Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ez esetben hogy döntenétek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez esetben hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Férjemmel 7 éve vagyunk együtt, eddig fogamzásgátlót szedtem úgy védekeztünk.

2 gyerekünk lett, a kisebbik 1.5 éves. Többet semmi szín alatt nem szeretnénk vállalni.


Ez a 1.5 év alatt a 4.fogamzásgátlót kapom, mert egyik sem jön be. Mindnél ugyan az a baj, vérzek mellettük. Nagyon gondolkodom, hogy abbahagyom.


Viszont

-gumival nekem fáj, még a latex mentessel is, ferjemnek meg nem az igazi

-spiráltól félek, mert sok rosszat olvastam róla.

-pharmatex, hüvelygyűrű és társai nekem hazárdjátéknak tűnnek

-inekciótól félek, beadatom, nem jön be, nem tudom abbahagyni, csak makd kiürül

-férjem elkötése nem opció

-én elköttetném magam, de nem tehetem (külföld kizárt).


Ezek tudatában ti hogy döntenétek?


30vagyok ha ez számít.


2023. jún. 4. 11:59
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Eddig kb kösziba semmit.

Én vagyok a hülye, mert nem vedekezek ugy, ahogy nem tetszik. Ha nem bízok meg benne, akkor minek eröltessem?

Amiben meg megbízok, az meg egyenlőre nem jön be.

2023. jún. 4. 12:31
 12/24 anonim ***** válasza:
53%
Nem azért vagy hülye, mert védekezni próbálsz, hanem mert csak kifogásokat találsz
2023. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nézd, te most a lehetetlent keresed, mert semmi se jó.

Fogamzásgátlót mi alapján kaptad? Normálisan kivizsgáltak, labor stb, vagy random? Mit jelent, hogy vérzel mellettük? Erre mit mondott az orvos?

-gumival nekem fáj, még a latex mentessel is, ferjemnek meg nem az igazi

Ezt megértem

-spiráltól félek, mert sok rosszat olvastam róla.

Na ezt pláne megértem, soha nem választanék spirált

-pharmatex, hüvelygyűrű és társai nekem hazárdjátéknak tűnnek

Mert az is.

-inekciótól félek, beadatom, nem jön be, nem tudom abbahagyni, csak makd kiürül

Pedig szerintem ennek lehetne adni egy esélyt, ha normálisan kivizsgálnak, és az orvos biztonságosnak gondolja.

-férjem elkötése nem opció

Miért nem? Ez lenne a legegyszerűbb.

-én elköttetném magam, de nem tehetem (külföld kizárt)

Hát ezt végképp nem értem. Konkrétan a szomszédba kellene csak menni.

Konkrétan majdnem mindent felsoroltál, és leszavaztál ami létezik. Tapasz maradt ki talán, meg a rézgyöngy.

2023. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
53%

11

Akkor mégis mire számítasz itt? Varázslatra? Lehet, hogy orvost kellene cserélned...

2023. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező!

Ha mindenkit hülyének gondolsz akkor érdemes elgondolkodni vajon ennek mekkora az esélye azzal szemben, hogy veled nem oké valami 🤭

2023. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszi 13, legalabb te próbaltál megérteni.


Ferjem elkötése azert nem opció, mert nem szeretné, amit 100%osan megertek. Ha elválánk, en az esetben sem szeretnék szülni, 100%ra tudom. 2 traumás szülés után.

Viszont ő nem mondja 100%ra, hogy ha ne adj isten elválnánk, nem szeretne több gyereket. Megértem, igy total nem is eröltetem.


Külföldre nem mennék. Nem beszélek nyelvet, nem tudom hogy megy, és a legnagyobb hátráltató, hogy nincs ra felesleges kb 1millióm.



Az első 3 gyógyszert random, hasracsapással kaptam. A 4.elött egy labort néztek. Inzulin, cukor, meg nemtudom mik ki lettek zárva.


Váltsak dokit. Oké, minden gyogyszert másnál irattam fel, nem ugyan annál ragadtam le.


De még mindig nem értem, miért en vagyok a hülye, ha egy fogamzásgátloba nem bízok, így nem vallalom be....

2023. jún. 4. 12:46
 17/24 A kérdező kommentje:

Ja és a mit jelent, hogy vérzek mellettük kérdés.


Az első 2 gyogyszer szoptatas mellett szedhető volt.


Az elsőnél beállt úgy, hogy 1,5 hét vérzés, 2 hét szünet. 3 honapon keresztül ez ment. Váltottam.

A másofiknál eleinte nem jött meg, de ahogy hagytam el a szoptatást, ugy egyre többet véreztem. Szülés után 9 hónappal mar volt, hogy egyben 21napig véreztem. Ekkor hagyta el a lányom a cicit. Kaptam azt a gyogyszert, amit gyerekek elött szedtem.

6hónapig szedtem, ez mellett nem véreztem, de sokat fájt a fejem, kipattanasosodtam nagyon durván. 0-24ben görcsöltem. Emellett kb depressziós lettem. Mindenen sírtam, feszült voltam, semminek nem tudtam örülni.


Ez utan lettem "kivizsgálva"

Olyan gyógyszert kaptam, ami kifejezetten pattanasos bőrre van.

Ennek ellenére a pattanások nem múlnak, kostanában ez a feszültség, síras is befigyel.

A az utobbi 2 levélnél, meg 1 het gyogyszer volt vissza, mégis enyhe vérzés, barnázás van jelen.

Ma hagyom abba a gyógyszert, megis 1 hete barnázom. Tegnap egy kis alvadtvér darab is volt benne (kb kisujj körömnyi). Ambulancián jartam, de meg sem vizsgáltak, mert ez nem sos.

2023. jún. 4. 12:59
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj ki másik gyógyszert vagy IUB. Az összes opciót kilőtted, így nehéz olyat mondani, ami neked megfelelne. Esetleg endokrinológushoz is kérhetsz beutalót, ha valami értelmes okot tudsz találni, pl. a bőröd, meg a vérzés talán már megfelelő indok.
2023. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Iub. Ennek utána nézek, sosem hallottam rola.
2023. jún. 4. 13:16
 20/24 anonim ***** válasza:
46%
13as vagyok. Én azt is el tudom képzelni, hogy a szülés és a szoptatás megborította a hormonális dolgaidat, ami nehezíti a dolgokat. Normális nőgyógyászt találni hatalmas szívás. Nekem is volt anno gondom a fogamzásgátlókkal (nem szülés kapcsán) és asszem 5 dokit jártam még, mire az utolsó, természetesen magán nőgyógyász meghallgatott, elolvasta a leleteim, és tényleg a legnagyobb odafigyeléssel írt fel nekem egy olyan készítményt, ami bevált. Szóval megértelek. Illetve elméletben lehet kiskaput találni a női sterilizálásra. Megfelelő ajtón kell kopogtatni, és elvileg lehet arra hivatkozni, hogy más fogamzásgátló eszközök nem jöhetnek szóba. De nem tudom, hogy a valóságban ez mennyire kivitelezhető. Illetve ez se ingyen van, százezreket beszélgetünk. Szlovákiában is csinálnak egyébként ilyet, egyenlőre teljesen legális, és nem sokkal drágább a vége, mint Magyarországon. Engem is érdekel a téma, mert egyáltalán nem akarok gyereket, szóval gondolkozom ebben az irányban.
2023. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!