Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyit költöttek a szüleitek...

Mennyit költöttek a szüleitek a ruházkodásotokra kamaszként?

Figyelt kérdés

Nem az összegre vagyok kíváncsi, hanem hogy mennyi ruhátok volt átlagosan.


Csak amiatt érdekel, mert én tinikoromban úgy éreztem, nagyon kevés holmim van másokhoz képest, illetve például a mostani ruhatáramhoz képest. Aztán lehet, hogy most viszem túlzásba.


12-19 éves korom között (tehát onnantól, amikor már érdekelt, mit veszek fel, odáig, ameddig velük éltem) átlagosan egy farmernadrágom volt (nagy ritkán kettő), 4-5 pólóm illetve egy szvetterem vagy pulóverem, melyik éven mi.

Illetve nyárra ugyanúgy 4-5 póló meg egy fürdőruha. Rövidnadrágom nem volt, nyáron is hosszúban jártam, illetve 12 évesen emlékszem, volt egy szoknyám meg egy nyáriruhám, majd 17-18 éves korom között egy farmer szoknyám, de ezen felül semmi. Ill egy pár cipő per évszak, nyár kivételével, amikor néha kettő.

A ruháim nagy része örökölt, turis vagy kínais, illetve néha voltak rokon lányoktól örökölt cipőim is (tudom, nem túl higénikus).


Ha odaírnátok a nemeteket és a korotokat (azért nem mindegy, hogy valaki a 80´-as években volt kamasz, vagy a 2010-esekben), az sokat segítene.


Mindenkinek köszönöm a választ.


2019. jan. 15. 18:46
1 2
 11/19 Metionin ***** válasza:
57%

16 éves koromig hasonlóan mint neked, piacos, két számmal nagyobb cuccok hogy majd belenövök (12 évesen álltam meg a növésben de mindegy). Farmer nem lehetett, volt 2 szöveg nadrágom meg egy ünneplő. Ráadásul nem választhattam, hanem anyám csak hazahozta a ruhákat és ez van. Sovány vagyok, mindig az voltam, a legtöbb úgy állt rajtam mint tehénen a gatya. 16 évesen elnyertem egy ösztöndíjat és amíg gimis voltam, abból vettem ruhát. De azzal is megszívtam mert amikor megkaptam az első havit novemberben, anyám elvette mondván hogy kapok belőle ruhát, gyakorlatilag elment a családsegítőbe és ott a ruhás konténerből kivett 2 L-es pulóvert hogy nesze, a pénzt meg sosem láttam többé. Na onnantól nem adtam oda a pénzt, szépen elmentem a boltba, vettem magamnak farmert, pólót, pulóvert, cipőt, fehérneműt, a többit meg eldugtam. Anyám persze közölte hogy oké ha nekem nem jó amit ő hoz, akkor vegyem magamnak az ocsmányságokat (=farmer, tornacipő, egyszerű fekete felsők), tőle soha többé nem kapok semmit. Nem is kaptam de nem is bántam. Gimi végéig elvoltam ebből az ösztöndíjból, utána elmentem egyetemre ahol már dolgoztam és abból fizettem mindent.

28/xx tehát a 2002-2006 közötti évekről írtam.

2019. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%

15 éves koromtól a magamnak félretett szülinapokra kapott pénzekből öltözködtem. Akkor volt 3 nadrág amit szerettem meg három pulcsi, 4-5-6 trikó/póló amikre rávettem a pulcsikat, kardigánokat.


Előtte felerészben örökölt ruhákat hordtam én is, amikkel rendben voltam, néha választottam 1-1 ruhát ami a kedvencem volt. Mivel vidéken éltem, kínai volt meg turkáló. Más is így öltözött. De nem panaszkodom, azért vásároltak rám, de máshol volt a küszöb.

Mikor gimibe kerültem tűnt fel, hogy van akin Zara van, meg Mango, ami akkor elérhetetlennek tűnt. A szüleimnek sokkal alacsonyabban volt a küszöb amit ruhára szántak. De nem panaszkodom, megtaláltam a kínaikban, turkálókban is a nekem tetsző dolgokat, és igazából hamar meg is untam őket mindig. De jellemzően egy csizma, egy szandál, egy tornacipő, néhány nadrág, több pulcsi meg póló, piacos bőrdzseki meg külön télikabát.


22L

2019. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%

Turis meg megorokolt gonceim voltak. Nem vetett fel minket a penz, hiaba dolgoztak sokat a szuleim. Sportcipot akkor kaptam, ha leszakadt rolam. Igazabol altsuliban mar hozzaszoktam a basztatashoz, a kozepiskolas osztalytarsaim kb fele jobb arc volt, meg sok volt a punk es alteros koztuk, en is metalos voltam, igy nem nagyon szamitott nekik, hogy ki miben van. Ettol fuggetlenul nagyon vagytam meno, de minimum UJ ruhakra, ami nem kinais vacak :/ Legalabb raszoktam a kreativkodasra, batikoltam, varrtam magamnak. Utana egyetem alatt, mikor Bp-re koltoztem talaltam egy csomo jo turit, egesz valtozatos kis goth ruhatarat raktam ossze magamnak fillerekbol, es sokat varrtam is.

Most hogy jo munkam van es sok penzt keresek sajnos meg mindig ezt kompenzalom. Marhasok ruham, cipom, taskam van, az akcios new yorkeres bugyitol a draga goth csizmakig, csak ruha legyen es a magamenak tudhassam, sminkekkel detto ugyanez. Szerencsere egy meg esszeru hatart betartok, de kb minden plusz penzem erre koltom, valahogy le kene allni. De olyan jo ertes vegre csinosnak lenni :(


35 N

2019. jan. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is nagyon kevés ruhám volt, amik voltak azokat többnyire piacon vették, nagyon ódivatú voltam a többi sulishoz képest. Amióta dolgozok teljesen fura, hogy végre kinézhetek úgy, ahogy szeretnék(ruhák szempontjából)

23F

2019. jan. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem rengeteg ruhám volt akkoriban is.Anya nagyon kicsi koromtól kezdve szeretett öltöztetni,amikor pedig tini lettem imádta,hogy már engem is érdekel a divat és együtt vásárolunk.Sokszor még mai napig együtt megyünk vásárolni.🙂
2019. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kikoromban anyu nagyon szepen oltoztetett... akkor meg eleg tehetosek voltunk,es erre-arra jutott. Aztan ebbol hirtelen nagyon leszegenyedtunk(a cegunk tonkrement) es utana mar kicsit mas volt a helyzet. Kaptam ezt azt otthonrol,keresztszuloktol,nagynenitol,nagymamatol.. turkalobol,itteni uzletekbol(nagyon sivar volt a valasztek) de valahogy sosem ereztem jol magam azokban a ruhakban.. ugy ereztem nem birok veluk azonosulni.Akkoriban nem volt mar arra penz,hogy a nekem tetszo ruhakat megtudjuk vasarolni,ezert elmentem es nyarankent dolgoztam a mezon meg itt ott hogy iskola kezdesre fel tudjak oltozni..

Atlagosan kb 5 farmerom volt (de ebbe bele szamitanak a tavalyiak is amik meg jok voltak) es kb 4-5 hosszu puloverem meg 2-3 polom volt. 3 par cipo,es olyan volt hogy 4 evet 2 kabattal jartam ki kozepsuliban..

24 L

2019. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Rengeteg ruhám van, alig férnek el a szekrényben, mert mániákus vásárló vagyok, DE turiból öltözködöm, így hetente kb. 200-300ftot költök ruhára, persze vannak hetek, amikor nem járok, most sem voltam pl az elmúlt 3 hétben.

Vannak olyan ruháim is természetesen, amiket boltból vettünk, a nadrágjaim és cipőim boltiak, főleg a felsőim, rövidnadrág/szoknyáim,pulcsijaim és egyberészes ruháim turisak.


19/L

2019. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nekem se volt sok cuccom, évi átlag 2-3x mentünk nagyobb bevásárlásra néha piacra néha üzletekbe. Átlagosan egy ruhatársam amiben kimozdultam otthonról 2-3 nadrágból, 2-3 pulcsiból 3-6 pólóból állt. Nem azért mert nem volt rá pénz vagy ilyesmi, engem nem érdekelt ez az egész. Azóta most felnőtt fejjel saját fizetéssel ész nélkül vásárolok és imádok öltözködni és szép ruhákat venni. :D


25/F

2019. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha szükségem volt valamire megvették, de ha épp nagyon megtetszett valami általában megkaptam, pedig nem voltunk anyagilag eleresztve.

Addig hordtam a ruháim amíg kinem nőttem vagy megnem változott a stílusom.

Utána zsebpénzből vásároltam turikban olyanokat amik teszettek. Aztán ahogy elkezdtem használt ruhákkal foglalkozó cégnél dolgozni, rengeteg ruhát elhoztam (szépen fogalmazva:D) Nem volt szükség vásárlásra.

Most viszont alig van pár göncöm amit feltudok venni mert kihíztam őket :(

2019. jan. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!