Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a hajammal?

Mit tegyek a hajammal?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon száraz a hajam, a tövétől a végéig. Korpás, töredezett, és hullik is.

Eredetileg göndör hajam van. Serdülőkorban járok, esetleg befolyásolhatja ez is?!

Már mindent próbáltam. Házi pakolásokat, almaecetet, Kallos tejproteines pakolását, gyógynövényes samponokat, balzsamokat, különféle olajokat, de semmi!

Félek, hogy soha többet nem lesz egészséges a hajam.:(

Segítsetek, kérlek!



2016. aug. 16. 18:06
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:

Menj el bőrgyógyászhoz! Ő tudni fogja mitől hullik.

Számtalan oka lehet.

2016. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Először is orvoshoz kéne menni mert a korpa és hajhullásnak is oka van amit kezelni kell. És lehet emiatt száraz a hajad is. Vagy ha vasalod akkor az is durván tönkreteszi, abba kell hagyni.
2016. aug. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Nem vasalom, csak évente kétszer-háromszor...

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

2016. aug. 16. 19:13
 4/35 anonim ***** válasza:

Vashiányod lehet pl, nekem attól volt nagyon száraz. Ezen kívül számtalan más oka lehet, hormonális stb (hiszen serdülőkorban vagy). Mindenhonnan egyformán hullik?

Egy orvosi vizsgálat nem ártana.

2016. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Nem tudom, csak végighúzom a kezem, és tele a markom. Félek, hogy megkopaszodok lassan 14 évesen... :/
2016. aug. 18. 22:32
 6/35 anonim válasza:

En 17 vagyok. Valoszinuleg ki fog hullani a hajam. Már most alig van! :'C 1 éve kezdodott.

Keson mentem el orvoshoz. A borgyogyasz is azt mondta, hogy nem sok remeny van, hogy megmarad a hajam.

Azt tanacsolom neked, hogy menj el orvoshoz minel elobb! A legkisebbnek vélt bajbol lesz a legnagyobb. :(

2016. aug. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, nálad mit állapítottak meg? 1 év után még van remény, ne add fel! Kivizsgáltak rendesen?
2016. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim válasza:

Rengeteg vizsgalaton voltam az utobbi idoben.

Vervetel,gockutatas stb. de minden eredmeny jo lett. Semmi elteres.

Az orvos annyit mondott,hogy egyek normalisan,szedjek hajvitamint es ezzel elintezte. O nem tud mit csinalni.

Kb. 1 honapja hajmosas utan testverem eszrevette,hogy a fejboromon sarga lerakodas van!!!

Masnap elmentem a borgyogyaszhoz aki vegre hajlando volt a fejboromet alaposan megvizsgalni.

Saborrea dermatitist allapitott meg.

Ez egy ugynevezett zsiros korpa. Ami a fejboron lerakodik ezaltal a hajhagyma nem kap oxigent es elsorvad emiatt van a hajhullas. Mellesleg olyan mint a herpesz. Ha egyszer volt zsiros korpad akarmikor kiujulhat. Szoval eletem vegeig vigyaznom kell emiatt.

Kaptam ra sampont, meg egyeb "csodaszereket" de semmi javulas. Pedig mar lassan 1 honapja kezeljuk.

Probalom nem feladni a remenyt de olyan nehez. Mikor az orvos se kecsegtet semmi joval.:(

Az a legrosszabb,hogy a hajhullast nem veszik komolyan az orvosok.

Nem erdekli oket mert ez csak esztetikai problema. Csak az esztetikan kivul mas betegsegek tunete lehet.

2016. aug. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Igen sajnos, nem veszik komolyan. Én lassan 2 éve járok orvosról orvosra. Nekem kimutatott hormonális betegségem van, de így se érdeklem őket
2016. aug. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
előző vagyok, csak véletlenül lenyomtam...Nekem is seborrheás dermatitist állapítottak meg, ami sokszor a hormonális hajhullással jár. Nálam a sok férfihormon miatti zsírosodástól alakult ki. Sajnos úgy is lehet hormonális hajhullásod, ha nincsenek magas férfihormon szintjeid, csak érzékenyebb vagy a normális értékekre is. Amúgy néztek nálad DHEAS-t, androsztendiont, szabad tesztoszteront, shbg-t?
2016. aug. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!