Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Nem értem a fiatalságot,...

Nem értem a fiatalságot, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, fiú. 14 éves korom körül jött el a 'csajozós' korszakom. Abban az időben volt is 2 barátnőm összesen, de mindegyik kudarcba fulladt ( nem tartott tovább 1 hétnél). Valahogy mindíg én éreztem magam annak, aki rosszabbul jött ki a dologból. A szüleimmel rendszeresen megbeszéltem az ilyesféle gondokat, bajokat. Mindíg azt mondták nekem, te nem ilyet érdemelsz. Szóval gyorsan túl is léptem ezeken, gondolván, hogy ez csak egy úgymond tinikapcsolat. Nos, azóta eltelt 2 év, elkezdtem a gimnáziumot, más közegbe kerültem, olyanba amilyet mindíg is akartam. Szerény, de igaz emberekkel körülvéve lenni. Megtaláltam az én, kis 5-7 fős baráti közösségem akikkel jól elvagyunk, és mindenféle, normális témáról tudunk beszélni. Nem vagyok az a 'ki ha én nem' típus. Egy ideje sokat vagyok bátyámmal, együtt zenélünk egy zenekarban már egy éve. Látom a bálokban, hogy mit meg nem engednek magukban a nők öltözködésben. Egyszerűen nem értem: arra megy a mai világ, ha leülünk, és látszik a bugyi, miegyéb, ezen felül jól berugunk, költjük apuci anyuci pénzét, akkor beleillünk a társaságba, és 'menőnek' érezhetjük magunkat? Olyan tanácsokat kaptam különféle emberektől, hogy mialatt gimnáziumba járok, ne nagyon foglalkozzak azzal, hogy legyen valakim, stb, azt ráérek utána is, lesz még időm - címszóval. Ezen kívül, én nem ezt láttam a szüleimtől 16 éven át, hanem azt hogy 30 év házasság után is látszik rajtuk, hogy teljes szívből szeretik egymást, mikor egymásra néznek sugárzik belőlük a szeretet. Jó, nyilván kisebbféle veszekedés minden családban van. Szóval én egészen biztosan nem fogok idehozni egy olyan lányt, aki nem illik a családomba. Van egy nővérem és egy bátyám- ők 30 és 32 évesek. Sok-sok tanácsot kaptam tőlük, illetve tanultam a hibájukból. Biztos nem fogok hazahozni olyas valakit, akivel nem lehet elbeszélgetni akármiről, nem tud úgy reagálni a dolgokra, bánni a dolgokkal, részt venni a munkában, ahogy kéne, és azt hiszi, hogy ő tojta a spanyol viaszt. Tény, nagyon válogatós vagyok a nők terén. Idegesít, ha vihog olyan dolgokon, ami egyébként egyeltalán nem vicces, játsza magát. Sokakat úgy meg tudok forgatni a szavukban, ahogy azt rendjén-módján kell. Nem ismerik fel a hátulról-mellbe kérdéseket, és semmi miegymást. Én a zenéléssel a saját pénzem keresem, magamnak veszem a ruháim, a szobámat ebből ujítottam fel a saját magam finanszírozásával, szüleimet is segítem ha kérik, és szükséges. Erre büszke vagyok, hogy más 16 éves mit csinál? Elmegyünk moziba, étterembe, uszodába, egyéb helyekre. És teljes mértékben megnyugtat, hogy ezt nem ők keresték meg. Rendben van, nem kell minden 16 évesnek saját magának keresni a pénzt, de akkor ne is költsék a megélhetőségre keresett pénzt. A gimiben ahová járok, nem szoktam túl sok lánnyal beszélgetni, egyedül 3 van akikkel kb egy hosszon jár az agyunk. De valahogy kezdem érezni, hogy kéne nekem is valaki, de ha valaki felé közeledek, és meglátom hogy milyen baráti közössége van, nem is folytatom. Sok időmet töltöm el a harmonikával, billentyűvel, emellett tanulással, 4-es átlagom van. De emellett tudnák időt fordítani a lányokra is. HA érdemes. Mit gondoltok mit kéne tennem az ügy érdekében?

2014. jún. 8. 23:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdtem olvasni azt gondoltam végre egy normális srác, de aztán nekem már egy kicsit túl sok lettél kedves kérdező. Szerintem eléggé koravén vagy, nem tudod elengedni magad és szerintem nehéz eset is vagy. Az életet élvezni is kell és persze nekem sem tetszik, ha valakinek kilóg a bugyija a szórakozóhelyen, vagy olyan dolgokat csinál ami nekem nem fér bele, de annyira nem érdekel, hogy ezen rágódjak. Rengeteg normális ember van körülöttem és biztosan körülötted is, csak legyél nyitott és nézz körül. 16 évesen pedig tényleg ne akarj komoly kapcsolatot, mert a legtöbb korodbeli még nem érett erre és ez így van rendjén, van még időd. Nem azt mondom, hogy használd ki a lányokat nyilván, ismerkedj, járj velük, de ne gondold, hogy most megtalálod a nagyŐ-t, majd annak is eljön az ideje. Hidd el, bármennyire is érettnek hiszed magad, bőven van még hova fejlődnöd, hisz még gyerek vagy. 25/l
2014. jún. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Minden elismerésem az utolsó 2-3 válaszolónak. Igazat kell hogy adjak, hisz nem szégyen, csak kellemetlen.. Egyébként szerintem kicsit eltúloztam ezt a szöveget. Valójában mint írtam nekem is megvan a saját baráti köröm és hülyéskedünk egymással, eljönnek a bulikba amiket mi játszunk, sőt még néha iszogatunk is, stb. A disco nem az én műfajom, de őszintén megvallva nem is vagyok ellene. Bevallom, hogy változtatnom kellene azon, hogy minden emberen 'fennakadok' és mindenkiben csak a rosszat látom. Csak nehezen nyílok az emberek felé, ez itt a baj. Talán merészebbnek kéne lennem, céltudatosabbnak, és őszintébbnek? Sértésnek vettem mikor egy kedves válaszoló azt írta 'koravén vagy'. Hát, ez a mondat valahogy nem nagyon tetszett. Mert nem érzem magam annak. Mindenesetre, rádöbbentettetek arra, hogy nézzük a dolgok jó oldalát, persze meggondolva. A nyáron ezen próbálok változtatni. Köszönöm nektek!!
2014. jún. 14. 00:57
 13/13 anonim ***** válasza:
Jó olvasni a válaszodat, én simán vérig sértődtem volna a saját kommentemen, most hogy visszaolvasom.
2014. jún. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!