Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akkor most aki nem "jó"...

Akkor most aki nem "jó" szakot végzett, az nem is lehet szoftverfejlesztő?

Figyelt kérdés

Aki nem: proginfó, mérnökinfó, vmilyen mérnök, fizikus, matematikus szakot végzett, az nem is lehet szoftverfejlesztő?


- OKJ (esti/hétvégi): drága (én úgy tudnám finanszírozni, hogy mellette semmi extra kiadás és félretenni se tudnék)

Nem ad elegendőt

Nem naprakész

Alig jobb, mint az otthon, tökegyedül, suli nélküli tanulás


Hipersziper gyorstalpalók:

Nehéz bejutni

Sokszor egész napos - mikor dolgozzon az ember?

Nem ad többet, mint az otthon, tökegyedül, suli nélkül tanulás


Egyetem, pl egy budapestinek:

Gábor Dénes - gyenge, kb csak annyival ad többet, mint az otthon, egyedül tanulás, hogy lesz papírunk


NIK esti: rohadt jó, sokat ad

De időben nehéz összeegyeztetni a munkával (pl én nem is tudnám megoldani), rámegy az ember egészsége, olyan nehéz, nincs idő mellette az egyedüli gyakorlásra



Megoldás: lottófőnyeremény + ELTE vagy BME vagy NIK nappali


2018. okt. 5. 10:53
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
57%
Már bocs, tudom le leszek pontozva, de pont a programozás nem tanúlható meg otthon, egyedül (meg egy csomó minden más se.). És ezért van lenézve, mert mindenki aki a "hello world"-nél bonyolultabb programot látott már ezt tudja.
2018. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
29%

"a programozás nem tanúlható meg otthon, egyedül "

De tanulható, sőt az autodidakta tanulás az informatika-tanulás egyik sarkalatos eleme. Rengeteg anyag, képzés érhető el hozzá az Interneten.


Ami nehezebb az önképzés során:

* megfelelő, színvonalas tananyag kiválasztása

* a motiváltság fenntartása (nem mindenki képes rá!)

* probléma, kérdés esetén egy útmutató ("ez az ipar elvárása, Te ebben vagy erős, de abban meg gyengébb...") mentor, illetve az ellenőrzés (ezért kellenek feladatok, felmérők, vizsgák) hiánya

* a közösség (a csoportmunka is tanulható, illetve a közösség motiváló hatású is lehet)

2018. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim válasza:
"Megoldás: lottófőnyeremény + ELTE vagy BME vagy NIK nappali"
2018. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Lottózok ugyan, de...
2018. okt. 5. 13:18
 15/38 anonim ***** válasza:
54%

"De tanulható, sőt az autodidakta tanulás az informatika-tanulás egyik sarkalatos eleme."


Ne erőlködj, mert még leizzadsz.

Először is, nézz utána mit jelent a szó, autodidakta.

Másodszor, vedd észre, hogy önállóan nagyon kevesek tanultak meg programozni még 20 évvel ezelőtt is, pedig akkor még nem volt ekkora ismerethalmaz mint ma.


Végül: vedd tudomásul, hogy az önképzés nem járható út, ha valaki ebben a szakmában szeretne dolgozni, mert a cégek még a diplomások közül is erősen válogatnak, nem véletlenül.

Az önképzőkörös az ismereteit feldughatja magának, a világon semmit nem ér vele, csak hobbi programozó lesz belőle, az meg nagyon-nagyon kevés.

2018. okt. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
ELTE esti?
2018. okt. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Az mivel jobb, mint a NIK esti?


Egyébként leírtam már vele az aggodalmaimat.



Szóval: munka, de fogalmam sincs, onnan pl 4-re hogy lehet odaérbi a képzésre.

Képzés, zh, beadandó, vizsga, munka, 8 óra alvás, családok, barátok, sport, pihenés, hobbik (amik szerintem fontosak plusz ezekből is ki lehet hozni valamit), háztartás


Biztos sokaknak megy, ez tény, de én jelebleg ötvenede ennyitől elbukok... nem bírom.

2018. okt. 5. 14:29
 18/38 anonim ***** válasza:

egyeduli megoldas akkor a gdf, gyenge de legelabb lesz papirod es ha fekvesznek vhova ott majd tovabbfejlodsz


a nik tenyleg faraszto munka mellett max reszallas vagy rugalmas munkaido fer bele vagy ha napi par orat alszol

2018. okt. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Hát én jelenleg 8-tól 5-ig vagyok, váltani meg csak rosszabbra tudnék.
2018. okt. 5. 15:37
 20/38 anonim ***** válasza:

#15: Le style c'est l'homme... ... ha nem tudsz érvelni, jössz az argumentum ad hominem felhangokkal. Látszik is az eredménye.


Tisztában vagyok az autodidakta szó jelentésével. Programozást autodidakta - önálló, saját erejéből történő - módon lehet tanulni, sőt ildomos is az önálló gyakorlás, mert az iskolai anyag bemagolásával, csak a házi feladatok megold(at)ásával nem válik az egész készség-szintűvé, másrészt nem állhat mindig mögötted egy mentor, nem lehet időt pazarolni a begyakorolatlan készségek bepótlására, harmadrészt a technológia olyan gyorsan fejlődik, hogy szükség van az új ismeretek önálló, iskolarendszeren kívüli feldolgozására.


Egy szóval sem mondtam, hogy ez mindenkinek menne.

Egy szóval nem állítottam, hogy csak így tanulható meg a programozás.

Felhívtam a figyelmet az önképzés nehézségeire is.

De továbbra is nyomatékosan állítom: az informatika tanulásának lényeges eleme az önálló képzés.

2018. okt. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!