Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gyógyszer vagy gumi? Melyik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyógyszer vagy gumi? Melyik mellett érveltek, és miért?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 09:47
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Akkor meg az orvossal voltak gondok, nem a gyógyszerrel. Ez nem jutott eszedbe?
2012. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

62%-os

Nem neked válaszoltam, hanem a kérdezőnek, úgyhogy akár le is állíthatod magad.

Neked is van véleményem, nekem is, ilyen egyszerű.

Nem én vagyok éretlen, hanem te, mert kiakadsz attól, hogy valaki veszélyesnek tartja...Ha a te családodban lett volna valakinek trombózisa, biztos hogy nem szednéd olyan nagy örömmel.

2012. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
És írtam is, hogy az orvos is hibázott nyilvánvalóan (olvasni tudsz?), úgyhogy le is zárhatjuk a vitát.
2012. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
45%
Jó akkor kedves kérdező, hogy ne ijedj meg, talán minden tízmilliomodik emberrel, ha történik ilyesmi. Ha mindennapos lenne, tele lennének vele a hírek.
2012. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim válasza:

igen, de mielőtt gyógyszert írnak fel megkérdezik családban volt-e trombózis, ha volt előbb vértesztre küldenek, de van olyan orvos aki alapból elküld, pl nekem is mennem kellett :P

a témára válaszolva én óvszerre allergiás vagyok, de amúgy is kényelmetlen és drága, a gyógyszert meg elfelejteném beszedni, szóval nuvaringre esküszöm :)

2012. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem ilyen egyszerű, hogy csak ennyi alapján azt lehessen mondani, hogy vkinek az egyik vagy másik megoldás a jó.


Gumi mellett:

- megbízható

- ha mégsem véd, akkor azt észreveszed, még tudsz ellene tenni (pl. ha kiszakad)

- véd a nemi betegségek ellen

- nem kell hozzá recept, bárhol könnyen hozzájutsz

- nincs semmilen káros mellékhatása


Gumi ellen:

- sokak szerint kényelmetlen (megjegyzem, hogy évek óta óvszerezek, és nekem nem az, és a páromnak sem...)

- gáz, ha nincs kéznél


Tabletta mellett:

- rendszeres szexnél olcsóbb

- megbízható, ha normálisan szedi az ember

- sokaknak enyhíti a görcseit, szebbé teszi a bőrét, lerövidíti a vérzést


Tabletta ellen:

- rengeteg mellékhatása lehet

- rengeteg UTÓhatása lehet (pl. abbahagyás után nem áll helyre a ciklus, nem lesz peteérés, vagy épp annyira megkeveri a hormonháztartást, hogy előjönnek a ragyák, hízás stb.)

- ha vmiért nem hat, nem veszed észre, csak akkor, ha már teherbe estél

- recept kell hozzá


Egyébként a tabletta igen is veszélyes, elég durva, hogy az emberek ennyire nem vesznek róla tudomást.

Anyukámnak migrénje volt tőle, egy bnőmnek szintén, másik bnőmnek a libidóját vitte le nullára, harmadiknak a mellében fibroadenoma lett a tablettától, amit műteni kellett. Negyedik bnőm unokatesója tüdőembóliát kapott tőle, így bnőmnek az volt a szerencséje, mert mint kiderült, neki is hajlama volt rá, csak persze meg se nézték. Ha elkezdi szedni, ő is így járt volna.


Az meg nem kitaláció, hogy bele lehet halni sajnos. Az ösztrogén jelentősen növeli a trombózis kockázatát, és bizony a tablettában ösztrogén van.

Kórházakban heti szinten lehet látni fiatal lányokat trombózissal feküdni. Érdekes módon a tabletták bevezetése előtt 50-60 éves kor alatt nem fordult elő a trombózis, manapság meg 18-20 éves lányok fekszenek a kórházban.


És lehet mondani, hogy elküldenek vizsgálatra, de nem. Jó esetben APC rezisztencia vizsgálatra elküldenek, de az is baromi ritka. És amellett meg van másik 10 mutáció, ami szintén növeli a trombózis esélyét (pl. bnőmnek és unokatesójának protrombin mutációja volt).


Szedje, aki akarja, csak mérje fel a kockázatait. Mert sajnos ahogy elnézem, az emberek nagyon nincsenek vele tisztában.

2012. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Azért hozzáteszem, hogy a lakosság kb. 10-20%-a hordoz Leiden mutációt. És ehhez még jön az összes többi olyan mutáció, ami növeli a trombózis esélyét.

Nem kell azt hinni, hogy a tabletta miatti trombózis olyan ritka, minthogy séta közben a fejedre esik egy tégla.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2012. jún. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Az én anyukámnak is volt trombózisa , mégis szedhetem.
2012. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
meg sok minden más betegségben is meghalnak, mint pl. egy trombózis. ez ugyan nem betegség, hanem következmény. olvass utána, meglátod, h rengeteg káros hatása van. jogomban áll elmondani a véleményemet, ahogy mindenki másnak is. nem én vagyok a gyerekes, hanem te:D
2012. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Akkor szedd. Mondta vki, hogy ne szedd? Szerintem senki.

Én pl. a kérdése válaszoltam a legjobb tudásom és ismereteim szerint.

2012. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!