Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akkor most aki nem "jó"...

Akkor most aki nem "jó" szakot végzett, az nem is lehet szoftverfejlesztő?

Figyelt kérdés

Aki nem: proginfó, mérnökinfó, vmilyen mérnök, fizikus, matematikus szakot végzett, az nem is lehet szoftverfejlesztő?


- OKJ (esti/hétvégi): drága (én úgy tudnám finanszírozni, hogy mellette semmi extra kiadás és félretenni se tudnék)

Nem ad elegendőt

Nem naprakész

Alig jobb, mint az otthon, tökegyedül, suli nélküli tanulás


Hipersziper gyorstalpalók:

Nehéz bejutni

Sokszor egész napos - mikor dolgozzon az ember?

Nem ad többet, mint az otthon, tökegyedül, suli nélkül tanulás


Egyetem, pl egy budapestinek:

Gábor Dénes - gyenge, kb csak annyival ad többet, mint az otthon, egyedül tanulás, hogy lesz papírunk


NIK esti: rohadt jó, sokat ad

De időben nehéz összeegyeztetni a munkával (pl én nem is tudnám megoldani), rámegy az ember egészsége, olyan nehéz, nincs idő mellette az egyedüli gyakorlásra



Megoldás: lottófőnyeremény + ELTE vagy BME vagy NIK nappali


2018. okt. 5. 10:53
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
36%
Akárkiből lehet szoftverfejlesztő, sőt akár jó szoftverfejesztő, teljesen mindegy, hogy milyen szakot végzett, hogy végzett-e egyátalán főiskolát-egyetemet, vagy akár bootcampet! Ez akkor is így van, ha a sok GYKs programozó ninja hörögve a torkomnak ugrik. Az egész csak munka és tehetség kérdése.
2018. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Munka mellett nem lesz elég időd és energiád megtanulni programozni, ez így felejtős sajnos. Nem érzem reálisnak, hogy 6-rá hazaersz a munkából és 6-tol este 10ig programozol, hétvégén meg mindkét nap 6-8 órát, mindezt két teljes éven át.
2018. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Részmunkaidő és kenyér a megoldás, talán margarinnal, mert a vaj megdrágult. Ha diákhitelt veszel fel, akkor utólag fizethetsz.
2018. okt. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Akkor hogyan?


Nagyon unalmas a munkám és így unalmas és alulfizetett melók között kell tengődnöm.

2018. okt. 5. 16:49
 25/38 anonim ***** válasza:

Hitel.

Ilyen dolgokra érdemes hitelt felvenni, mert ezek később megtérülnek, ellenben a tv-vél, telefonnal, autóval stb.

A hitel legalább majd motivál, hogy ne hagyd abba és ne add fel!

2018. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 moozygoo ***** válasza:
Megválaszolod a saját kérdésed, lefikázol mindent már a kérdésben, az ilyen kérdéseknek miért van létjogosultsága, ez nem egy dühöngő...
2018. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Akkor idézd, hogy hol válaszoltam meg a saját kérdésemet!!!



Mert az, hogy rámegyek egészségileg, idegileg, nem marad barátom, nem marad meg az egy szem családtagom se mellettem és még évekig nem lesz párkapcsolatom, az nem megoldás. Ennél jobb az adatmásolgatás.

Az, hogy részmunkaidőben másolgatok adatot vagy ami rosszabb, kasszázok stb (emberek... brrr...) vagy takarítok (legalább nem emberekkel foglalkozás), az se megoldás, mert anyagilag rohadtul nem állunk úgy azzal az egy szem családtagommal.



Tehát akkor melyik is a megoldás?


Nem, nem megyek hajóra (hogy ott menjek rá idegileg-egészségileg és veszítsem el az egy szem, amúgy beteg családtagomat), hogy megszedjem magam.



Tehát akkor mi is a megoldás?


Ja, az olyan válaszoknak nincs létjogosultságuk, mint a tiéd.

2018. okt. 7. 16:09
 28/38 A kérdező kommentje:
Pont azért jött létre a kérdés Mr. Nagyonkedves, mert minden megoldás sz.r és az okosok mindegyiket lefi.kázzák, amit még reálisnak látok, az állítólag felejtős, amivel a közelgő válságban is lesz munkám, arra meg nem én, egy átlagos ember rámenne. Okoskám.
2018. okt. 7. 16:12
 29/38 anonim ***** válasza:

Akkor nem leszel programozó, jóskagyerek!

Menj buszsofőrnek, az is jól fizet és kevesebbet kell tanulni.

2018. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, csak szólok...



Mennék villamosvezetőnek.

Egy dolog a horrorisztikus munkaidő.

Rettentő koncentrálóképesség kell, simán kinyírhatsz valakit, simán neked lesz bajod, akkor is, ha nem te tehetsz róla.

Embergyűlölettel (ami pl nekem van) képtelenség. Az utastársak úgy is felidegesítenek, hogy utas vagyok, így is le tudnám dobni őket a járműről, pl amikor visszatartják az ajtót, a villamos lekési a jelzést és MINDENKI vár szépen másfél percet, egy miatt. Igen, egy másfél is bosszantó egy ember miatt (a vili 2-3 percenként jár), de többször másfél méginkább.

A villamosvezetőnek bemutatnak, mert kocsiszínbe merészel állni, üvöltöznek vele, káromkodnak vele.



Ja, bocsi, hogy irodában akarok ülni és emberek helyett ADATOKKAL dolgozni.

Bocsi, hogy közel 6 év stréber tanulás és egymillió forint (két tanfolyam, jogsi - ez is nagyrészt a meló miatt) után kétségbe vagyok esve amiatt, hogy lehetetlen emberséges munkát találni.

2018. okt. 7. 16:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!