Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a transzneműségről?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondolsz a transzneműségről?

Figyelt kérdés

Én nekem kb. ez az egy ami nem csúszik. Ha valaki egyszer fiúnak születik az fiú,ha lánynak akkor meg lány. Hiába dumálnak az elfogadásról, mikor transzneműnek lenni pont az elutasítást(a nemeddel szemben)hitelesíti.

Lényegében,bagoly mondja verébnek, hogy nagy fejű.



2021. szept. 4. 18:28
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/140 harminezer oxigén ***** válasza:
66%

#61

"Az, hogy nem mondod el az igazat az is ugyan úgy átverés mintha kamuzol róla:)"

Ugyan ez a helyzet a példaként hozott szerszám méretével, ha tisztában vagy vele, hogy az problémás lehet, de elhallgatod, akkor ugyan úgy megtéveszted a "vevőt". De a méret témát hagyjuk is, mert látom érzékenyen érint. Legyen mondjuk egy kevésbé intim, de legalább annyira személyes dolog: Ha büntetett előéletű vagy/lennél nem hiszem hogy rögtön az első találkozáskor közölnéd ezt, nem hiszem hogy az erkölcsi bizonyítványodra írva adnád meg bárkinek is a telefonszámod, pedig ez igencsak lényeges információ lenne rólad, ami befolyásolná a kapcsolat menetét. De valószínű először nem beszélnél róla ("megtéveszted a vevőt)", hanem csak miután már minimálisan megismert téged a leendő partner, mert ha rögtön ezzel kezdenél akkor lehet hogy többet szóba sem állna veled. Hidd el sokaknak a büntetett előélet riasztóbb mint egy műláb (vagy akár a kis méret).


#62,64,64 (gondolom ezek mind egy személyhez tartoznak)

Ezt nekik sajnos hiába mondjuk. A másik féltől elvárják azt hogy mindent elmondjon magáról elsőre, de ha róluk van szó akkor senkinek semmi köze hozzá.


#68

"Ha valakivel akarsz valamit, akkor is az elején kell közölni vele, mert ha meg az ágyban derül ki a dolog, akkor az még kínosabb lesz ha a férfi fejvesztve menekül, mert véletlenül talált egy csomagot a gatyeszban."

Azt senki nem mondta hogy ennek az ágyban kell kiderülnie, én is írtam hogy ezt még a szex előtt közölni kell a partnerrel. (#21-es hozzászólásom) "Ezt el kell mondani a partnernek, a szex előtt mindenképp, de azt ne várd el egy transztól hogy rögtön ezzel nyisson hogy: "szia Niki vagyok, amúgy x idővel ezelőtt még fütyim volt (vagy épp még van)..."" Itt, néhányan azon vannak kiakadva hogy nem rögtön ez az első mondani valója ismerkedéskor egy transzneműnek, mert csak az "idejét rabolja" És nem attól tartunk hogy fejvesztve menekül valaki előlünk, hanem hogy akár agresszívan reagál rá. (de ezt is leírtam a #21-ben)


#69

"Hogyne várnám el, hogy elmondja."

Akkor tőled is elvárható hogy minden kellemetlen, kínos, intim, személyes dolgot (mindent ami kizáró ok lenne a folytatásra) megossz magadról már rögtön az első KV-nál? Nem hiszem hogy te ezekkel kezded az ismerkedést. Te is azt akarod, hogy minimálisan megismerjenek téged mielőtt ilyenek szóba kerülnek. Hiába mondod, hogy te minden ilyet megosztasz magadról rögtön az első beszélgetés során, mert ezt senki nem hiszi el neked. Egy ismerkedés elején te is ugyan úgy titkolsz magadról nagyon is lényeges dolgokat, mert azokat nem szeretnéd addig megosztani a másikkal (egy akkor még vadidegennel) amíg nem látod, hogy merre felé tart a dolog. Ebből látszik hogy álszent és képmutató vagy.


Niki

2021. szept. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/140 anonim ***** válasza:
20%
#72 Szerintem "Niki" (aki inkább Miki) is pontosan tudja, miről beszélsz, csak direkt nem akarja megérteni.
2021. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/140 harminezer oxigén ***** válasza:
78%

#72

Nem tudom kinek válaszoltál. A #72-es te vagy, biztos egy törölt hsz-re válaszoltál. Bizonyára a #71-es válaszomra jött valakitől valami, de azt én nem olvastam.

Egyébként a nevem Nikolett, (amiért most pereskednem kell a kormánnyal) semmi képen nem "Miki". Bár ha a "Miki"-t a Mikaela, angol eredetű női név becézése ként használod akkor köszönöm és bóknak veszem, de továbbra is Niki vagy Nikolett.


Niki

2021. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/140 anonim ***** válasza:
36%

Nekem jött a válasz, és igen törölték:)

Röviden, mert nem írom le megint.

Nem akarod felfogni, hogy mi a megtévesztés. Emiatt folyton a péniszes témába kapaszkodsz, ami közel nincs a megtévesztéshez... Akkor lenne köze hozzá, ha ki enne tömve a gatyám, de a másik példa, hogy ha A-s melled van és DD-s mellet csinálsz belőle, akkor azzal szintén megtéveszted a másikat.

Igen, előéletnél is elvárható, hogy a fontos tényeket a másik közölje. Pl hogy nem keres komoly kapcsolatot, hogy házas stb:) Vagy ezeket is titokban kell tartani?


Agresszivitást pedig akkor használod amikor kedved tartja. Amikor nem, akkor meg azt mondod, hogy még nem jött el az idő.

Agresszivitás akkor nem történhet, ha 1 hónap múlva mondod el, hogy "hé, amúgy faszi vagyok". Ilyenkor nem lehet senki sem ideges, sem frusztrált és véletlenül se történhet olyan ami nem esne jól:)

Ha pedig tinderre kiírod, hogy amúgy transzi vagy akkor ott mi történhet? Megver a tinder?


"tőled is elvárható hogy minden kellemetlen, kínos, intim, személyes dolgot (mindent ami kizáró ok lenne a folytatásra) megossz magadról már rögtön az első KV-nál?"

Ha nagy nagy kereszténynek állítom be magam akkor elég visszás, ha közben kecskéket áldozok az udvaron és a sátánhoz imádkozom nem?

Vagy ha rappernek és valami faszagyereknek, akkor az is elég hülyén jön ki, ha otthon beethoven és bachot hallgatok 2 mamematikai probléma megoldása között:)


Titkolok magamról dolgokat, vagy valakit megtévesztek az 2 külön dolog még mindig csak te meg ezt nem akarod megérteni:)

Emellett pedig nem is nagyon titkolok. Ha konkrét kérdés jön, max meglepődök, de mondok rá egy őszinte választ.

Amúgy meg ha az elején elmondom, hogy bunkert építek párnából és a csaj nem fut el, akkor legalább önmagam lehetek. Ha pedig azt mondja, hogy ebből nem kér akkor legalább nem húzzuk egymás idejét. Nekem van + X napom egy olyan csajt keresni aki ezt elnézi...


Te nem attól félsz, hogy megvernek, megaláznak. Neked az a bajod, hogy így kiesel olyan emberek látóteréből akik amúgy nem is akarnának tőled semmit. Így tőlük elvéve ezt az esélyt, inkább bünteted őket azzal, hogy megvezeted őket és rabolod az idejüket, majd az áldozat szerepében tetszelegsz.

2021. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/140 harminezer oxigén ***** válasza:
78%

#74

"Nem akarod felfogni, hogy mi a megtévesztés."

De fel tudom fogni hogy mi a megtévesztés. Te nem fogod fel azt, hogy a "pénisz" témát annak példájára hoztam fel, hogy egy transznak a transzneműsége épp annyira intim és személyes dolog mint neked a szerszámod mérete. A #71-ben írtam is hogy hanyagoljuk a témát, mert ahogy látom érzékenyen érint, de te még mindig a péniszen lovagolsz (képletesen).


"Titkolok magamról dolgokat, vagy valakit megtévesztek az 2 külön dolog még mindig csak te meg ezt nem akarod megérteni:)"

Igen két külön dolog, de te is beismered hogy lényeges, intim, személyes dolgokat te sem mondasz el rögtön.

Az hogy nem mondom el rögtön magamtól, azzal csak titkolom mások elől nem pedig megtévesztek másokat.

Ezzel akkor tévesztenék meg valakit rákérdezne erre és letagadnám, majd várnék ezzel még 2-3 randit, akkor tényleg megtéveszteném az illetőt. Ha ilyen kételyeid vannak egy nőt illetően, nyugodtan rákérdezhetsz, ilyenkor a transzok 99,9%-a el fogja mondani neked, mert az tényleg kellemetlen helyzet lenne ha a letagadás után ez napvilágot látna.

Így már érted hogy mi a különbség egy intim, személyes dolog titokban tartása és a szándékos megtévesztés között?


"Agresszivitást pedig akkor használod amikor kedved tartja..."

Nem akkor használom amikor kedvem tartja. Fizikailag még nem támadtak rám a transzneműségem miatt, de verbálisan már estek nekem, aláztak meg nyilvánosan csak azért mert ez kiderült rólam.

Ismerkedési szituban volt olyan hogy egy pasi kezdeményezett, (még a hormonterápia elején) és amikor megszólaltam a hangom "elárult" a srác meg rögtön hangosan elkezdett b**izni, k**ögözni meg dögölj meg és k**va anyád stb. dolgokat ordibálni felém mindenki előtt. Érdekes, voltak olyanok akik hasonló helyzetben kulturáltan képesek voltak kihátrálni anélkül hogy szidalmaznának, megaláznának.

De nem kell hozzá ilyen szitu, elég ha csak az igazolványomból derül ez ki, mikor igazolnom kell magam. Volt hogy buszon bérlet ellenőrzéskor az ellenőr hölgyemként megszólít, majd az igazolványon lévő név láttán elkezd hangosan mindenféle szidalmakkal (az előbb felsoroltak mintájára) bombázni az egész busz előtt. Vagy épp dohányboltban az életkor miatt kellett az igazolvány, a trafikos hölgy meglepettségében hangosan mondta ki az igazolványon lévő nevet, a mögöttem sorban álló meg hangosan kikelt magából szintén hasonló jelzőkkel illetve. Volt hogy nem akartak kiszolgálni, mert ott a "magamfajtát" nem látják szívesen (itt igazolvány se kellett, mert látta rajtam). A legkellemetlenebb pedig az volt, amikor a postán ajánlott küldemény átvételekor okirat hamisítással vádoltak meg, a postán nem hitték el hogy az igazolványom valódi, mert a kinézetem és a fénykép ellenére férfi név van rajta, csak az után adta oda a levelet, miután felajánlottam hogy akkor hívjunk rendőrt és vele tisztázzuk ezt.

Ezeknél az eseteknél szimplán random idegenek viselkedtek így velem, nem pedig olyanok akikkel akár intimebb viszony is szóba kerülhet.


Nem azzal van a baj hogy valaki ez miatt nem akar velem lenni és vissza utasít, hanem azzal ha ezt a tahó módon a megalázásommal teszi (és az mindegy hogy nyilvánosan teszi vagy sem). Sokkal nagyobb az esély arra hogy valaki tahó lesz ha minimálisan sem ismer és rögtön ez az első amit megtud rólam.


Gondolom téged még nem aláztak meg nyilvánosan ezért nem tudod hogy milyen érzés. Ezért nem fogom ezt rögtön az első KV-nál közölni ha nem kérdeznek rá.


Niki

2021. szept. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/140 anonim ***** válasza:
10%
Még pereskedsz a kormánnyal, hogy férfi létedre nőnek tekintsenek, Miklós? :D Nagy az isten állatkertje :D
2021. szept. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/140 anonim ***** válasza:
68%
Amíg a Fideszt nem érdekelte ez, addig az emberek jobban leszarták a témát, de amióta bedobta csalinak, terelésnek, csak rosszabb lett, pláne, amióta törvényileg nem lehet nemet és vele nevet váltani. Sok olyan magyar transznemű van, akiről nem lehet megmondani, hogy valaha férfi vagy nő volt, és persze nekik már az új nevük van meg a személyiben, őket nem alázzák meg, de aki már kiesett ebből a régi rendszerből és most lenne férfi vagy nő, az szív...
2021. szept. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/140 anonim ***** válasza:
19%

Felfogom, hogy mire irod a peniszt, de en meg mondtam, hogy baromira mas kitomni a peniszt vagy csak ugy otthagyni, mert nem lattatod masnak mimt ami.

Nem a penisz az erzekeny tema, hanem hogy nem erted, hogy nem ugyan az egy cerka meret siman vagy kitomve es mar unom ezt 10 alkalommal leirni.


Megtevesztes az az amikor masnak mutatsz vagy masnak lattatsz valamit mint ami. Ezaltal nem hazudsz kozvetlenul, de kozvetve igen.


Titoktartas, ha nem mondod, hogy 5 centis a farkad. Megtevesztes ha az 5 centist 35 nem mutatod. Ezzel nem hazudsz ha nem kerdez ra, de megteveszted... Megvan?


Az hogy vannak paraszt emberek az egy dolog. Massal is van ak parasztok. Nem kell minden idegennek odaszolni, hogy transz vagy, de aki kozeledik annak illene ezt az aprosagot az elejen elmondani, pusztan azert, hogy ne huzd az idejet.

Aki meg elkuldott a picsbe az 1 honap mulva is elkuldott volna.


Nem tamogatom a megalazast, de ha 1 honap mulva benyogned ezt az apro reszletet bennem lehet felmenne a pumpa, ha meg eloszor kozolned akkor meg lehet egy normalisat beszelnenk messengeren vagy tinderen es annyiban maradna, vagy akar meg "baratok is lehetnenk" ha nagyon egyre gondolunk...


Telorol irtam 5 perc alatt szoval lesz benne hiba boven...

2021. szept. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/140 anonim ***** válasza:
26%
Hagyd, Miklós szerint a férfiak kötelesek vele összejönni, mert ő nőnek képzeli magát :)
2021. szept. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/140 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy tudom nagyon unortodox...de mi lenne, ha nem a transz ember mondaná, hogy neki mi van a lába között (vagy egy egész élettörténetet/kórképet vázolna fel) hanem TE első randin csak közlöd partnereddel (vagy átnyújtasz egy listát), mik azok amiket elitasítasz, nem érdekelnek.


"Szia Béla vagyok, nah essünk is túl rajta, hogy ne raboljuk egymás idejét... ha bármelyik illik rád akkor viszlát...


-Transznemű

-Műlábú

-Balkezes

-...stb"


Nem egyszerűbb? Így a te idődet sem rabolja senki, és a műlábú ember sem érzi annyira kínosan magát, mert nem feltétlenül derül ki, hogy mi az "átverés" tárgya

2021. szept. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!