Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen az öltözködési stílusod?

Milyen az öltözködési stílusod?

Figyelt kérdés

Milyen ruhadarabok részesítel előnyben, milyen színeket, szabásokat, mennyire követed a divatot? Mennyire vagy egyedi, mennyire érzed, hogy már kialakult saját stílusod van? Hol szoktál vásárolni? Mennyiért kb. egy hónapban ... stb.

Elsősorban "idősebb" korosztály (lányok főként) válaszait várom (16-20+), de fiatalabbak is írhatnak! Bocsi a sok kérdésért, csak úgy gondoltam így jobban megértitek mire gondolok.


2010. aug. 27. 20:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Általában az egyszerűbb darabokat szeretem. Hordok néha letisztultabb designer darabokat is, de sztem nem különösebben egyedi a stílusom, legalábbis ezen a téren még lenne rajta mit csiszolni.

Szerintem nincs olyan, hogy kialakul egy stílus, vagyis én azt nem tartom jónak, szerintem az a jó, hogyha az ember stílusa folyamatosan fejlődik, de persze ezen belül mindenkinek vannak korszakai.

Most legutóbb nekem farmeros-pólós korszakom volt vagy 2 évig, de ezt úgy kell elképzelni, hogy farmerszabású nacik sok színben, bólók sokféle fazonban, leginkább szürkés és földszínekben.

Amúgy alapvetően nőies típus vagyok, sokat hordok szoknyát is, és mostanában kezdek egyre többet magassarkút.

Ja, ősszel pedig szeretek nőiesebb bőrdzsekit hordani, meg mindenféle kardigánokat, néha kapucnis cipzárosat is.

26/N

2010. aug. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: Azt elfelejtettem írni, hogy nem minden hónapban vásárolok, és az, hogy mennyit költök nagyban függ attól, hogy mit veszek. Nem szeretek túlzottan vásárolni, de ha megyek, akkor általában sohasem céllal, vagy ha igen, akkor tuti nem azt veszem, amiért mentem, hanem azokat a darabokat, amikbe beleszeretek éppen. Szóval van olyan hónap, amikor 20 ezret is költök ruhára (amikor épp megyek vásárolni na és van épp pénzem erre), van amikor 5-öt, és van amikor semmit (mint pl ebben a hónapban). Sokat vásárolok turiban, ismerősöktől és egy csomó mindent magamnak varrok, mivel varrónőnek tanultam, főleg olyanokat, amiket amúgy nem engedhetnék meg magamnak, ha meg akarnám venni, de megvarrva ugye csak pár ezer ft maximum...
2010. aug. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is 26éves nő vagyok (olyan fura leírni), a stílusom, talán a fura a legmegfelelőbb rá, bár nem mindig, de törekszem, hogy ne legyek átlagos. Színekből bármi ami élénk, a pasztell nem áll jól (barackszín még)fekete-fehér, a barnát csak zölddel, okker sárgával, vagy sok mintával veszem fel, a föld színektől pedig a hideg futkos hátamon (lehangolnak ezek a színek)Ruhadarabok: így ősszel-télen előjönnek a masnis dolgok:táska, felső, már kalapom is van, meg a 20as 30-as évek Amerikája, wing-tip cipő (nőies stílusban), és hasonló cipők csizmák (örülök, hogy most divat, így könnyebb beszerezni). Szeretem a trapéz az egyenes és cső illetve répaszárú farmerokat, és magas derekúból is van egy pár. Felsők: nyáron világos nadrág világos felső, vagy atléták szoknyával, mini,ceruza, van egy jó pár fajta. Mellényeim is vannak, de azokat is inkább ősszel hordom, meg balon kabát, blézerek.Vicces mintás, színes mintás, fekete-fehér pólók. Egyik nap sportos, másnap nőies vagyok. Cipők:nyáron, papucs, szandál, saru, most vettem egy torna cipőt (Converse jellegűt) a régi sportcipőm helyett, télen csizma, rövid illetve hosszú szárú.

A táskákat is szeretem: kicsi nagy, szines, masnis, mintás, nyulas,Audrey Hepburn-ös, tehát mindenfajta van. Kiegészítőkből. fülbevalókat (most vettem egy lila macskásat), karkötőket (jó nagyokat), hosszú gyöngysorokat és olykor kitűzőket (madaras, virágos) hordok, és a sálak is a kedvenceim, a szivárvány minden színében.

Sokáig butikban dogoztam így szeretem és követem is a divatot, már ha tudok vele azonosulni. A helyi plázák leértékelésein, akcióin szoktam vásárolni, cipőket kínaiból, Deichmannból. Turkálóba nem járok, túl magas és vékony vagyok az ottani ruhákhoz, és színek se nagyon vannak (azért van egy két dolog onnan)Most a tornacipőt vettem 2000ftért. Még kell vennem egy bőrkabátot, mert tönkrement a régi arra 5-6ezret szánok. nagyon sok ruhám van, így csak azt veszek amire feltétlenül szükségem van, és amibe halálosan beleszeretek:-) Mindig változik a stílusom, de törekszem rá, hogy ne simuljak bele a tömegbe.

2010. aug. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem követem a divatot! Éppen ami megtetszik és jól is áll rajtam azt veszem meg általában turkáló, de nem ilyen gagyi büdi turkálóba járok hanem ahol minőségi ruhák vannak (angol turi), vagy kínai, kisebb butikok!

-szoknya: aminek anyaga általában farmer, vagy len de könnyebb anyagok, színei pedig hát farmerből van világosabb sötétebb, kék, mintás fehér kék, világosbarna, zöld, fehér, a hosszúságok kicsit térde felé ill. alá érők! vannak vastagabbak is amiket ősszel ill. tavasszal hordok!

-Felsők: atléták, pólók, vékony pántosak és mind pamut:) sok féle színű van:) a szoknyákhoz illően veszem fel őket! Nőiesebb darabok szeretem ha kicsit dekoltáltak de nem köldökig:) csak szolidan:)

-Cipők: ritkán magas sarkú fapapucs, van fekete ill fehér (nagyon szépek), balerina abból több színű is megtalálható, papucs van strand papucsom de egyszerű lapos papucsom is, sport cipő, boka csizma, térd alá érő kicsit magas sarkú csizma, bundás vastagabb csizma :, pár db magas sarkú( fekete, fehér, ezüst, barna, piros, rózsaszínes)

-Farmer nadrágok :) imádom őket de nem a cső meg répa gatyákat hanem egy kicsit trapézos illetve egyenes szárúakat, meg kicsit bővebbeket! De van len nadrágom is, szövet nadrágom is!

- Pulcsi: nőiesebb darabok pl: csónak nyakú meg iylen karcsúsított vagy blézerek, kardigánok.


Kicsit sportos kicsit nőies attól függ milyen a hangulatom!


20/L

2010. aug. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
köszi, mindenkinek járt a zöld kéz, szívesen fogadom a további hozzászólásokat is ;)
2010. aug. 28. 12:29
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Visszafogott, nőies stílusom van. Megpróbálok mindenhova alkalomhoz illően öltözködni de egy átlag iskolai napom inkább sportosan elegáns vagyok.


Szeretem a csinos, karcsúsított, V nyakú felsőket mivel kicsi a mellem, a blúzokat, a csőnadrágokat, kardigánokat, kapucnis pulcsikat. Általában szövetkabátot hordok télen. Ami pedig a cipőt illeti: mivel magas vagyok(170 cm) nem hordok magassarkút, imádom a balerina cipőket, a bokacsizmákat és kisebb sarkú visszafogott cipőket amiben be tudok még topogni a városba úgy, hogy nem töröm ki a lábam.


Ezen kívül még szeretem a visszafogottabb nőcis táskákat, öveket és mindenféle kiegészítőket.


Nem járok minden hónapban vásárolni bár ez nagyon változó. Átlagban 2-3 havonta megyek el és 5000-től akár 20000 ft-ot is ott hagyok, ez attól függ, hogy mit veszek. Nem szeretem feleslegesen szórni a pénzt, azt vallom, hogy legyen kevesebb darabom, de az legyen csinos és jól kombinálható.:)


L/18

2010. aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
ez az utolsó gondolatod mennyire igaz :) köszi Neked is!
2010. aug. 28. 22:48
 18/25 anonim ***** válasza:
94%
Rockeres cuccokat, mivel az vagyok. A feketét részesítem előnyben, de néha felvélhető rajtam valami más szín is. Szegecses cuccok kiegészítőnek.Fasza bakancs.A divatot nem követem, nem is nagyon tetszik, max máson talán jól néz ki, a stílusom egyedi.
2010. szept. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

No tessék, én még idősebb vagyok, 38 éves férfi, aki még nem csökött bele a korába.

Nekem sokszor változik és pár évre meg is marad. Egy időben nagyon feketepárti voltam, sötét napszemüveg, fekete póló és vászonnadrág. Vagy sötétszürke farmer. Fekete ing. Télen szövetkabát. Aztán kicsit bebarnultam. Azaz barna kordnadrág, kívülhordós ingekkel. Volt egy technós korszakom sok narancssárgával is korábban.

Aztán újra a fekete és néha barna.

Idén újultam meg. Én a stílust amolyan "golfclubos"-nak nevezném. Ez általában áll galléros pólóból, vászonnadrágból és sportos, de nem edzőcipőből. Most a hűvösben persze a pulóver is bejátszik, meg a hagyományos kék farmer.

Nem tartom magam divatkövetőnek, ha valami tetszik és harmonikus velem, azt megveszem, ha divatos ha nem. Pl az őrületbe kergetnek a papucsos férfiak. Nincs flipflopom.

Szeretek különc is lenni. Az hogy mit és hol veszek az az ár/minőség viszonyon múlik. Vettem már kínaiban is cuccokat (ritkán) inkább C&A, Charles Vögele, Jeans Club, New Yorker, de Tesco F&F is.

Összességében a sportos elegancia jellemző rám. Utálom a túlzott lazaságot éppúgy, mint az öltöny nyakkendős merevséget.

2010. szept. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

A stilusom: egyszerű,divatos,nőies!

Suliban csőgatyákat hordok (főként világosabb szinűeket)

Egyszerű mégis izléses toppokat és fehér bőrdzsekit.

Legtöbb ruhadarabom: Lila,pink,fehér,szürke.

A divatot mindig követem, de nem azért mert pont az a divat hanem mert tetszik is!

Legtöbb bolt ahol vásárolok: Tally Weijl,New Yorker,Pimkie,Zara,Harlem

Mennyit szoktam költeni?

Nadrágokat:6-7-8000 ft-ért

Toppokat:3-4000ft-ért

Bőrdzsekim:10000ft volt


1 hónapban kb. 15-20000 ft-ot költök ruhákra.

2010. szept. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!