Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Csak én érzem, hogy egyre...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem, hogy egyre többen foglalkoznak a meleg kérdéssel, és a közeljövőben pozitív változás alakulhat ki?

Figyelt kérdés
Mostanában (ha csak a facebookot nézzük) akkor is tele van a bulvár melegekről, homoszexualitásról szóló cikkek. Pl.: Szidják egyikben ezt a politikust, aki rosszat mondott a melegkről, vagy tesztelik a budapesti lakosokat, hogy reagálnak egy sétáló meleg párra az utcán, vagy éppen csak heteroszexuálisok állnak ki a melegek jogaiért. Eddig én nem tapasztaltam ilyen aktív propagandát, és úgy érzem ha nem is hónapok de 1-2 év kérdése, és elérheti magyarország a melegekkel szembeni teljes egyenlőséget...

2015. jún. 3. 22:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
56%

Én múltkor kiröhögtem egy meleg párt, mert számomra gusztustalan hogy egymást fogdosva járkálnak.


Rögtön abba is hagyták. Azért van a szoba meg van az utca, két külön dolog, az előbbi senkit nem zavar a második pedig mindenkit, aki "normális" felfogású ember.

2015. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
#20-as vagyok. Azt gondolom, hogy amíg egy fiú és egy lány megfoghatja egymás kezét, addig én is megfoghatom a barátomét. Nem hencegünk, nem nagydobra verjük, csak szeretjük egymást. Szomorú,hogy ez bárkit is zavar.
2015. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
77%

Nekem van egy fiam, aki meleg.


Mikor elmondta, nem igazán vettem zokon vagy egyéb... nagyon meglepődtem, de nagyjából itt vége is lett a dolognak, ugyanúgy kezeltem semmivel sem másabb a viszonyunk mint előtte.


Viszont:


Nem tudom hogy ez öröklődik-e vagy ilyesmi, de a felmenőim és a barátnőm felmenői között sem volt meleg.

Sőt, mi tipikusan azok az emberek vagyunk akik kimondottan heterok.


A fiamnak van barátja, DE (ami a legfontosabb):

- Előttem nem csinálnak semmit.

- Szobában azt csinálnak amit akarnak.


Itt nagyjából le is tudtuk a dolgokat. Egymáshoz érni is csak úgy érnek egymáshoz - előttem - hogy az ne legyen félreérthető. Ezt viszont nem én kértem, de örülök neki - mivel tudja ő is, hogy magával a homoszexualitással vannak gusztustalansági problémáim.


Én nem értem, hogyha a fiamról tudom hogy meleg... van egy párja aki ide jár... és együtt vannak... de előttem sem csinálnak semmi olyat. (A saját apja előtt!!!) Akkor miért pont az utcán kellene máshogy viselkedni, ha itthon a négy fal között is csak a szobájukban "élnek" úgymond, és tökéletesen megvannak?


Felmerül még egy kérdés a téma kapcsán, így mint szülő ezt tudhatom:


- Ha elfogadásról beszélünk, az teljesen más, mintha arról beszélünk, hogy számomra mi gusztusos, vagy mi undorító. Ezt pedig pl. a fiam is megerősítheti, mert mikor elsőnek barátnője volt és még nem volt tisztában az érzéseivel, a barátnője pofonvágta, amikor levette a bugyiját, mert hogy majdnem hányingere lett a ...-jától, ami a legrosszabb, hogy egyértelműen látszott rajta.


Mikor ez kiderült, akkor vallotta be a nemi identitását. A legrosszabbnak mégis azt tartom, hogy van a fiam, mint a melegek egyik fajtája, aki tényleg megérdemelne mindent a világon, mert "fair". Tiszteletben tartja hogy ez nekem gusztustalan ezért előttem semmit sem csinál!


De van a melegek másik fajtája, aki mást sem hajkúráz mint az önzőséget. Jogokat meg ilyen-olyan dolgokat akar, feleslegesen, természetesen nem fair alapon mert csak kapni akar, adni cserébe semmit sem!


Érdekes is a dolog, mert a fiam nap mint nap kiugrik a bőréből, a barátjával szinte már összenőttek, lassan külön is költöznek, mégsem akart sose utcán sem megnyilvánulni, se előttem... Miért? Mert boldog.


Sajnálom akinek ez nem elég.


Tudod, az a helyzet, hogy a barátnőmmel én nem házasodtam össze. Miért? Mert nincs sok értelme.


Mi szeretjük egymást. Pont. Ezt papír nem változtatja meg semmilyen értelemben. Nem is kell papír azért, hogy szeressük egymást.


Szóval igazából a való igaz az, hogy egyáltalán nem értem hogy amit a homoszexuálisok 2. típusa akar (fentebb leírtam, mi az a 2.), annak mi értelme van?


A másik probléma meg amit fentebb írtam, hogy a homoszexuálisok egy része nagyon ferdén tálalja a problémáit a társadalom felé. Ők azt állítják mi nem fogadjuk el őket... dehogynem! A nagy többségnek ezzel semmi baja.


A probléma még mindig az, hogy attól hogy engem nem érdekel, hogy Kis Ferenc (random név) homoszexuális vagy hetero, ezért nem fogom őt bántani, nem is teszek különbséget a nemi identitása miatt, a róla alkotott véleményemről, UGYANAKKOR ettől még gusztustalan lesz számomra az, amit más "pasival" mutatna a külvilág felé.


Ez nem elfogadás, hanem jó ízlés kérdése. Aki pedig ezt az egészet leszarja, mint a fiam, sőt eleve ellenzi az ilyen melegjogi hercehurcákat, azoknak pedig sok boldogságot kívánok.

2015. jún. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

#20-as vagyok megint.

Ahogy a fiad, én is boldog párkapcsolatban élek.

Azt gondolom, hogy azzal, hogy megfogjuk egymás kezét az utcán, vagy kézenfogva megyünk a szüleihez, kiállunk egymás mellett. Nem magamutogatásból fogjuk meg egymás kezét, csak fontos, hogy tudja, mellette vagyok. Ahogy ez egy heteró párnál is szokás.

Nekem fontos, hogy megfogja, és hogy visszakanyarodjak a kérdéshez, és hálás vagyok a városunk lakosságának, hogy megfoghatja a kezemet.

2015. jún. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
56%

De most ezt nem tudom minek írtad oda mert akkor leírom a lényeget mégegyszer:


van a fiam, és a hozzá hasonló melegek, akik nem mutogatják magukat, kézfogással sem => teljesen becsülendő és normális melegek.


meg van a másik kategória akik 100%-ban az önzőség hajt.


ÉS a lényeg, ez nem elfogadás kérdése hanem undor kérdése, az első mindkét szempontból megfelel a másik pedig csupa hányingert vált ki a normális értékrendű emberből.

2015. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

#20as ha érdemben nem tudsz a kommentemhez hozzászólni és csak a hülyeségeidet hajkurászod minden válaszban, akkor inkább tartsd magadban az írásod!


Annak semmi értelme hogy én itt leírom a véleményemet, elmondom a tényeket itthon, te meg leírod ugyanaz mint az előbbi kommentjeidben. Nem neked válaszoltam, hanem a kérdezőnek!


u.i: Fiamról is más lenne a véleményem, ha előttem fogdosnák egymást... de nem teszik! ÉS igen, imádom a fiam.

2015. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
szerintem az elmúlt pár évben pont hogy visszalépés volt ilyen téren
2015. jún. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!