Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szerintetek miért van ennyi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért van ennyi sztereotípia a melegekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Illetve nem csak, hogy ennyi sztereotípia, aminek nagy része ugye nem fedi a valóságot, -hiszen legtöbbünkről nem tudnád megmondani, hogy melegek vagyunk,- de miért fajult el ennyire a többségük? Én is meleg vagyok (kicsit biszex jelleggel :D) sajnos azt tapasztalom, hogy a pasik 80%-a csak "kalandozik". Szerintem gusztustalan az, hogy akár száz vagy attól is több pasival összefekszenek. Én speciel szexelni nem is tudnék egy idegennel... volt nyilván nekem is csak szex és más semmi jellegű kapcsolatom, de ott nem első nap, ahogy megismertük egymást és nem úgy, hogy d.tunk aztán heló szia, többet nem is láttuk egymást.

Nyilván van nekem is hipotézisem ezzel kapcsolatban, hogy mivel bujkálni kell, nem mernek felvállalni egy komoly kapcsolatot (amit meg is cáfolnék egyébként, mert majdnem 2 évig voltam együtt az exemmel, és nem vertem nagy dobra). De attól még miért kell egy ócska r.banc szintjére lesüllyedni sokuknak? Pont az ilyenek miatt nem fogadnak el minket, mert kollektíve általánosítanak.

Ti mit gondoltok ezekről?

21/f


2015. máj. 17. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

minden sztereotípia okkal született meg, a cigányok büdösségétől kezdve a meleg promuszkuitásig

én konkrétan nem azonosulok egy meleg sztereotípiával sem, ennélfogva tárgytalan

2015. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

"kollektíve általánosítanak"...általánosítani nem lehet egyedileg.


amúgy mi is a sztereotípia amiről te beszélsz? az hogy mindenkivel összefekszenek? mert az heteronál is van. én nem tudok ilyen sztereotípiáról. ha a homofóbiára gondolsz, undorra vagy hasonló akkor az a szivárványos felvonuláson lévők miatt van. azok tényleg undorítóak mind.

2015. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, ez az ami különbözik.


Akiről nem süt, hogy mi a szitu, azt nem veszik észre. Ezért próbálják sokan nagydobra verni, hátha lát a nép olyat is, és akkor talán kevesebb tündérmese kering.


Azért süllyednek le az ócska r!!banc szintre, mert egy kapcsolat fenntartásához őszinteség kell, bizalom, és ez nehezen fér össze azzal hogy közben állandó krízisben és paranoiában él.



Szvsz az is elég gusztustalan, amit a csajok tolnak, hogy már az ismeretség első hetében együtt élnek, húsz macskával megspékelve, aztán két hét múlva vissza az egész. Ez lényegében egy érzelmi egyéjszakás, a gyakorlatban pont úgy leszärják egymást.


Jó, ezt mondjuk tudjuk, hogy nagy általánosságban a férfiak szeretik az alkalmi szexet, a nők meg legszívesebben már az első héten összeköltöznének.

Ha a partner ezt nem "egyensúlyozza" ki, akkor egyesek könnyedén megérkeznek ezekbe a végletekbe- bár nem mindenki.



Na mindegy TL,DR

A lényeg, hogy legyél jobb és legyél nyitott. Nem kell ehhez pamfletet írni meg előadást tartani, csak éld autentikusan az életedet, és keresd azt a közeget, ahol önmagad lehetsz.


25/ LL

2015. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es: nyilván van valamilyen oka, de egy-két példa miatt nem kellene mindenkire rávetíteni. Szerintem.


2-es: Nem értetted meg a kérdésem, ugyanis az két részből áll: miért vannak ezek a sztereotípiák, amiket mindenki ismer anélkül, hogy fel kelljen sorolnom /válaszod második részében ki is fejtetted/, a kérdésem másik része pedig, hogy miért jellemzőbb a "mindenkivel összefekszik" viselkedés a melegeknél.

A kollektíve általánosítást úgy értem, hogy egyedi példák miatt, mindenkire nézve...

2015. máj. 17. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,ez olyan,mint a Pride felvonulás.

A TV azt a néhány félkegyelműt mutatja,akik papnak öltöznek,de azt nem mondja,hogy a felvonulók 95 %-a normálisan vonult,teljesen átlagos kinézettel. Sok ember meg csak ezt látja,nem is érdekli,hogy jobban utánanézzen,rögtön negatív jelenség a homoszexualitás a szemében. Szóval erről a melegek is tehetnek.

És meleg vagyok.

2015. máj. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3-as: Akkor te is hasonlóan látod, ahogyan én. Nem is érdekel más élete, de ezzel a baj, hogy annyira kevesen maradnak meg "normálisnak", hogy gyakorlatilag lehetetlen kialakítani nekem is egy normális kapcsolatot, mert nincs kivel.

Szerencsére én megtaláltam azt a közeget, amiben jól érzem magam. Családom tudja mi a helyzet, a legjobb barátaim, haverjaim is, és különösebben senkit nem rendített meg, teljesen természetesnek veszik. Szóval ilyen szempontból szerencsés vagyok.

2015. máj. 17. 22:04
 7/8 A kérdező kommentje:
5-ös: Igen, van igazság abban, amit írsz, én is megpróbáltam egy két gondolattal rávilágítani erre. Én speciel a médiában is jelen vagyok/voltam szóval igen, a botrányos a jó. Legalábbis nézettség szempontjából. Paradox módon pár éve a "Media hypnosis" volt a témánk egy nemzetközi projektben.
2015. máj. 17. 22:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"annyira kevesen maradnak meg "normálisnak", hogy gyakorlatilag lehetetlen kialakítani nekem is egy normális kapcsolatot, mert nincs kivel. "


Ilyen társadalmi helyzetben sajnos az emberek egy jó része bekattan. Most hogy ki milyen irányba, az már más kérdés.

2015. máj. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!