Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » A vita- és konfliktuskerülő,...

A vita- és konfliktuskerülő, nyugodt, békeszerető, halvérű férfiak miért vannak megpecsételve töketlen férfiként?

Figyelt kérdés
A "töketlenség" maximum annyiban mutatkozik meg mások szemében, hogy a kis és nagy volumenű vitákban inkább ráhagyja az igazat azokra a személyekre, akik ellen amúgy képtelenség vitát nyerni, merthogy sajnos ilyen emberekkel van körülvéve, akik minden - legyen az hasznos, építő jellegű - megnyilvánulására hiénaként röppennek, és azonnal letorkolják.
2015. febr. 1. 15:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
44%
#9: nem a párkapcsolatokra értettem, hanem emberi kapcsolatokra. Minek erőlködni egy gyökeret meggyőzni? Hadd higgye, hogy igaza van. Te észkombájn. :D
2015. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#7: "Te magad váltod ki, hogy földbe döngöljenek!"


Hát most rátapintottál a lényegre. Úgy érzem, igazad van. És mégis hogyan lehetne kulturáltan, higgadtan "megúszni" a pitiáner dolgokon történő összekapásokat, veszekedéseket, ha egyszer pont hogy ezt akarom elkerülni? Ha üvöltésbe fogok, azzal a partner alá pakolom a lovat, de nyilván az sem jó, ha némán, csendben, fülemet-farkamat behúzva elkullogok. Az eddigi tapasztalataim alapján az a módszer sem működik, ha a partnert le akarod nyugtatni, és normális hangerőre próbálod terelni a konfliktust.


#10:


Félreértettél! Nekem leginkább a becsmérlő stílussal, a hangnemmel és a hangerővel van gondom, s nem azzal, hogy a másiknak mi a nézete. Nekem vannak olyan barátaim is, akikkel például egyáltalán nem egyeznek a politikai nézeteink, s mégis irtó jókat beszélgetve mindent át tudunk rágni. Több mint tíz éve tartjuk a barátságot.

2015. febr. 1. 15:18
 13/20 anonim ***** válasza:
# 12: Asszertív kommunikáció, együttműködő kommunikáció - ez mind tanulható, fejleszthető és működik.
2015. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#13: Szóval mint ahogy a kérdésben is elhangzott, töketlenként vannak egyesek amiatt megjelölve, mert nem ugranak bele fölöslegesen olyan konfrontációkba, amiket "konfliktuskreátor" emberek gerjesztenek, és ismered őket annyira, hogy bármit is tennél, csak szítanád a tüzet, ergo az asszertivitás sem nagyon segít, maximum átmeneti állapotot biztosítana.
2015. febr. 1. 15:25
 15/20 anonim ***** válasza:

# 11: Emberi kapcsolatokra is ugyanúgy igaz. Az ember nem úgy működik, hogy az egyik kapcsolatában ilyen, a másikban meg olyan, egy kapcsolati mintázatunk van, és ugyanazt képviseljük minden kapcsolattípusban, csak esetleg a laza kapcsolatokban nem olyan látványos.


Nem csak párkapcsolatokban lehet jelentősége annak, hogy ki tudok-e állni az érdekeimért.

Például egyáltalán nem mindegy, hogy a főnököm figyelembe veszi-e az érdekeimet és elismeri a munkám, vagy épp csak "megtűr". Csináltam így is, úgy is... amióta megtanultam asszertíven kommunikálni, megduplázódott a jövedelmem, ami azért, lássuk be, nem olyan nagy baj. :)

2015. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
# 14: Próbáltad már valaha, vagy látatlanul nyilatkozol? Évek óta alkalmazom az asszertív kommunikációt, és a "konfliktusgenerátorokkal" is működik.
2015. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kérdező először is ki mondta neked hogy minden ilyen férfi elvan könyvelve töketlennek? .. igen persze, most hogy ezt így kiírtad mindenkinek a szájába adod DE,, a való életben volt ilyen?


Ezzel csak arra célzok, hogy ebbe kár ilyen hüü de belemenni, egy külső szemlélőnek annyi hogy töketlen azt ennyi, nem konfliktuskerülő nyugodt halbalbalbalba.. senki se foglalkozik ezzel max aki jobban ismer téged esetleg az.


Na de lényegtelen igazából,,



Másodszor meg azért mert nyugodt, konfliktuskerülő, stb.. nem jelenti azt hogy meg kell esküdnie hogy soha semmirét nem fog kiállni.. mert az már olyan hogy ráteszel egy lapáttal... én pl a munkahelyemen, [ja és nem egy kigyúrt állat 30-as szakállas férfi vagyok] ezt-azt csinálok, a lényeg hogy jönnek ilyen olyan emberek ilyen olyan dolgokkal


és háááát rosszabb esetben, mindenki urva türelmetlen és már 1 órája kész akar lenni azzal amiért jött. De nem tudok több felé szakadni, úgyhogy meg kell kérni őket hogy VÁRJANAK, meg ez-az épp mire. Na most ez könnyen hangzik de annyira nem az, főleg azért sem mert hiába ok hogy "ooh hát egyszerre egy ember, hogy tudjak figyelni", persze csak közbe a munkával is haladni kell,


szóval ez így ellentmondásos hogy egyszerre egy de azért haladjál, há ez van, szóval multi taskingolni kell. De nem vagyok egy üvöltözős stb ember. Viszont ott meg kell mondanod, ha úgy tetszik vitába kell szállnod xy-al hogy nem ő a világ közepe.


Szóval azért "legyen az hasznos, építő jellegű" .. hát először kíváncsi lennék mennyire építő jellegű, mert amennyire én tapasztaltam a többi ember azért meghallgat ha normálisan szólsz hozzájuk,, [pedig itt van alapból ideges ember, aki úgy kell az ágyból és úgy fekszik]


De szóval azért kicsit megerőltetheted magad, ezek az érveléseid semmit se érnek, hogy ooh de felesleges mert minek? hát ez senki se érdekel, mondom csak annyi látszik hogy töketlen vagy azt ennyi. Plusz ez rossz kifogás, ha ahhoz is lusta vagy hogy pár szót kiejts a szádon akkor nem is érdemelsz mást.


De ja, én nem tapasztaltam, hogy értelmes hozzáoszlásnál lehurrognak, vagy akkor valamiért unszipi vagy nekik, vagy tettél valamit vagy nem tudom, vagy ők pont tényleg hülyék,, persze ha a 10 fokkal fölötted lévő főnöknek próbálsz tanácsot adni, lehet hülyén néz ki hogy mit osztod te az észt onnan lentről..az is más.


De most csak azért a munkáról beszéltem mert így könnyebb volt magyarázni, akármire igaz. Mért ellopják a kocsid mit csinálsz? Vagy hagyod azt ennyi, mondjuk hogy simán letudnád verni XY tuti nyernél, vagy hívod a rendőröket azt ennyi.

2015. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Megmondom en a tuttit,azert vagy toketlen
2015. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Exem az konfliktus kerülő volt.. passzív -agresszív kommunikációt alkalmazott. Elég rossz tulajdonság.. sikeresen tönkre is tette a kapcsolatot ezzel a viselkedésével..hiszen sose lehetett vele megbeszélni semmit.. viszont a vélt vagy valós sérelmeket dédelgette magában és mikor lelépett mindent a fejemhez vágott..még olyan dolgokat is amiket már azt hittem megbeszéltünk. Aki konfliktus kerülő az gyáva, mert nem áll ki a saját véleménye mellett, nem a megoldásra törekszik ha valami probléma adódik. Egyszerűen lehetetlen normálisan működtetni ilyen emberrel kapcsolatot. Persze és hárít..de változni , változtatni képtelen..mindig a másik fél a hibás. Nagyon sok energiát kivett belőlem hogy állandóan gondolatolvasót kellett mellette játszanom. A nyílt, őszinte kommunikáció az ideális.
2023. márc. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
A felelősség nem vállalása áll a konfliktus kerülő magatartás mögött.
2023. márc. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!