évig nettó 180000 ft-ért vagy 2 évig nettó 220000 Ft-ért, ami eléggé a piaci ár alatt van.

Figyelt kérdés
Ezért gondolkozok inkább önképzésen, illetve azon is gondolkozok, hogy először SQL-ezni kéne és csak utána programozni, mert az gyorsabb. Amúgy VBA-ban tudok programozni, illetve Javascriptet is elkezdtem a nagyon alapokkal (loop, if, függvény).
2018. szept. 11. 20:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
59%

Még egy:


"Voltam egy pár interjún már (egyénileg, mert lassan lejár a szerződéses időm, és mert a Yellowroad-ra nem számíthatok), és volt ahol konkrétan kiröhögték a programot, mikor látták, hogy mennyi mindent akarnak "megtanítani" 4 hónap alatt.


Édeskevés az a szint amire felhoztak, főleg ha nem vagy magadtól nagyon ügyes. Ahol komolyabban szóba kerül a foglalkoztatásom, azok friss diplomás vagy gyakornoki pozíciók - nem csoda, hogy a YR-osok nem tudnak eladni annyiért, amennyiért ők gondolják."


Pedig, ők sem kecsegtettek senkit félmilliós állásokkal.


Ennyit a nagy programozó hiányról.

Amiből mellesleg annyi igaz, hogy a Bell tanulmánya szerint MAJD a JÖVŐBEN 20 000 körüli informatikus álláshely jön létre, erre kell felkészülni. Persze az informatikus az nem egyenlő a programozóval, mert ebbe a gyűjtőfogalomba a helpdesk-es, a rendszergazda, a kábel krimpelő, a gazdinfós, az infóasszisztens és még sok más feladatkör is beletartozik.

2018. szept. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Végül:


"Tudom, rengeteget írtam, de azt is, hogy a google miatt aki utánanéz a programnak az hamar eljut ide is, és ez is fontos, szóval még valami: a szívatás és állandó hazudozás után volt még egy nagyon trágya dolog az egészben. A türelmi idő utolsó hetében, ami alatt munkát kellett volna nekünk találni, és ami után érvénytelenné válik a szerződésünk, szóval az utolsó pillanatban elkezdtek hívni olyan cégek, akik behívtak egy negyedórás HR-es interjúra. Aztán kiderült, hogy ez volt AZ interjú, és ajánlatot adtak. Olyan is volt, hogy valakit olyan cég keresett fel ajánlattal, amiről soha nem is hallott - nemhogy interjúja lett volna náluk! (Aztán persze kiderült, hogy az Yellowroad, pontosabban az oktatóközpont és ez a cég ugyanaz az érdekeltségi kör - házon belül akarták kozmetikázni a számokat)."

2018. szept. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"Ennyit a nagy programozó hiányról."


Pedig hiány az van, attól, hogy a selejt nem kell senkinek. Komolyabb cégek mind küszködnek, hogy JÓ munkaerőt találjanak. De nem fognak képzetlen embereket felvenni, mert sokszor nem érik meg a befektetést.

2018. szept. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Selejt vagy te, barom!


Azért mert valakinek nincs meg még a megfelelő tudása, vagy akár nem is alkalmas még nem kéne selejtnek nevezni te idióta!

2018. szept. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"Azért mert valakinek nincs meg még a megfelelő tudása"


Akkor lesz valaki selejt, ha azt hiszi magáról, hogy ért valamihez, miközben közelében nincs a témának és feleslegesen rabolja a cégek és interjúztatók idejét. A jelentkezők között ő selejt, mert sem tudása sem reális önképe, sem fogalma arról, hogy mit kellene tudnia.

2018. szept. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Én önképzéssel tanultam programozni, voltam egy 80 órás C# tanfolyamon, ott megismerkedtem az alapokkal, végül egy hobbiprojekt miatt webes irányba indultam el. Szinte minden nap foglalkoztam programozással, folyamaton jöttek elő problémák/fejlesztési igény, amikre sok esetben egy új keretrendszer/technológia volt a megoldás, így folyamatosan volt új tanulnivaló. Másfél év után találtam munkát, vagyis egy fejvadász talált meg, junior poziba, nettó 270-ért (szerintem ha 300-at kértem volna, megadták volna), szóval messze nem irreális a 400 bruttó kezdőként. És nem is röhögtek ki, hogy magamtól tanultam programozni és hogy csak egy nyomtatott oklevelem van egy C# tanfolyamról. :D Nem mondanám magam zseninek, inkább a sok tanulással kompenzálom, kell idő míg felfogok dolgokat, de szerencsére eddig még mindig meg tudtam birkózni a feladatokkal.


Egyébként végső elkeseredésemben én is majdnem elmentem egy ilyen 4 hónapos bootcampre még tavaly, mert nagyon nem akartak behívni interjúra sehova, ezek szerint a bootcamp se garancia.

2018. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

"És nem is röhögtek ki, hogy magamtól tanultam programozni "


Ebben csak az a szörnyű, hogy azt hiszed, tudsz is.

2018. nov. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
#27, hallod, azért kíváncsi vagyok te mire vered itt ennyire magad :D minden tiszteletem a tied, ha egy programozó zseni vagy, de azt is fogd fel, hogy mint bármelyik más szakmában, az átlagos képességűeknek is van helye ebben a szakmában. Amúgy ha nem tudnék programozni már elküldtek volna próbaidő alatt.
2018. nov. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

#27 elfelejti,hogy megye3-ban is fociznak és attól,hogy Ő valami noname falu végén van egy noname cégnél nettó 200-ért supersaiyan senior fullstack dev, ezen kívül van más lehetőség és cég is.

Arc az van,meg flegmáskodás, de konkrétumokat még nem láttunk. ;D

2019. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi történt veled azóta?
2019. dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!