Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a transzneműségről?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondolsz a transzneműségről?

Figyelt kérdés

Én nekem kb. ez az egy ami nem csúszik. Ha valaki egyszer fiúnak születik az fiú,ha lánynak akkor meg lány. Hiába dumálnak az elfogadásról, mikor transzneműnek lenni pont az elutasítást(a nemeddel szemben)hitelesíti.

Lényegében,bagoly mondja verébnek, hogy nagy fejű.



2021. szept. 4. 18:28
 91/140 anonim ***** válasza:
100%

"Bár az más kérdés, hogy az ilyenek tényleg transznak számítanak-e és nem csak "érdek-transznak"."


Azért azt megjegyezném, hogy érdek-transz nem nagyon létezhet egy normális világban, ugyanis a transznemű kezeléshez (hormonterápia, majd később műtéti beavatkozás) szükséges pszichológiai és pszichiátriai vizsgálat és szakvélemény. (Ami elég hosszadalmas, egyéb feltételei vannak stb. Kivéve a szabadság hazájában Amerikában esetleg Kanadában)


De ez csak egy kis enyhe kiegészítés :)

2021. szept. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/140 anonim ***** válasza:

#91

Ebben igazad van, hogy hosszas procedúra.

De amit valaki korábban leírt, hogy egy ember azért váltott nemet mert csak úgy fogadták el a nemi irányultságát, hát az.... szerintem érdek-transznak nevezhető. Mert elsősorban azért teszi, hogy elfogadják a saját neméhez vonzódását. De lehet csak én nem vagyok elég friss a fogalom terén és már ez is bele számít.

2021. szept. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/140 anonim ***** válasza:
24%
Nem mindegy, ki miért szeretne férfi létére nő vagy nő létére férfi lenni? boldog akar lenni és kész... Ha bizonyos nemváltókat elfogadtok és másokat nem, mitől más az, akit elfogadtok? Semmitől...
2021. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/140 anonim ***** válasza:

#93

Egy oldalon idéztem a kis meséd angol fordításban és mások szerint sem nevezhető ez igazán transznak. Ez, hogy valaki azért vált nemet mert a társadalom úgy jobban elfogadja a melegségét. Elvégre ennyi erővel bárki lehetne transz aki bemondásra nemet akar váltani és szerinte boldogabbá tenné.

De erről inkább nem folytatom ezt a "vitát", mert nincs semmi értelme.

2021. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/140 anonim ***** válasza:
75%
Jó, én csak azt mondom, fura, hogy különválasztod a kettőt, mert nekem mindkettő transz lenne... Én pl a nőket szeretem, de szeretek női ruhát is hordani, de csak ezért nem operáltatom át magam. Ha a férfiakat szeretném, akkor elgondolkodnék rajta. De mivel a barátnőm sem leszbikus, maradok férfi, aki időnként női ruhát vesz fel és kész...
2021. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/140 anonim ***** válasza:

#95

Csak azért választom szét a kettőt mert amennyire ismerem a fogalmat ez nem nagyon sorolható bele. Elvégre lehet nem azért akart nemet váltani, mert ő ellenkezőneműnek érzi magát, hanem csak érdekből (és ez az érdek a társadalmi elfogadása a szerelmének). Én jómagam például olyan transz vagyok aki a nőket szereti, mégis nőnek érzi magát. Hát mit ne mondjak fura ez a téma és néha össze is zavarja az embert ha olyan kérdés merül fel. Például az is kicsit fejfájdító kérdés, hogy a fentebb leírt eset leszbikusnak számít-e vagy heterónak.

2021. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/140 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes kommentet, de annyi lejött, hogy rengeteg félreértés van a témával kapcsolatban. Nem tudom, valaki leírta-e már ezeket itt korábban, de én meg szeretném osztani:


Biológiai nem/születéskor meghatározott nem

- férfi, vagy nő, vagy intersex. És ennyi. Biológiai nemnél ezekről beszélünk.


Nemi identitás: egy ember öntudata azzal kapcsolatban, hogy milyen neműnek vallja, érzi, azonosítja magát.

- nem feltétlenül egyezik a biológiai/meghatározott nemmel. Ha megegyezik, ciszneműekről beszélünk. Ha nem egyezik meg, transzneműségről beszélünk (vagy nem binárisságról)


Szexuális orientáció: kihez vonzódsz

bármilyen ember vonzódhat bármilyen emberhez. Tehát nem kell nőnek lenned ahhoz, hogy férfihoz vonzódhass, stb.



Meg kéne tanulni, hogy mik ezek a fogalmak, és elkülönül(het)nek egymástól.

2021. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/140 anonim ***** válasza:
53%

#96 te csak simán crossdresser/transzvesztita lehetsz, de nem is kell besorolni. Simán szeretsz női ruhát felvenni, ettől még lehetsz egy hetero pasi.

VISZONT:

egy transznemű nem azért vált biológiai értelemben nemet, mert a "másik" nem ruháját akarja hordani xd ez nevetséges lenne, már bocsánat.

Sokkal komolyabb dolgok állnak a háttérben.

2021. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/140 anonim ***** válasza:
85%

97-98 gondolom ugyan az, így neked írok.

Mindenki tisztában van azzal, hogy biológia nem és a gender nem ugyan az mivel már boldog, boldogtalan tud a genderről. A probléma azzal van, hogy az itteni felhasználók közül is sokan azt mondják, hogy neked mi jogod van tudni, hogy ő férfi vagy épp nő, ha nőnek mondja magát.

A párkeresésben a biológiai nemet jelölik meg, nem pedig a gendert.


A biológiai nem pedig nem megváltoztatható... Egy mesterséges beavatkozás hatására nem leszel nő, sem férfi. Egyebek mellett terhes sem leszel férfiként és a ha nem lenne benned a kis tesztoszteron blokkoló és nem szednéd a kemikáliákat akkor ugyan úgy elférfiasodna az illető. Tehát kb olyan ez mint sportolók között a doppingost éljeneznénk, hogy mennyivel jobb eredményeket ér el mint a többi puhány.

Emellett pedig igen, a női smink főleg amilyen erősen csinálják mostanság baromi sokat takar főleg képen, de élőben azért elég ritka, hogy nem lehet valakiről megmondani, hogy férfi volt.


Aki pedig férfiként női ruhákat akar hordani, vagy épp igényli hogy valamit a seggébe dugjanak azért az nem igazán hetero vagy legalábbis elég erősen megkérdőjelezhető...

2021. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/140 anonim ***** válasza:
62%

#98

Te valamit nagyon félre értelmeztél. Én nem mondtam, hogy az transz aki csak máshogy szeret/akar öltözködni.


Azt meg ne egy vadidegen döntse el, hogy én ki vagyok vagy mi a nemi identitásom. Köszi.

2021. okt. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!