Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Nem értem a fiatalságot,...

Nem értem a fiatalságot, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, fiú. 14 éves korom körül jött el a 'csajozós' korszakom. Abban az időben volt is 2 barátnőm összesen, de mindegyik kudarcba fulladt ( nem tartott tovább 1 hétnél). Valahogy mindíg én éreztem magam annak, aki rosszabbul jött ki a dologból. A szüleimmel rendszeresen megbeszéltem az ilyesféle gondokat, bajokat. Mindíg azt mondták nekem, te nem ilyet érdemelsz. Szóval gyorsan túl is léptem ezeken, gondolván, hogy ez csak egy úgymond tinikapcsolat. Nos, azóta eltelt 2 év, elkezdtem a gimnáziumot, más közegbe kerültem, olyanba amilyet mindíg is akartam. Szerény, de igaz emberekkel körülvéve lenni. Megtaláltam az én, kis 5-7 fős baráti közösségem akikkel jól elvagyunk, és mindenféle, normális témáról tudunk beszélni. Nem vagyok az a 'ki ha én nem' típus. Egy ideje sokat vagyok bátyámmal, együtt zenélünk egy zenekarban már egy éve. Látom a bálokban, hogy mit meg nem engednek magukban a nők öltözködésben. Egyszerűen nem értem: arra megy a mai világ, ha leülünk, és látszik a bugyi, miegyéb, ezen felül jól berugunk, költjük apuci anyuci pénzét, akkor beleillünk a társaságba, és 'menőnek' érezhetjük magunkat? Olyan tanácsokat kaptam különféle emberektől, hogy mialatt gimnáziumba járok, ne nagyon foglalkozzak azzal, hogy legyen valakim, stb, azt ráérek utána is, lesz még időm - címszóval. Ezen kívül, én nem ezt láttam a szüleimtől 16 éven át, hanem azt hogy 30 év házasság után is látszik rajtuk, hogy teljes szívből szeretik egymást, mikor egymásra néznek sugárzik belőlük a szeretet. Jó, nyilván kisebbféle veszekedés minden családban van. Szóval én egészen biztosan nem fogok idehozni egy olyan lányt, aki nem illik a családomba. Van egy nővérem és egy bátyám- ők 30 és 32 évesek. Sok-sok tanácsot kaptam tőlük, illetve tanultam a hibájukból. Biztos nem fogok hazahozni olyas valakit, akivel nem lehet elbeszélgetni akármiről, nem tud úgy reagálni a dolgokra, bánni a dolgokkal, részt venni a munkában, ahogy kéne, és azt hiszi, hogy ő tojta a spanyol viaszt. Tény, nagyon válogatós vagyok a nők terén. Idegesít, ha vihog olyan dolgokon, ami egyébként egyeltalán nem vicces, játsza magát. Sokakat úgy meg tudok forgatni a szavukban, ahogy azt rendjén-módján kell. Nem ismerik fel a hátulról-mellbe kérdéseket, és semmi miegymást. Én a zenéléssel a saját pénzem keresem, magamnak veszem a ruháim, a szobámat ebből ujítottam fel a saját magam finanszírozásával, szüleimet is segítem ha kérik, és szükséges. Erre büszke vagyok, hogy más 16 éves mit csinál? Elmegyünk moziba, étterembe, uszodába, egyéb helyekre. És teljes mértékben megnyugtat, hogy ezt nem ők keresték meg. Rendben van, nem kell minden 16 évesnek saját magának keresni a pénzt, de akkor ne is költsék a megélhetőségre keresett pénzt. A gimiben ahová járok, nem szoktam túl sok lánnyal beszélgetni, egyedül 3 van akikkel kb egy hosszon jár az agyunk. De valahogy kezdem érezni, hogy kéne nekem is valaki, de ha valaki felé közeledek, és meglátom hogy milyen baráti közössége van, nem is folytatom. Sok időmet töltöm el a harmonikával, billentyűvel, emellett tanulással, 4-es átlagom van. De emellett tudnák időt fordítani a lányokra is. HA érdemes. Mit gondoltok mit kéne tennem az ügy érdekében?

2014. jún. 8. 23:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

attól hogy te a korodhoz képest érett vagy, ne várd el ezt mindenkitől

természetesen van egy határ, de az normális ha 16 évesen a szülei pénzét költi

az már más kérdés hogy mire és hogy hogy viselkedik

csak azt mondom, hogy ha túl magasra teszed a lécet, nem találsz senkit, mert senki se tökéletes

2014. jún. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ezt de vagy kora este írd ki még egyszer ilyenkor ez túl hosszú már
2014. jún. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen rendben van. Jó hogy vannak ilyen fiúk is :) 16/L
2014. jún. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én egy szóval nem hangoztattam, hogy mindenkinek tökéletesnek kell lennie. Nyilván mindenkinek van hibája.

Persze költse a szülei pénzét, de normális dolgokra, amire esetleg a szülő azt válaszolja: Na látod fiam/lányom, ez nem volt hülyeség!

Nem akarom magasra tenni a mércét, de akármilyen 'linkhánc' lánnyal sem együtt lenni.

2014. jún. 8. 23:53
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem érdemes foglalkozni ezzel, inkább zenélj, keressed a pénzt, tanulj. Magányos leszel, hidd el.
2014. jún. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Aztán ha valami jönni akar, az úgy is jön :)
2014. jún. 9. 00:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Minden elismerésem srác :D Ugyan ez vagyok mint te csak 18 évesen :D nekem 16 évesen nem volt pénzem de nem is anyuciét költöttem :)

(mondjuk én nem válogatok xD )

2014. jún. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vélekedek, mint Te. a baráti társaságomban legtöbben olyanok, mint Te meg én, és egyikünknek sincs barátnője:D

én úgy "póbálkozok", csak engem is csak nagyon nagyon kevés lány fog meg. lehet, hogy inkább az a baj. mert ilyen kis önbizalomhiányos vagy magát sztárnak gondoló csajt könnyű lenne összeszedni, de mint írtad is, haza már nem biztos, hogy szívesen hoznám.

talán majd egy pár év múlva. ne háborogj ezen, ne szidd a korosztályt. ez ilyen és kész. majd ők is szépen felnőnek. akikről azt gondolod, hogy kis ribizlik, azok közül a legtöbb normális, érett nő lesz, hidd el. csak még most gyerekek. folytasd azt, amit most is csinálsz és minden rendben lesz:)

17/F

ja és mindig, nem (mindíg)

2014. jún. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
74%
Na, kb 2 éve nem szóltam hozzá gyk-n kérdéshez, ehhez muszáj. Tudod mi a Te bajod, kedves kérdező? Az, hogy el vagy szállva magadtól és a családodtól. Dolgozol húha. Én is. Meg "tanulsz", 4es átlaggal... Nekem 4,9 az ország egyik legjobb gimnáziumában. Mégsem nézek le senkit, nyitott vagyok mindenki felé, és bulizok is amennyit lehet. Te simán csak ezzel a sz.r szöveggel magyarázod be magadnak amiért nincsen csajod. Imádom ezeket a síró kislányokat...
2014. jún. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az szimpatikus számomra, hogy fontos nekem az intellektus.

Az nem, hogy fennhordod az orrod és külsőségek alapján ítélsz. Nekem nem érettebbnek tűnsz a korodnál, hanem egyszerűen csak merevnek, kevés beleérző képességgel.

A korodbeliek legtöbbje még keresi önmagát, szeretnék elfogadtatni magukat a világgal, különösen a saját korosztályukkal, nem kiforrott személyiségek és ez így is van rendjén. Azt is vedd figyelembe, hogy mások más családi körülmények között jöttek, másként nevelkedtek, nem tudhatod, milyen szabályok szerint élnek, hogy a szüleik szerint mire költhetik a zsebpénzt és mire nem. Arra is gondolhatnál, hogy mivel különböző emberek vagyunk, ezért a humorunk se feltétlenül egyforma, nem biztos, hogy mindig ugyanazokat a dolgokat találjuk viccesnek.

Persze minden ember olyan társaságot és párt keres, aki illik hozzá, akivel egy rugóra jár az agya, ez teljesen logikus. A nem logikus az az érezhető lenézés, ami a kérdésed minden mondatából árad. Mégis, minek írtad le ezeket a dolgokat? Keress olyat, akivel jól megértitek egymást, ennyi. Mindenki ezt csinálja.

Ha valóban érettebben gondolkodnál, akkor ezeket tudnád és sokkal elnézőbb lennél, esetleg megpróbálnál belátni a függöny mögé ahelyett, hogy arra fordítod az energiádat, hogy szavakkal alázod azokat, akik így vagy úgy, de nem tetszenek neked. Ha magányos leszel, amit az egyik válaszadó felvetett, akkor annak az lesz az oka, hogy mindenkit elmarsz magad mellől, nem pedig az, hogy nem akad, aki "felér a szintedre".

Egyébként nem tippelnék arra, hogy feltétlenül magányos leszel, egyrészt mert te is változhatsz, másrészt meg rengeteg hozzád hasonló ember van, de még mennyi.

2014. jún. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!