Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akarnák csinálni egy olyan...

Akarnák csinálni egy olyan dolgot elakadtam? Többi lent?

Figyelt kérdés
Hogy fel ismerje h mit írt be azember tehát hogy a szöveget mondatot értelmezze. Addig eljutottam hogy pl if szoveg = "Mikor született Petőfi" kiírja h mikor. De az a bajom h azember bár mit be írhasson az nagyon sok if. Azt mondták mások h rakjak fort de nem tudom hová.

2019. jan. 19. 12:20
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Egyenlőre még a megvalósítás programnyelve sincs tisztázva, szóval attól tartok, hogy legelső karakter leírása előtt történt az elakadás, a programozási nyelv kiválasztásakor...

Én meg elavult, "senki által sem használt" Pascal-ban merészeltem írni valamit segítő szándékkal, meg is kaptam érte a leszidást. :-)

2019. jan. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 tabaki ***** válasza:

@#21: „...meg is kaptam érte a leszidást.”


Ó, annál sokkal többet kaptál: A kedvedért Kérdező egy pillanatra kikacsintott Májá fátyla mögül. Igazán nem sűrűn gyakorolja ezt a kegyet, leszel szíves méltóbban értékelni.

2019. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Bizony, Pascal kódom indukálta a "Amiben a Googel van" hozzászólást, tehát hogy neki abban kellene. :-)
2019. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 tabaki ***** válasza:
Ez csakugyan hízelgő a számodra, de nem erre gondoltam -- hanem arra, hogy a mozgásképtelen elméjű fajankó, aki két szóban hármat hibázik, egytől kettőig csak üggyel-bajjal tud elszámolni, a „weblap” szót pedig egy éve nem képes megtanulni, most egy hozzászólás erejéig kibicsaklott a szerepéből, és instant azonosította, hogy ez egy pascal-kód, meg hogy azt nem trendi használni. Elképesztő haladást értél el mindössze tíz perc alatt, nem gondolkodtál még azon, hogy vállaidra vedd a kisegítő iskolák informatikai oktatását?
2019. jan. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Azért elgondolkodtató, hogy egy ilyen kérdésre jóval több válasz érkezik, mint egy olyanra, ahol látszik, hogy tényleg kell a segítség és nincs tisztában a kérdező a dolgokkal.


Amennyi időt erre rászántunk, megírhattunk volna egy normális segítőkész választ valakinek, aki meg is érdemli (ahelyett, hogy állandóan lehordjuk a kezdőket).


Akkor most mi vagyunk hülyék vagy hülye kérdéseket feltevő kezdők?

2019. jan. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 tabaki ***** válasza:

Ezen ne emészd magad. Az ember csak-csak szerét tudja ejteni az értelmes válaszoknak is, de időnként le kell vezetnie a feszültségét, arra meg nagyon hasznos, ha valós entitásként tekint erre a rinocéroszbőrbe kötött emberi bokszlabdára, akiről a dühöngés vagy gúnyolódás éppoly eredménytelenül pattan le, mint a jó szándékú segítőkészség. Ha már kitomboltad magad valamelyik kérdésénél, megenyhülsz majd a legbutább kérdező iránt is: Jó, hát nem a sor elején állt észosztáskor, de hála Istennek, még mindig nem a Weplapos... És a kérdezők elé is tűzfalként magasodik a példája: Egy lépest se ebbe az irányba!

Én a világért ki nem hagynám egyetlen kérdését sem, és kedvem szerint jótanáccsal vagy gorombasággal, de okvetlenül beleártom magam. Nem mondom éppen, hogy függőjévé váltam, de bizonyos szellempezsdítő erőt kétségkívül tulajdonítok e tevékenykedésemnek. Ki tudja, tán még a csiszolt stílusom is fényét vesztené idővel, ha meg nem forgathatnám néha a bolondvári csetepatékban.

2019. jan. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Tisztelt Tabaki! Őntől tanultam itt edig szinte a legtöbet! Lassan el sajátítom a programozás relytelmelyit az Ön és mások segítségével amit itt kaptam!
2019. jan. 21. 19:48
 28/36 tabaki ***** válasza:
Mi tagadás, jól esik a dicséret, amely oly ritkán adatik meg a GyK viperafészkében. A magam részéről igyekszem továbbra is a leghasznosabban megnyilvánulni az embert próbáló kérdéseidre adandó válaszaimmal. Örömmel üdvözlöm a Hihetelten Hírek újraindulását. Én még mindig reménykedem, hogy előbb-utóbb az elsőnek a cetlije is előkerül, de ha nem, üsse kő, a második méltón zárkózott föl mellé az ütős kezdőcikkel. Ezt a lapot már ne hagyd magára ilyen sokáig, nehogy ráunjanak az olvasóid, és biztosabb helyre írd fel a belépőkódjaidat!
2019. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Úgy lesz úram!
2019. jan. 22. 06:03
 30/36 anonim ***** válasza:

Ezek a válaszok megszépítik a napomat. :-)


Tabaki: rossz lennék tanárnak, ezt biztosan tudom magamról. :-)


Kérdező:

Olyat lenne érdemes létrehozni (csak más nyelven), mint amit vázoltam Pascal-ban.

A rekordokból álló tömböt rendezni kellene, mert akkor logaritmikus kereséssel lehetne keresni benne, egyébként csak lineáris kereséssel, ami sokkal lassabb lenne.

Adatbázuis feltöltését is meg lehet oldani simán egy fájlból, amelynek egyik sora a beírandó, másik a kiírandó szöveget tartalmazza.

Attól tartok, ilyen, kívánalmaidnak megfelelő adatbázist magadnak kell összeállítanod.

2019. jan. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!