Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akarnák csinálni egy olyan...

Akarnák csinálni egy olyan dolgot elakadtam? Többi lent?

Figyelt kérdés
Hogy fel ismerje h mit írt be azember tehát hogy a szöveget mondatot értelmezze. Addig eljutottam hogy pl if szoveg = "Mikor született Petőfi" kiírja h mikor. De az a bajom h azember bár mit be írhasson az nagyon sok if. Azt mondták mások h rakjak fort de nem tudom hová.

2019. jan. 19. 12:20
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Adatbázist nem akarnák használni ahoz nem értek.
2019. jan. 22. 08:16
 32/36 anonim ***** válasza:

tabaki, a 26-os válaszodra reagálnék:


Talán igazad van, fel lehet ezt fogni enyhítő körülménynek is. Akkor viszont továbblépnék, és a következő gondolat, ami felvetült bennem, hogy vajon ki lehet olyan elvetemült, hogy ilyen kérdéseket írjon ki és miért?


Ha egy sima troll, akkor azért nem értem, mert 100 másik jobb időtöltést találhatna magának, minthogy minket boldogítson. Mert, ha ő nem lenne, akkor is találnánk valami módot, hogy levezessük a feszültséget, ahogy mondtad. Én például sportolni szoktam. :D Következő gondolatom az volt, hogy anno láttam itt valakit, aki azért írt ki hülye kérdéseket, mert balesetben elvesztette a családját, így az alkoholizmus helyett ezt az oldalt tartotta menedéknek. Ez egy tökéletesen ideillő egyén lenne, hiszen mi foglalkozunk vele és ő is velünk, így mindenki jól jár. Kérdés már csak az, hogy ez tényleg így van-e?

2019. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam ennek a portálnak a lényege kérdezés válaszolás. Ha tudnák mindent nem itt kérdezném meg de itt tezsem mert tudom h nálam itt sokkal tapasztaltab okosabb emberek vannak.
2019. jan. 22. 17:18
 34/36 anonim ***** válasza:

Tudok mutatni egy példát arra az esetre, ha nem szeretnél adatbázist használni.

Elnézést kérek, hogy szerény tudásomnak és felkészületlenségemnek köszönhetően csak Pascal-kódban tudom bemutatni, amit szeretnék, de úgy gondolom ,a koncepció megérthető ebből is.

Fel szeretném hívni a figyelmet, hogy e megoldás limitált, párezer sor után ugyanis, a fordító szólni fog...

Ezen kívül - feltételezve, hogy Windows operációs rendszer alól lesz futtatva a kód - a konzolos felületen "852" az aktív kódlap, a Windows alapértelmezett kódlapja pedig 1250, szóval a kérdések beírásánál az ékezetek nem lesznek jók.

Ezenkívül gondolni kell arra is, ha adott kérdés nem szerepel még a többirányú elágazásban, jelenítse meg.


Én ilyen megvalósításra gondoltam:


program mindentudo;


var

s : string;

begin

Write(#13#10, 'Kérem a kérdést : ');

ReadLn(s);

case s of

'Mikor született Petőfi?' : WriteLn('1823. január 1.');

'Mikor született Ady Endre?' : WriteLn('1877. november 22.');

end;

ReadLn;

end.

2019. jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
De ebbe a meg oldásba nincs for az nem baj? Vmi ilyesmire gondoltam én is.
2019. jan. 23. 12:11
 36/36 anonim ***** válasza:

For ciklus akkor lehet, ha tömbként tárolod a beírandó - és kiírandó szöveget.

Bár akkor is a while ciklus praktikusabb lenne, hiszen csak addig kellene menni jó esetben, amíg meg nem találod az adott elemet a tömbben.

Sőt, rendezett tömbön logaritmikus keresés még gyorsabb is.

2019. jan. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!