Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ahogy fejlődik a világ, úgy...

Ahogy fejlődik a világ, úgy "gyártanak" rosszabbnál rosszabb minőségő szoftvereket?

Figyelt kérdés

Példa:


Skype - egy szimpla chat program. A feladatkezelőben 4 db skype processz fut, összesen 400 Mb memóriát megesznek.


2018. szept. 26. 21:06
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
#21 Váo!
2018. szept. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

"Fejlődik a világ" az tág fogalom. Inkàbb csak telik, halad az idő.

A fejlesztő ízlése is változhat közben, és próbál olyan kinézete kitalálni, ami mondjuk átláthatóbb, ez viszont nem minden számára lesz jobb. Ahogy jönnek új felhasználók, ők az épp aktuálisat fogják megszokni, nekik a régi lesz idegen.

A fejlesztő tehát próbál lépést tartani a "divattal", alkalmazkodni, talán hasonlítani a többiekhez, mert így a felhasználónak kevésbé lesz új pl. a színezet. Ez talán mások "másolásának" is tűnhet.


Technoksilag "természetes", hogy változik egy program, mert fejlesztik, és ha a fejlesztő talál egy neki egyszerűbbnek, optimálisabbnak látszó új megoldást, és kipróbálás után ugyanúgy lefut a program, mint előtte, de pl. gyorsabban, kevesebb erőforrást használ, akkor alkalmazni fogja a későbbiekben (amíg nem talál megint újat).

Mivelhogy idővel új funkciókat is kaphat a program, lehet, hogy az eddigiekhez képest többet "fogyaszt". Ekkor, ha a fejlesztő nem tud valahol egyszerűsíteni a kódon, akkor végülis nagyobb lesz a memória- vagy a processzor-igénye (pl.).


Az új funkciókat persze nem lesznek hasznosak minden egyes felhasználónak, és sem, hogy "feleslegesen" pl. lassabb lett a program.


Egy megoldás lehetne, hogy elérhetőek maradnak a régi változatok is. Pontosabban a stabilak, amikkel biztonságilag sincs probléma.

Csak éppen egy utána következő változatban más lett az elrendezés mondjuk, és akinek az nem tetszik, maradhasson ennél.


A Skype esetében ez nem működik, a régiek nem tudnak csatlakozni.

2018. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

A Skype azért lett így elcseszve, mert megvette a Microsoft. Amire ráteszik a kezüket, azt szét is barmolják. A Skype régen tök jól működött, most meg reklámmal agyonnyomott, szemkiégető fehér felülete van és teletették fölösleges kacattal, cserébe rosszul is működik.

De a LinkedIn is hanyatlik már és így fog járni a GitHub is sajnos. :(


Használj szabadszoftvereket. Azok között nem divat a bloatware.

Pl. én 10 éve Linuxon vagyok, csak szabadszoftvereket használok és nem is kéne soha más már. Ja, és a 9 éves Core2 gépemen is tökéletesen mentek, a mostani újon meg aztán száguldanak.

2018. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
#19: Van Linuxos Skype és csodával határos módon adtak ki új verziót a Microsoft hatalomátvétel után is, de míg anno a Linuxos Skype kicsit csontvázul nézett ki, de ellátta a funkcióját, addig ma ugyanaz az átláthatatlan ocsmány, erőforráspazarló vacak, mint Windowson.
2018. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

#17:

#16-os hozzászólásomban korabeli magazinokban fellelhető hirdetésekkel támasztottam elő állításomat.De tessék, kigyűjtöttem pár korabeli magazinból pár PC/notebook ajánlatot:

[link]


"A win95 kevéssel 96 januárja előtt jelent meg"

2005 augusztusa: [link]


"A win98 ami nyilván 1998 utáni termék"

1198 június: [link]


"eredendően nem kezelt többet mint 64 MB, az SE kezelt 128 MB-ot"

512 MB: [link]

2018. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Mea culpa, elírtam:

* 2005 augusztusa helyett 1995 augusztusa

* 1198 június helyett 1998 június

2018. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Szerintem függesszük fel a vitát, és kétdezzük meg szoftverfejlesztő (#20) urat, hogy mi merre hány méter!
2018. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

#27: Hát igen, én is kíváncsi lennék az igen tisztelt szoftverfejlesztő mérnök/tanár/doktor úr bizonyítékokkal/forrásokkal alátámasztott érveire.


Tőlem - "itteni dilettáns kommentelőként" csak arra futja, hogy megpróbáltam forrásokkal alátámasztani érveimet, de úgy látszik ebben a miliőben ez nem nyerő.


Példának okáért hogy #14-es érvem se legyen bizonyíték hiányában összeütöttem két, hasonló funkcionalitású, rém egyszerű Java-programocskát - egy parancssorosat:

[link]

és egy grafikus felületűt:

[link]

lefordítottam (javac 1.8.0_181) és futtattam (java version "1.8.0_181", Ubuntu 16.04 x86, egy ősrégi, 2 GiB memóriával rendelkező laptopon). És - mily meglepő! - a grafikus felületű program több memóriát foglal:

[link]


De én csak egy ovis vagyok, kérem a káv... ...izé, a kakaómat, majd a nagyok megmutatják "kinek van nagyobb szuperereje".

2018. szept. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
93%

Mivel egyre több memória áll rendelkezésre, azért egyre inkább megengedhető egyre több memória használata.

A szoftvererózió miatt is a későbbi verziók hajlamosak több memóriát használni.

Optimalizálni lehet, csak kérdés, hogy megéri-e. Időbe, pénzbe, munkába kerül, és ha arra optimalizálnak, hogy kevés memóriát használjon, akkor a felhasználó elunja magát vagy dühös lesz, mert lassú.

2018. szept. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

" és ha arra optimalizálnak, hogy kevés memóriát használjon, akkor a felhasználó elunja magát vagy dühös lesz, mert lassú."


Ez neked, hogy jött ki??

2018. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!