Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen az öltözködési stílusotok?

Milyen az öltözködési stílusotok?

Figyelt kérdés

Milyen fajta ruhadarabok jellemzőek rátok leginkább?

Ha a korotokat és nemeteket is odaírjátok a végére, azt megköszönöm 🙂



2021. dec. 25. 17:41
1 2 3 4 5
 11/44 Noren1989 ***** válasza:
73%
Metionin, még színes a hajad?
2021. dec. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 Metionin ***** válasza:
77%
11. Igen, most épp full indigókék megint :D
2021. dec. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
91%

Ránézésre talán nem túl változatos az öltözködésem, tipikus “fekete ruhás halálmadár” vagyok. Pedig valójában több korszak vagy zenei irányzat divatja keveredik a stílusomban, melyek különböző arányban, de gyakran együttesen is jelen lehetnek az öltözetemben.

Gothnak vallom magam, de ez nem csupán az öltözködésben merül ki nálam.

Szívesen hordok bandás pólókat (persze, csak olyan előadóktól, akiknek valóban a rajongója vagyok), (mű)bőr kabátokat és dzsekiket, fekete skinny vagy flare farmereket, baromi magas platform bakancsokat, Aviator és Wayfarer fazonú napszemüvegeket, cowboy vagy “baker boy” kalapokat, körszegecses öveket, amikhez könnyen kapcsolható lánc is. Kiegészítők szempontjából általában denevérek, hollók és keresztek lepnek el, és függenek mindenhonnan, ahol ez lehetséges.

Ez nálam a “basic” trad-goth rocker megjelenés, viszont máskor nőiesebb, romantikusabb az öltözetem. Gyakran viselek miniruhákat sok csipkével vagy bársonyos anyagból (a feketén kívül vörös, lila, kék, fukszia és méregzöld színekben), előkerülnek a viktoriánus choker nyakláncok és a szépen megmunkált fém ékszerek, hajdíszek.

Van olyan oldalam is, amikor mindezt ötvözöm egy adagnyi glam rock és new wave / new romantic hatással. Jöhetnek a fényes, csillámló vagy necces anyagok és kiegészítők, kockás nadrágkosztümök, francia beret sapkák. Ilyenkor egy kicsivel több színt is hajlandó vagyok megtűrni magamon, persze úgy, hogy ne vágja el az alakomat. Szeretem az égi motívumokat, jellemzően a csillagokat, Hold, Nap szimbólumokat, valamint az űrbéli témájú mintákat, a holografikus, ezüstösen fénylő anyagokat. (Ha már David Bowie, így Major Tom és Ziggy Stardust, miért ne? 😂)

2021. dec. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
92%
Úristen, itt van Metionin 😭😭 baromi sokat segítettek nekem anno a kémiás kifejtéseid, gyakran tanárom helyett voltál különb tanár. Amúgy automatikusan azt hittem, hogy egy átlagos középkorú férfi vagy, de a mostani válaszoddal kiteljesedtél a szememben egy félisten szintjére <33
2021. dec. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 Metionin ***** válasza:
89%

14. Örülök, hogy segíthettem :) amúgy valóban sokan azt hiszik, hogy férfi vagyok, ráadásul olyan, aki kopaszodik xD


13. Megkérdezhetem, hogy mostanság honnan szerzed a platform bakancsokat? Privátban nem merek írni, mert úgy fétisesnek tűnnék pedig csak be akarok szerezni pár ilyet tartalékba :D

2021. dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
88%

#15: A 13-mas vagyok. Mindenféle helyről vannak. Van két Demoniám, de az egyiknek háromszor is leszakadt a talpa, és maga a minőség sem a legjobb napi viseléshez, így ezeket ritkán, akkor is beltérben viselem.

Viszont a Metalshopról rendeltem Alchemy Gothic platform csizmát, amiben még Swarovski kristályok is vannak. Amellett, hogy álomszép, tényleg kiváló minőségű, erős sarokkal, tökéletes kialakítással.

Egyszerűbb, 11-15 centis fekete műbőr platform bakancsból és csizmából van jópár. A kedvenceim, - bármilyen meglepő 😄 -, azok amiket a Zarában és a Bershkában vettem 1 és 2 évvel ezelőtt. Jó magas mindkettő, és elég vagányak, de számomra ezek a legkényelmesebbek.

Néha a CCC-ben és a Deichmannban is találok kedvemre valókat, de ezt nagyban meghatározza az, is, hogy a divatiparban aktuálisan milyen trendeket nyomnak. Van, amikor viszonylag sok ilyen cipőt látok, akkor alaposan feltankolok belőlük, míg máskor hosszú ideig nem is veszek cipőt, mert egyet sem találok, ami illene hozzám.

2021. dec. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
97%
Viszont egy ideje gondolkozom Killstar cipőkön is, illetve külföldi webshopoknál ott van a Lamoda, amit egyszer szívesen kipróbálnék, mert nagyon szép darabjaik vannak.
2021. dec. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
80%

Nagyjából:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Igaz évek óta problémám, hogy a meleg telek miatt nem tudom kihasználni a téli ruhatáram. 1-2 hétig van hideg, ettől eltekintve elég az átmeneti.

2022. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Fekete Boss cipő, szürke vagy fekete Tommy H nadrág, Ashworth póló, sportos Boss pulcsi, fekete Boss bőrkabát. Bár ez a jelenlegi kedvenc. Van sok másik de most ezt hordom. Előtte térdig érő szövetkabátot hordtam. Szar időben a Boss bőrkesztyűm is mindig van rajtam. Ez a kedvenc szerelésem mostanában. De most ez az Ashworth póló a kedvenc ruhadarabom. 20 éves legalább, még apa vette Marbellán amikor ott golfozott, de sose hordta, múltkor találtam meg szekrényben amikor pakoltam a cuccaim :D. Címke rajta volt, 70 euróba került.


22 f vagyok

2022. febr. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

Grunge fairycore/goblincore/earth goth/mall goth, ha megyek valamerre szabadidőmben, de mivel nehezen kelek fel, suliba csak sima, nagyon bő szárú nadrágokat hordok változó felsőkkel (néha egy nőies, szűk, fekete csipkés blúz, máskor csak egy buszméretű bandás vagy Dumbós póló), gyűrűkkel, karkötőkkel és nyakláncokkal+choker. Szoknyát általában sulin kívül hordok. ​

Feketét, barnát és zöldet viselek leginkább, ha kirándulósabb a téma, akkor vadászcuccok vannak rajtam hidegben, melegebben pedig erdőtündér vagyok.

Ha valami elegánsabb helyre megyek, akkor általában fekete ruhát veszek fel szolidabb kiegészítőkkel.

Mint szinte mindenki más, chunky cipőt hordok vagy acélbetétes bakancsot/cipőt, és most egy barna New Rock cipellőre gyűjtök :D Ezeket általában kedves zöld/barna zoknikkal társítom, vagy pedig egyszerű mintás férfi zoknikkal (pl sima zöld szürke csíkos, de az még sem egy mentazöld csipkés virágos :D). Ujjatlan kesztyűket is szeretek hordani különböző harisnyákat/combfixeket, extrémebb kedvemben fűzőt.

Egy sima fekete velúrkabátot hordtam most télen kis bundával a nyaka körül, most pedig, hogy nem kell jégkockára fagyni, egy vékony, barna sokzsebes kicsit oversized dzsekit hordok, ezen kívül ha úgy van, van egy fekete szőrme és egy hosszú szövet kabim.

A fekete fehér kockás vans táska korszakból kinőttem így 3 év után, szóval felugrottam a másik trendvonatra és egy barna, szőrös vászontáskát hordok, ha kevesebb cucc kell akkor egy pici, szőrmecsíkos velúr válltáskát, néha egy fekete fehér leopárdmintás minitáskát.

Az ékszerek színét mostmár elkezdtem bátran kombinálni, ezüst-bronz kiegészítőim vannak nagyrészt vagy kristályok.

Nagyon sokat írtam, elnézést, de jól esett névtelenül ecsetelni magamról, hogy mit és mikor hordok :D

18L

2022. márc. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!