Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyen esetben hogyan döntenéte...

Ilyen esetben hogyan döntenétek? (edzés felosztás)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A háttérinfó csak annyi, hogy tavaly november végén elkezdtem életmódot váltani, 9 hónap alatt ledobtam 35kgot, eleinte heti 5x edzettem, viszont a nyáron áttértem heti 4-re, mert teljesen értelmetlen láttam a heti 5 edzést.


Alsó felsőtest felosztásban edzek már 3-4 hónapja.

Nyáron működött a dolog, mert nem volt suli.

Így nézett ki: F-A-pihenő-F-A


Viszont suli miatt nem tudom megoldani csak úgy, hogy egymás után edzek 4-et, tehát már lassan másfél hónapja így megy: F-A-F-A-pihenő


Míg a legelsőnél a regeneráció megvolt, itt azt vettem észre, hogy nagyon nincs meg. Kihagytam már edzést amiatt, mert pl a keddi lábnapról az izomláz nem múlt el a csütörtöki lábnapra, ezt pedig nem nagyon szeretném.


Milyen felosztást ajánlanátok, ha tartani szeretném a heti 4 edzést, viszont csak úgy tudom megoldani, hogy hétfőtől-csütörtökig edzek?


Amiatt ragaszkodok ennyire az alsó felsőtest edzésre, mert így heti 2x kap minden izom terhelést. (itt egy másik kérdés: Szükséges naturálban heti 2x megedzeni minden izmot, vagy elég 1x is?)



2021. okt. 10. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Ha az edzésed kellően hatékony, kellően célozza az adott izomcsoportokaté selegendő stimulust adsz nekik, akkor naturálban simán működőképes heti egyszer megedzeni a konkrét izmot. Éppen ezért ajánlom neked a következőt:

1. nap - láb

2. nap - tricepsz, mell, váll

3. nap - bicepsz, hát

4. nap - kardió, core, has


Ez egy nagyon hatásos felosztás lenne esetedben, többek között regeneráció szempontjából is.

2021. okt. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%
Eleg 1x is ha kemeny az edzes. Nalam: mell bicepsz, lab, vall tricepsz, hat
2021. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!