Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mi vagy mik a homoszexualitás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi vagy mik a homoszexualitás kiváltó okai?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez inkább a tudományos kategória, de itt talán kevesebb olyan választ kapok, hogy ez választás kérdése stb. Olvastam egy 16-os hipotézist, amely szerint az anya H-Y antigénje a ludas. Van frisebb kutatás, ami cáfolja az állítást? Esetleg olyan, ami teljesen mást állít a homoszexualitásról? Örülnék egy linknek az esetleges válaszok mellé. A válaszokat előre is köszönöm!

2019. jún. 24. 10:45
1 2 3
 1/24 -remete- ***** válasza:
46%
Nálam úgy alakult, hogy előszőr csak beszélgettem érdeklődés nélkül a melegekkel. Azt nem mondanám, hogy vonzottak a témák ám mivel egy másfajta látásmódot és világot ismertem meg, elkezdtem érdeklődni a szexualítása felé majd nem sokára ki is próbáltam. Kb mintha csajjal csináltam volna. Igazaból a rejtett tiltottsagát élveztem nagyon. Biszexnek gondolom magam tudom élvezni a passzív aktív oldalat is. Szerintem esetemben nem genetika volt a ludas hamem akívancsisag. :)
2019. jún. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem lehet egyetlen okra, egyetlen génre, vagy környezeti hatásra visszavezetni, hanem sok hatás együttese áll a háttérben.
2019. jún. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

"A pszichoanalitikus állásfoglalás szerint a személyiségfejlődés során olyan környezeti, családi hatások érik a gyereket, amelyek az ellentétes nem felé irányuló szexuális késztetést teljesen legátolják. A gátlás nem tudatos. Adler megközelítése szerint a homoszexualitás a másik nemtől való irracionális félelem talaján jön létre. A férfi homoszexuálisok anyjukkal való kapcsolata igen mély, gyakran apa nélkül nőnek fel, vagy olyan családban, ahol a szülők szexuális élete megromlott. Így az anyában sokszor megvetés jön létre a szexualitás iránt, a gyerek szexuális viselkedését elítéli és bünteti." Házipatika


"Egy homoszexuális testvéreket vizsgáló nagy tanulmány nyomán újra fellángolt a vita, valóban létezik-e valamilyen homoszexualitást meghatározó gén. Egyes kutatók úgy vélik, hogy több gén is befolyásolhatja a nemi irányultságot. A mostani tanulmány eredményei alátámasztják azt a korábbi feltételezést, hogy a gének befolyásolják a férfi homoszexualitás kialakulásának valószínűségét.



A kutatók majdnem 800 homoszexuális férfi testvérpár genetikai vizsgálatát végezték el, és eredményeik megerősítik azoknak a korábbi tanulmányoknak a következtetéseit, amelyek szerint az X-kromoszómán található gének hatást gyakorolnak a nemi irányultságra. A kutatók arra is bizonyítékot találtak, hogy a 8-as kromoszómán lévő gének is befolyásolják a homoszexualitás kialakulását." Origó

Én a pszichológiai okokban hiszek.

2019. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 -remete- ***** válasza:
100%
Elképzelhető. Bár sokáig nem is vonzódtam még gondolati szinten se hozzá.
2019. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"Olvastam egy 16-os hipotézist, amely szerint az anya H-Y antigénje a ludas."

Sem megcáfolni, sem megerősíteni nem tudom és nem is akarom, de ha az anyában egy ilyen hibás gén van, több gyerekből miért csak 1 lesz meleg?


""A pszichoanalitikus állásfoglalás szerint a személyiségfejlődés során olyan környezeti, családi hatások érik a gyereket, amelyek az ellentétes nem felé irányuló szexuális késztetést teljesen legátolják."


Kíváncsi lennék mik ezek a környezeti hatások.

Ha meg ezen a példán halandunk, akkor a homofób szülők gyermekei is mind melegek lesznek?


A kutatásokról meg annyit, hogy valami olyasmi is volt, hogy amelyik férfi borotválkozik az hajlamosabb a homoszexualitásra.

Volt olyan is, hogy azt állították, hogy az Imagine Dragons koncertekre járás is meleggé tesz.

És még sorolhatném, de gondolom más témában is olvastatok már ilyen hülye kutatásokat és állításokat.

2019. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
3%
A homoszexualitás egy elmei probléma, gond van a fejükben ezen segíthet pszichológus
2019. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Mi okozza a heteroszexualitást?

Még ez sem tisztázott.


Mi okoz rákot, illetve mivel lehetne gyógyítani?

Na ez már sokkal egyszerűbbnek hangzik, mégsem jöttek rá még máig sem az okára, illetve a gyógymódra.

2019. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

5-ös!

Pl. ment nem minden gyereknek adja tovább azt az gént (illetve allélt)

2019. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös. Az antigén az nem egy gén. Az anya antigént termel amely arra szolgál, hogy kiszűrje a rossz spermiumokat, hogy csak a megfelelő minőségüek juthassanak a petesejt közelébe. A hipotézis szerint, ha az antigén megtámadja a spermiumokat, de az mégis megmenekül, bizonyos kárt tesz benne, és ez okozza a homoszexualitást. A fokozatokat az határozza meg, hogy mikor éri az ivarsejtet a behatás. Mellesleg a genetikai ok sincs kizárva, amíg ez csak egy hipotézis, mivel az öröklődésnek sok fajtája van, így nem feltétlen öröklünk egyenes ágon homoszexualitást.
2019. jún. 24. 11:48
 10/24 A kérdező kommentje:
Mellesleg én járok pszichológushoz és véletlenül se gondolja senki, hogy egy ilyen szakember azzal is foglakozik, hogy "kigyógyítsa" a páciensét ebből. Egy ember szexualitása nem csecsemő vagy gyermekkorban alakul ki, így kár lenne a szülőkre vagy más behatásokra fogni egy ilyen komplex dolgot, mint a szexualitás. Ez legalább annyira cinikus, mintha napot egy hanalmas öngyújtó lángjának gondolnánk, amit az űrlények csináltak. Ezért kértem, hogy ha lehet kész vagy félkész tanulmányokkal érveljünk és ne a hitünket próbáljuk érvényesíteni. Valaki nem szokott véletlenül tudományos témákban külföldi irodalmat olvasni? Én is megtenném, de az angolom egy kicsit gyenge hozza.
2019. jún. 24. 12:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!