Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a hajammal?

Mit tegyek a hajammal?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon száraz a hajam, a tövétől a végéig. Korpás, töredezett, és hullik is.

Eredetileg göndör hajam van. Serdülőkorban járok, esetleg befolyásolhatja ez is?!

Már mindent próbáltam. Házi pakolásokat, almaecetet, Kallos tejproteines pakolását, gyógynövényes samponokat, balzsamokat, különféle olajokat, de semmi!

Félek, hogy soha többet nem lesz egészséges a hajam.:(

Segítsetek, kérlek!



2016. aug. 16. 18:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászom megsajnált, írt fel nekem fogamzásgátlót (Dienille), sajnos ez sem a leghatékonyabb, de ennél erősebbet nem mert felírni az esetleges egészségügyi kockázatok miatt. Egyébként egyáltalán nem írt volna fel semmilyet, ha nem vagyok teljesen rendben nőgyógyászatilag, de szerencsére ott minden oké. Nekem elég lenne, ha csak a tünetek szűnnének meg, mert ez egy gyógyíthatatlan veleszületett betegség. Kapok a fejembe gyógyszeres mezoterápiás kezeléseket is. Egyelőre azt sikerült elérni, hogy még jobban hullik a hajam :(
2016. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim válasza:

Magyarul...olyan mintha nem is kezelnének?

Nagyon sajnálom. Hidd el teljesen együttérzek.

Hajad nagyon ritka már?

Nekem nagyon. :(

2016. aug. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Amúgy olyan, igen. Semmi javulás nem látszik. Ezért mondom, hogy hormonális hajhullásnál vagy nagy nehezen beválik valami, vagy semmi... Nekem valószínűleg olyan magasak a hormonszintjeim, hogy ezek a gyógyszerek nem bírnak megküzdeni velük. Abban sem vagyok biztos, hogy létezik olyan gyógyszer, ami segíthet :/

Az a furcsa, hogy még mindig iszonyat gyorsan nő a maradék hajam, kb. 1,5 centit havonta, fenékig ér lassan és még mindig szép ahhoz képest.Nem törik egyáltalán. Csak a fejtetőmön meg elöl látszik, hogy valami nincs rendben, meg hát emlékszem, hogy kétszer ennyi volt.Persze tudom leplezni, összefogom a hajam, de elöl már látszik a fejbőröm a hajszálak közt :( Ha levágatnám, még ennyire sem tudnám leplezni.

2016. aug. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:

A vicc az,hogy nekem nagyon szálkás, fénytelen, el vannak vékonyodva a hajszálak.

Pedig nem ilyen volt.

A baba hajszalak pedig iszonyu vekonyak es gyengek. :/ En nem tudom mi van de lassan beleorulok.

2016. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Jaj igen, ezt kifelejtettem. Az új hajszálak nekem is nagyon gyengék, és némelyik hosszabb is. Egyébként nagyon vastagszálú, "drótszerű" hajam volt. Elvileg ez is hormonális hajhullás jellemzője, de sokáig én sem akartam elhinni.
2016. aug. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:

Az nagyszerű!

Mert nekem is vastag hajszalaim voltak! :'(

2016. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Azt mondom, hogy nem sok az esély, de feladni nem szabad, hátha valami beválik... Decemberre kaptam csak időpontot legközelebbre egy új endokrinológushoz (magánorvos, de elismert professzor), remélem Ő tud valami biztatót mondani, vagy egy másmilyen gyógyszert felírni...
2016. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:

Ja, még valami.

Az utalhat meg hormon problemara ha menstruacio elott kb. 2 hetig folyamatosan ingadozik a hangulatom. Szoszerint depresszios leszek.

Lassan mar 5 eve megvan. Szinte a kezdetektol fogva rendszeresen megjott.

Erre mostanaban mintha rendszertelenebb lenne. Heteket kesik allandoan.

2016. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Egyértelműen arra utal. Mielőbb menj el endokrinológushoz (de valószínűleg nőgyógyászhoz is el kell, hogy megnézzen ultrahangon stb). Nekem is voltak hangulatingadozásaim, a fog.gátló mellett szerencsére nincsenek. Viszont, ha nincs rendben a ciklusod, ne fogadd el, ha fog.gátlót akarnak adni!
2016. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Hűha! Azért ennyire nem durva a helyzetem. Nálam ez 3 hete kezdődött. Anyukám kiderítette, hogy itt a környékemen van az egyik gyógyszertárban fejvizsgálat, kért időpontot, szeptember végére adtak. Kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani. Majd leírom!:)

És ti is írjatok kérlek, hogy mi történt a hajatokkal, tudtak-e segíteni rajta!

Remélem a ti hajatok is rendbejön!:)

2016. aug. 19. 22:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!