Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mennyire számít ismerkedésnél,...

Mennyire számít ismerkedésnél, kapcsolatnál az iskolai végzettség? Diplomás vagy diplomát szerző lányok mennyire állnak szóba diplomával nem rendelkező fiúkkal?

Figyelt kérdés

2013. dec. 2. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Kb 10lányból 1.Saját vagy feljebb lévő szinten keresgélnek.
2013. dec. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem sokat. Bár, az életben nem ez dönti el, hogy jó társ vagy-e, vagy rossz.
2013. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknál számít. Én csak azt mondom, hogy egy érettségije vagy egy normális szakmája legyen meg és dolgozzon.

De sokan lenézőek amúgy.

2013. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Hát, szégyenlem magam azért, amit most mondok, de nekem számít.

Egyrészt a szüleim véleménye miatt (mondjuk nem az a fő szempont, de eléggé meg tudják keseríteni az ember életét, ha nem tetszik nekik a választottam- és apámnak még az sem mindegy, hogy milyen területen szerez/szerzett diplomát az illető), másrészt meg mert volt már részem olyan kapcsolatban, ahol 3 éves szakközépiskolát végzett el az illető, míg én egyetemen kínlódok. Hiába intelligens és okos az ember, egyszerűen ez okoz súrlódásokat. A másikban benne van az az érzés, hogy lenézem, mert nem olyan végzettsége van, mint nekem (ami különben nem igaz), de ezenfelül a napi problémák is meglehetősen különböznek. Az illető exem valami kőműves-félének dolgozott, szabadúszóként, akkor ment dolgozni, amikor a főnök hívta. Volt, hogy este 11-kor telefonált a főnök, hogy másnap 5-re menjen dolgozni. Én ezt nem tudtam elviselni, hogy ennyire nem lehetett tervezni semmilyen programot vele, ő meg azt nem értette, miért lát alig a vizsgaidőszakban, miért is kell éjszakákat áttanulnom egy-egy zh-ra, miért utazok folyton, hogy a nyelvvizsgákat rendesen megcsináljam. Ő bármikor kimehetett volna külföldre, és bizony okozott gondot, hogy úgymond "miattam" nem ment ki, merthogy én nem követhettem volna. Egyszerűen más társadalmi réteg, más a felfogás, mások a lehetőségek. Vannak, akik ezzel együtt tudnak élni. Engem ez kifejezetten zavart, és szerintem őt is. Főleg, hogy végül ő vetett véget az egésznek.

De mindenesetre ezek a tapasztalatok után nálam már alapból kiesik az, akinek nincs valamilyen diplomája, még ha azzal simán a fenekét törölheti is ki. Végülis fontosabb, hogy milyen munkát végez, ez igaz, de azt apámnak valahogy sikerült belém vernie, hogy azt is jócskán megválogassam, milyen munkakörök kerülhetnek bele a lehetőségek közé. Rossz dolog-e vagy sem... Én mindenesetre így vagyok vele. Még szerencse, hogy nem mindenki.

2013. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4.es

Szomorú..

Tudod a legnagyobb baj,hogy több csaj megy egyetemre mint fiú.Csak meg lehet nézni.Tehát az lesz,hogy a pasinak van szakmája a csajnak meg diplomája.Akkor mi van?!

2013. dec. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

én most döntöttem úgy, hogy abbahagyom az egyetemet, ez ihlette a kérdést...

2013. dec. 2. 20:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég szomorú amit a 4-es ír.

De én meg azt mondom erre, hogy nekem ilyen felfogású diplomás nő nem kéne, és itt pont.

2013. dec. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező :)


Ha valaki szerelmes lesz beléd, az nem a diplomád miatt fog szeretni! :) csak légy törekvő, értsd: ne ő tartson el téged, hanem lássa, hogy a te bőröd is ér valamit.


ha a diplomád érdekli, akkor az a lány már mehet is a p*csába! :)


L/18

2013. dec. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi az újabb válaszokat!

kedves 8-as, akkor még van remény :)

2013. dec. 3. 19:16
 10/12 anonim válasza:
53%

ABBA NE HAGYD AZ EGYETEMET!!! Később megbánnád.

1. A mostani pasid szerinted 10-20 év múlva is melletted lesz?

2. Mit foglalkozol vele, van-e a pasinak diplomája, ha jó a szakmája és jól keres, azaz el tud tartani egy családot?

3. A szüleid sem lesznek mindig melletted, hogy esetleg anyagilag segítsenek. Ugyanakkor diplomával több munkalehetőség közül választhatsz. Ha átmenetileg nem is kapsz diplomás állást, akkor is vigasztalhat a tudat, hogy nem kell egész életedben pl. árufeltöltésből élned.

4. Nekem kb. 5 szakmám van és van két diplomám. Idáig a kereskedelemben dolgoztam, most kaptam a végzettségemhez illő állást. Ha én is abbahagytam volna az egyetemet, életem végéig pakolhatnám az árut a polcokra.


NE HAGYD ABBA AZ EGYETEMET! ENNYIT EGY FIÚ SEM ÉR!!!

2013. dec. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!