Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Van itt esetleg olyan 20 év...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt esetleg olyan 20 év feletti ember, aki átélte a 'hogyan fogadjuk el magunkat leszbikusként/melegként' drámát? Jól esne egy kis értelmes segítség.

Figyelt kérdés

2015. júl. 24. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak leszbikus ismerőseid? mert az nagy segítség lehet-gondolom én.

nekem sajnos nincsenek, és még néha most is eléggé küzdelmes az életem mgamban, "mi lesz velem, hogy fogom ezt lebonyolítani a barátok, szülők, rokonok előtt, meg egyáltalán saját magammal szemben, hogy elfogadott, értelmesnek mondható életet nem fogok tudni élni soha valószínűleg. pedig volt már kapcsolatom, együtt is éltünk, de csak mint "barátnők"...

sajnos az elfogadását ennek a dolognak Neked, saját magadban kell megvívnod, el kell érned oda agyilag, hogy ezt tolerálni tudd magaddal szemben és elfogadni a helyzetet. asszem ezt csak így lehetne. (bár mondani könnyű ugye)


26

2015. júl. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Arról hogy meleg/leszbikus vagy, nem te tehetsz. Ez nem egy megválasztható dolog. Az ember nem tudja eldönteni azt hogy kit tartson vonzónak, kibe szeressen bele. Egyébként semmi baj nincs a mássággal, ez nem egy rossz dolog vagy betegség, rossz a felfogásod azzal kapcsolatban hogy ezt rossznak vagy természet ellenesnek látod. Ha természet ellenes lenne, elő sem fordulna, de mint látod emberek és állatok között is jelen van, mindig is jelen volt, csak ma talán már több ember mer előjönni, felvállalni. Szerintem ne kategorizáld be magad hogy "leszbikus" vagy "heteró". Ember vagy te is, más is, ugyan úgy éled az életed mint más, iskolába jársz, tanulsz, majd dolgozol, beleszeretsz valakibe, összeköltöztök, stb... Az hogy a te párod éppen egy veled azonos nemű hidd el nem számít. Fogadd el magad, nincs mit szégyellened, nincs miért haragudnod magadra. Ugyan olyan ember vagy mint más, ugyan azokat a dolgokat csinálod mint más, az meg hogy kibe vagy szerelmes egyedül csak is a te dolgod.
2015. júl. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre nincs kész recept, sajnos. Ez egy hosszú folyamat és sok mindent át kell élni, meg kell élni ahhoz, hogy elfogadd önmagadat.

Én már lassan 5 éve, hogy ténylegesen beláttam, hogy más vagyok, és az elmúlt hónapokban, hetekben jöttem rá arra, hogy már nem félek! Ehhez mint látod: sok idő kellett, egy pofára esés -de egy jó kiadós-, a világ legjobb barátnői/barátai, és megértő/szerető szülők. DE! önmagadban, önmagadért kell ezt elrendezned, hogy hogyanis akarod leélni az életedet. Örökké csak félni akarsz, bújkálni, hazudni, szégyenben élni? Ez gyorsan beszippant és tönkre tesz lelkileg, mentálisan és szociálisan is. Vagy belátod, hogy ez van, ettől még Te egy értékes ember vagy, és elfogadod sajátmagadat.

Én belefáradtam a bujkálásba, megtörtem és lelkileg olyan mélyre kerültem, amit senkinek nem kívánok DE változtattam ezen, magamon. Nem lettem élharcos a melegjogok védelmében, nem lettem fiús, nem lettem feminista, NEM LETTEM MÁS! Csak végre saját magam vagyok, álarcok nélkül! És sokkal jobban érzem magam, sokkal jobb lett az életem minden téren és másoktól is pozitív visszajelzést kapok, pedig nem tudják mi változott bennem, vagy hogy mit éltem át, csak érzik és látják rajtam, hogy megkönnyebbült vagyok. És azt kell hogy mondjam, hogy SOKKAL NEHEZEBB BUJKÁLVA, HAZUGSÁGBAN ÉLNI, MINT ÍGY, HOGY ELFOGADOM MAGAM OLYANNAK AMILYENNEK VAGYOKVAGYOK! Bízom benne, hogy már csak jobb lesz az életem és megtalálom a páromat is, de eldöntöttem és tettem is azért, hogy boldog, elégedett és büszke lehessek az életben. Tiszta a lelkiismeretem és nem köpöm szembe magamat, hanem az néz vissza rám a tükörből, akire mosolyogva visszakacsintok :) Persze ettől még lesznek és vannak nehézségek az életemben, de talán a legnehezebbet kipipálhatom a listán.

Sok sikert kívánok Neked is, és ne add fel! Ez a Te életed, nem másoké! Magadnak felelj meg és úgy élj, hogy ha majd vissza kell tekintened az életedre, akkor ne bánd meg azz, hanem mosolyodj el!

23/L

2015. júl. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha esetleg további kérdéseid lennének, szívesen segítek megválaszolni őket :)
2015. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!