Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 30-40 ezer valóban a minimum...

30-40 ezer valóban a minimum havonta szépségápolásra?

Figyelt kérdés

Sok olyan kommentet olvasni itt, hogy ez mindennek az alja, ennyibe kerül havonta mimimum, hogy az ember lánya ne legyen "szőrös és büdös" (ezt most szószerint idézve), és néhány alap drogériás cuccot megengedhessen magának. És ebben nincsenek szolgáltatások (fodrász, körmös, kondi, stb).


Fogalmam sincs, kinek hogy, de a legtöbb hajápolót, bőrápolót nem kell havonta venni.

Az arctisztító, sminklemosó, éjszakai ill nappali krém nekem 3-4 hónapig kitart, a tonik, szérum, éjszakai maszk akár egy évig is. Ezek közül - leszámítva a szérumot - minden 3000Ft alatt van.

Sampon, hajpakolás szintén 3 hónap, pedig hosszú hajam van, hajvégápolót pedig csak évente veszek.

Sminket meg félévente.


Szóval, ha nagyon szigorú akarok lenni, akkor havi 5-6000Ft-ból ki lehet hozni a szépségápolást.

Legyen maximum 10 ezer, mert időközönként elcsábulok.


És akkor nem szorítkoztam kizárólag a legolcsóbb termékekre, hanem a középkategóriából válogattam.



A szépségápolásban vagyonokat el lehet költeni, ez tény.

Viszont nem feltétlenül kell 30-40 ezer az alap ápoltsághoz.


Most olyan esetekre gondolok, amikor valakinek nincs bőrproblémája és nem is allergiás, tehát az átlag fiatal felnőtt nő.


2019. febr. 28. 18:05
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

Oriflame tagként, én olyan 20 ezret költök havonta, de ebbe benne vannak arc-testápolók, kiegészítők , parfümök.

Egyébként simán el lehet. Bemész a gyógyszertárba veszel egy micellás vizet,egy arctisztitot, tonikot, krémet már ott is hagysz egy 20-ast. Aztán veszel egy parfümöt ami kb.: 20-25 ezer.

Nem azzal van baj,hogy a nök sokat költenek,hanem h egy márkás rúzsért képesek elkérni 15 ezret 😁😁 szerintem aki sokat költ, az azért teszi mert megteheti, vagy mert számit neki a minőség, a márka . Nincs ezzel semmi baj,meg azzal se aki 2- 3 ezret költ, nem vagyunk egyformák 😊😊😊

2019. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
30%
Parfüm 20-25ezerért? Én 6 ezernél többet nem adok egy parfümért, pláne, hogy minőségben a drágább sem jobb, csak max. a márkanévért kérik el az árát. De azt rajtda kívül más úgy sem észleli, úgyhogy teljes mértékben pénzkidobás
2019. febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Utolsó, nekem is 20 ezres parfümöm van, igaz, már 6 éve használom ugyanazt az üveget (100ml).

Ennyi idő alatt sem változott az illata, és még mindig nincs fogyóban. Szóval, pénzkidobásnak azért nem nevezném.

2019. febr. 28. 21:05
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt szerintem senki nem vitatja, hogy el lehet költeni ennyit havonta. Persze, simán, még többet is. De az alap ápoltsághoz nincs szükség ennyi pénzre.
2019. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nekem maximum havi 3-4000-re jön ki, szóval a tizede a fentinek.

De! Ha a belső szépségápolást/egészségmegőrzést is beleszámítom, akkor az azért nagyon megdobja (minőségi kaják, vitaminok, táplálékkiegészítők...) Ezekre elmegy minimum 15ezer havonta.

2019. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Azt szerintem senki nem vitatja, hogy el lehet költeni ennyit havonta. Persze, simán, még többet is. De az alap ápoltsághoz nincs szükség ennyi pénzre."

Kb. én is így gondolom.


Bár nekem ekcémás, problémás a bőröm a kezemen, szóval rendelnem kell speciális dolgokat, krémeket, alapozó sem mindegy, mindenből parfümmentes kell, de még így sem érem el ezt az összeget.


Szoktam hámlasztót használni arcra, az sem olcsó, de sokáig kitart.

Viszont jó pár másnak alapnak tűnő dolgot nem használok. Pl:

Itt én is olvastam többször, meg pár ismerős nő is ezt hajtogatja, hogy a körömlakknak alapnak kéne lenni. Na már most a legutóbb, amikor körömlakkot próbáltam teljesen kiütötte a bőrömet a köröm körül...akkor én most igénytelen vagyok, mert nem tudom festeni a körmömet, nem tudok (és nem is akarok) "körmöshöz" járni?


De azt sem megszólni, aki ennyit költ magára, vagy többet.

2019. febr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az is szamit, hogy mihez viszonyitasz. Szamodra a leirtak kozepkategorias dolgok, valakinek meg filleres vackok se, nemhogy kozepkategoria. De pl. en drogeriabol szinte semmit nem tudok venni, mert egyszeruen olyan hitvany a legtobb termeknek az összetevo listaja, hogy soha nem mernem magamra kenni. Es akkor nem arrol van szo, hogy aranyban akarom magam fürdetni, csak pl. nem vagyok hajlando mindenfele alkoholos vegyületet napi szinten a borombe masszirozni. Legutobb megneztem, a drogerias maszkok kozul nem volt olyan (egyszer hasznalatos), ami 1000 forint alatt lett volna alkoholtartalom nelkul (talan a garnieresek szoktak lenni 700-800 forintert). Ugyanez az arckremekre is igaz, es egyeb termekekre. Szoval, ha normalis minoseget akar valaki hasznalni, akkor ez a 30-40 ezer meg keves is lehet. Es ismetlem normalis minoseg alatt tovabbra is csak arra gondolok, hogy ne alkohollal kelljen kennem magamat, mert hosszutavon annak nem lesz tul jo vege a boromre nezve.
2019. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem dezodor 2 évig birja.

Sampont nem használok

Műkörmöt magamnak csinálok

Hajam magam festem és vágom

parfümöt nem használok

Kozmetikushoz nem járok


Havi kb. 1000 Ft

2019. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon én vagyok az egyetlen aki nem számolgatja meg jegyzi fel hogy mi meddig elég és mennyibe kerül havonta?:D
2019. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy, ha nem kell számolgatnod. :) Én azért szeretem tudni, hogy legalább nagyjából mire mennyit költök. Ezen kívül egy termék áránál nekem az is sokat mond a Ft/ml vagy Ft/g egységáron kívül, hogy milyen hosszú ideig tart ki. Néha kiderül, hogy megengedhetek magamnak drágább kencét is, mert ha mondjuk fél évig kitart, akkor már nem is olyan drága.


Más téma: tudom, hogy nem tartozik rám, de kíváncsi lettem, milyen dezodor az, ami két évig kitart?

2019. márc. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!