Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a transzneműségről?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondolsz a transzneműségről?

Figyelt kérdés

Én nekem kb. ez az egy ami nem csúszik. Ha valaki egyszer fiúnak születik az fiú,ha lánynak akkor meg lány. Hiába dumálnak az elfogadásról, mikor transzneműnek lenni pont az elutasítást(a nemeddel szemben)hitelesíti.

Lényegében,bagoly mondja verébnek, hogy nagy fejű.



2021. szept. 4. 18:28
 111/140 anonim ***** válasza:
100%

#108

Nem azt mondtam, hogy nem tudják megállapítani belőle. Hanem azt, hogy NEM ARRA LETT KITALÁLVA A TESTRÉSZ, HOGY ABBÓL MEGÁLLAPÍTSAD.

2021. okt. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/140 anonim ***** válasza:
100%

#110

Mondjuk nem kéne a hormonterápiát a drogokhoz hasonlítgatni.

Érdekes módon nem kevés ember szed hormonokat a világon (még született nőknek is felszokták őket írni) és az általad felsorolt dolgok még se történnek meg.

Oké a rákos megbetegedésnek van pici valószínűsége, de az már inkább a genetika, hogy hogyan reagál a szervezet. És ilyen rákos esetekből is eléggé elenyésző van.


Szóval előbb okosodj a témában és csak utána beszélj róla. Különben eléggé nagy butaságokat mondanál, még ennél is nagyobbakat.

2021. okt. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/140 anonim ***** válasza:
100%

#109

Emlékszel még, hogy hol láttad a mémet? :)

Mert kíváncsi volnék az "eredetire".

2021. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/140 anonim ***** válasza:
100%

113) Hát hirtelen ezt találtam. Lehet ez volt az bár nekem meggyőződésem, hogy egy 4 panelből álló kép volt :D De aztán ki emlékszik már mindenre pontosan... (Lehet a hormonok tényleg demenciát okoznak?!)


[link]

2021. okt. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/140 anonim ***** válasza:
100%

#114

Kösz a linket. :)

Az meg, hogy elfelejt az ember olyan dolgokat amik nem életbevágóan fontosan egy természetes dolog. Nem jelent egyből demenciát. [a panel mennyisége pont a nem életbevágóan fontos kategória] ;)

2021. okt. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/140 anonim ***** válasza:
0%

"Mondjuk nem kéne a hormonterápiát a drogokhoz hasonlítgatni."

Egy elméleti kísérletet felvázolását csináltam meg ami kb ábrázolja a valóságos döntéshozatalt. Ez az első pont.

2. Az, hogy te képtelen vagy szöveget értelmezni nem is az én és nem is az iskolarendszer hibája mivel én egyetlen egy többszeresen összetett és egymásra utaló mondatot nem alkalmaztam. Ergó egy általános iskolás szövegértésével nem rendelkezel, akkor kár kritizálni a szöveget:)


Hülyeségeidre reagálva

"Érdekes módon nem kevés ember szed hormonokat a világon (még született nőknek is felszokták őket írni) és az általad felsorolt dolgok még se történnek meg."

Mint fentebb írtam elvi kísérlet egy új szerrel, de ehhez baromi "okosnak" kell lenni, hogy ennyi ne jöjjön át. Attól pedig, hogy valaki hormonokat szed nem lesz se nő, se férfi és nem is a megbetegedésre ment ki az egész szöveg.


"Oké a rákos megbetegedésnek van pici valószínűsége, de az már inkább a genetika, hogy hogyan reagál a szervezet. És ilyen rákos esetekből is eléggé elenyésző van."

Egyéb mellékhatást nem sorolsz fel? Különböző elégtelenségek, korai kopaszodás, mell elváltozás, szőrösödés, hangszín megváltozása stb stb. Vagy ennyire azért nem vagy képben csak az észt osztod?:)


"Szóval előbb okosodj a témában és csak utána beszélj róla. Különben eléggé nagy butaságokat mondanál, még ennél is nagyobbakat."

Előbb érettségire készülj fel normálisan főleg a szövegértésre, mert az nagyon nem megy. Ha pedig sikerült akkor azért néha használni kéne az anno tanultakat, mert elfelejted (ahogy már most látszik).

Ha valamire érdemben akarsz reagálni akkor jó lenne, ha legalább a szöveget elolvasnád és értelmeznéd:)

2021. okt. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/140 anonim ***** válasza:
100%

#116

Kérlek enged meg, hogy idézzem amit írtál a #110-es válaszodban.


"Hát mondjuk, ha demenciát okozna, hajhullást, extrém fogyást szóval kvázi egy extrém gyors öregedést, rákos leépüléssel kombinálva akkor kevés ember gondolkodna el azon, hogy beszedje:)))


Nem a kis köröm fénytörés változásról beszélek, hanem komoly következményekre előnyök nélkül... Vagyis csak az egyik nem számára létező előnyökről míg másiknál óriási hátrányokat jelentene... Biztos lesz aki bevenné mert a krokodilt is van aki tolja, de nem sokat nyomnák be max az akinek már tökmindegy minden:)"


Ebben sehol nem látok még utalást se kísérletre, nem hogy elméletire.


"Különböző elégtelenségek, korai kopaszodás, mell elváltozás, szőrösödés, hangszín megváltozása stb stb. "

Mondjuk jó hogy a hormonoknak nincs közük a hangszínedhez. A hangodat az ádámcsutka mérete, hangszálak vastagsága/feszessége s a tüdőkapacitás befolyásolja. S mielőtt belekötsz, igen a nőknek is van ádámcsutkája, csak a férfiaké jóval nagyobbra fejlődik az évek során. Na az ádámcsutka méretéhez talán lehet valami köze a hormonoknak, de felnőttkorban kétlem, hogy a kifejlett ádámcsutka mérete csökkenhetne a női nemi hormonoktól. A mell deformálódást sokféle képen értelmezhetjük. Mivel a megnövekedése is deformálódás az előző állapothoz viszonyítva. Kopaszodás s szőrösödés a tesztoszteron esetében lehetséges, az ösztrogén pont, hogy gátolja/lassítja a testszőr növekedését s beleszól a hajhullásba pozitív irányban. Tehát a női hormonoktól pont hogy a nem leszel kopasz vagy szőrösebb, a férfi hormonok pedig beindíthatják a testszőr növekedését s a férfias kopaszodás folyamatát.



Az pedig tisztán látszik, hogy kifogytál a légből kapott butaságokból ha már a másik ember szövegértését támadod indokolatlanul. S azt már ki se fejtem inkább, hogy mennyire nem vagy tisztában a hormonok hatásaival és működésével.

2021. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/140 anonim ***** válasza:
27%

"Ebben sehol nem látok még utalást se kísérletre, nem hogy elméletire."

Mivel ha ezt baromira el tudtad olvasni, akkor a szöveg egy idézettel kezdődik, amely idézet a 109-es választ tartalmazza aki a 108-asra válaszolt, mégpedig a 108-as utolsó bekezdésre...

De okés, engedjük el legyen igazad azért, hogy egy másik pontban kössek bele. Nem látsz ebben az adott szövegben utalást kísérletre, sem eléletre. Tiszta sor. Igazad van. Akkor jön a pofán csapós kérdés. Látod leírva a 110 válaszban, hogy szteroid vagy tesztoszteron? Mert én nem.

Ilyenkor mi van?

Mindenképp baj van a szövegértéseddel. Mind az első, mind pedig a második esetben akárhogy is mented a valagad...


"Mondjuk jó hogy a hormonoknak nincs közük a hangszínedhez." Tényleg? Akkor ő gumibogyó szörpöt kap?

https://www.youtube.com/watch?v=YUjFcMgdvdU


""Érdekes módon nem kevés ember szed hormonokat a világon (még született nőknek is felszokták őket írni) és az általad felsorolt dolgok még se történnek meg."

"Tehát a női hormonoktól pont hogy a nem leszel kopasz vagy szőrösebb, a férfi hormonok pedig beindíthatják a testszőr növekedését s a férfias kopaszodás folyamatát."

Megint szövegértelmezési probléma. Nem írtam sehol sem, hogy specifikusan mi mit okoz:) Idézem "Egyéb mellékhatást nem sorolsz fel? Különböző elégtelenségek, korai kopaszodás, mell elváltozás, szőrösödés, hangszín megváltozása stb stb. Vagy ennyire azért nem vagy képben csak az észt osztod?:)"

De látom az utolsó mondat még mindig megállja a helyét:)


"Az pedig tisztán látszik, hogy kifogytál a légből kapott butaságokból ha már a másik ember szövegértését támadod indokolatlanul. S azt már ki se fejtem inkább, hogy mennyire nem vagy tisztában a hormonok hatásaival és működésével."

He hehehehehe. Indokolatlanul:D Hallod olvasd el amit írtam:D Benne sincs a szövegemben amiről magyarázol csak beleképzeled és úgy osztod az észt, hogy közben nem is arra válaszolsz ami benne van csak random okoskodsz a középiskolás biológiatudásoddal:D

"Mondjuk jó hogy a hormonoknak nincs közük a hangszínedhez." :))))

https://www.youtube.com/watch?v=PsjBGqTjWu4


https://www.youtube.com/watch?v=zaEYAQ5c8uE

2021. okt. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/140 anonim ***** válasza:
100%

MtF: hang nem változik a hormonoktól

FtM: hang változik a hormonoktól


Ebben igazad van.


-Egy transznemű

2021. okt. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/140 anonim ***** válasza:
100%

A hangot legfeljebb gyakorlással tudod torzítani vagy műtéti úton a hangszálak bolygatásával megváltoztatni. Persze ha tesztoszteront szedő nőről van szó akkor ott mélyülhet a hang, de az ösztrogénnek nincs hatása a hangodra ha felnőtt biológiai férfiként szeded.


"Nem írtam sehol sem, hogy specifikusan mi mit okoz"

Pont ez az, hogy te kollektívan kijelented minden hormonról, hogy az általad felsorolt hatásokat képes kiváltani.


Mellékhatása bárminek lehet. Minden gyógyszernek van például mellékhatása. A hormon készítményeknek pedig természetes, hogy lesz valami hatása a genetikádtól függően, mivel a szervezeted nem termeli természetes módon olyan mennyiségben azt a fajtát amit szedsz. Tehát a férfiak nem termelnek annyi ösztrogént, mint amit beszednek. Ugyan ez igaz fordítva is, a nők sem termelnek annyi tesztoszteront. Viszont mind két nemben ott van mind két hormon, csak a nőkben a férfi nemi hormonok alapból kisebb arányban (és fordítva).


Mindegy mennyi férfi hormonról küldesz linket, akkor sem lesz igaz kollektíven a hormonok hangra gyakorolt hatásáról az állításod. Mivel egyszer sem nevezted meg, hogy férfi vagy női nemi hormonokról beszélsz, így logikusan általánosságban mindegyikről beszél. Pár sorral feljebb meg már kifejtettem a dolgot.


De azért köszönöm, hogy még mindig a szövegértésemet és az iskolázottságomat minősíted azért mert te nem vagy képes úgy leírni a gondolataid, hogy az tükrözze a valós mondani valód és ne legyen alternatív értelmezési módja. Mert nyilvánvaló, hogy eddig összevontan általánosítottál minden hormon fajtát, most pedig próbálod úgy támadni az írásomat, hogy hirtelen megkülönböztetsz férfi és női nemi hormonokat. S abból is a férfi hormont kiemelve.


Szóval nem kell itt erőltetned az egód fényesítgetését. Az pedig kezd egyértelmű lenni, hogy csak vitát akarsz szítani a nem tiszta fogalmazásoddal.

2021. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!