Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Van itt valami, ami már...

Van itt valami, ami már régóta foglalkoztat. Gyerekvállalás, nők?

Figyelt kérdés
Nem szeretném senkinek sem megmondani, mit kezdjen az életével, vagy hogy vállaljon gyereket, semmi ilyesmi. De amennyire hallom családi ismerősöktől, valamint idegen emberek véleményeit olvasva, akármennyire erős, független nőnek érezték sokan magukat, nagyon hiányzik az életükből a gyerek, a család. Persze ez nem jelentkezik egyből, csak egy idő után, mikor már késő. Kialakul egy űr, amivel nem tudnak mit kezdeni, és betölteni sem tudja más. Ti mit gondoltok erről, esetleg van ellentétes tapasztalat is? És aki nem szeretne gyereket, az miért nem?

2014. nov. 3. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Az erről a véleményem, hogy szegény pszichiáterek 15-20 év múlva mást se fognak csinálni, csak az ilyen "én különleges, erős, független nő vagyok, nekem nem kell gyerek" libák kivénhedt verzióit pátyolgatni.
2014. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ÖÖÖ lehet én vagyok rosszul összerakva de attól, hogy dolgozom, és önálló vagyok még miért ne lehetne családom? 26 éves vagyok még ráérek a gyerekvállalással addig legalább az anyagi biztonságot megteremtem/megteremtjük. Én ezt nem vagylagos kérdésnek látom. A karrier és siker nem zárja ki az anyaságot, bár megnehezíti. Édesanyám is így csinálta és mégis 3 embert felnevet (apámmal együtt) méghozzá nem is akármilyen munkát végzett. Én se kívánok másképp cselekedni. Mindkettő fontos, de a család talán kicsit fontosabb.


Szerintem kérdező te nem látod a fától az erdőt. Akinek nincs gyereke az vagy nem akart vagy nem lehetett neki. Az hogy önálló vagy szingli stb. szerintem a lehető legritkábban ok arra, hogy ne legyen család mellette.

2014. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Költőnő? ***** válasza:

a másik meg az h sokan úgy vállalnak gyereket, h igazából nincsenek rá fejben készen.

Sajnos sok ilyet látok. Én ilyenkor a gyereket sajnálom előre, mert nagyon nehéz lelki élete lehet annak, aki nem kap megfelelő lelki hátteret.

2014. nov. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"26 éves vagyok még ráérek a gyerekvállalással"


Ez nézőpont kérdése. Ha van párod akkor talán. Ha nincs, akkor van még négy jó éved.

2014. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es szerinted 30 évesen vége az életnek vagy miért írod ezt?
2014. nov. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs vége, csak éppen a jó éveidnek lesz vége. 30 felett egy nő már kevésbé kelendő. Szinte minden férfi fiatal huszonéves asszonykáról álmodik.
2014. nov. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kettes, ki mondta, hogy nem lehet családod ezek mellett? Vagy egyáltalán mi ez a betámadás? Nem kell ennyire önérzetesnek lenni, csak egy problémát vázoltam fel. Ha valakinek valami miatt nem lehet gyereke, az tiszta sor. Most nyilván arra vonatkozik a kérdés, ha valaki nem akar, és mivel egyre több nőtől hallom, hogy nem akarnak, gondoltam megkérdem.


Költőnő?, ebben viszont van valami...

2014. nov. 3. 16:55
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os

Annyi baj legyen, sose érdekelt mennyire vagyok kelendő.


Kérdező nem támadtalak csak félreértettem, a kérdésben nekem nem volt tiszta, hogy ez azokra vonatkozik akik nem akartak/akarnak gyereket (nincs leírva sehol) ezért a "független" "erős" jelzőkhöz társítottam.

2014. nov. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Költőnő? ***** válasza:
Ebben viszont nagyrészben a társadalmi nyomást is hibásnak tartom.
2014. nov. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!