Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Miért bűn a homoszexualitás?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért bűn a homoszexualitás?

Figyelt kérdés

Csak suliban sokszor feljött a téma, hogy rossz meg, hogy bűn, és hogy undorító, csak nem értem, hogy miért is.. Mert tényleg, ha ezt várják el tőlem, hogy mondjam azt a meleg osztálytársamra, hogy abnormális és ne barátkozzak vele, akkor legalább indokolják meg, hogy miért.

A válaszokat köszönöm, komolyan érdekelne.



2015. dec. 14. 23:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/121 anonim ***** válasza:
90%
Megkérdezhetem, hogy ki mondja neked, nektek a suliban, hogy bűn?
2015. dec. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/121 anonim ***** válasza:
94%

Nem bűn, a btk. nem tartalmaz ilyen paragrafust.


Innentől kezdve pedig inkább az emberi ostobasággal lehet összefüggésbe hozni.

2015. dec. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/121 anonim ***** válasza:
33%

Olvastad te a bibliat? Olvastad????

Mert en nem.

2015. dec. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/121 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem bűn. Csak hát a magyarok többsége elég konzervatív gondolkodású ilyen szempontból. Főleg, hogy még mindig van egy elég masszív társadalmi réteg, amelynek tagjai még az előző rendszerben szocializálódtak. A rendszerváltás előtt pedig még nem volt napi szinten téma a homoszexualitás vagy ha szóba is került, akkor leginkább aberrációként, kezelni való betegségként. Még jó pár generációnak fel kell nőnie ahhoz, hogy egy frissebb, felvilágosultabb gondolkodású társadalom váltsa fel a még elég erősen konzervatív mostanit. Ezzel nem az idősek ellen beszélek, isten őrizz! Tisztelem és szeretem a nagyszüleimet és az idősebb korosztályt, de tény, hogy sokan közülük nem túl nyitottak ilyen téren. Nyugodtan lepontozhatnak a homofóbok, én így látom a helyzetet. De persze ez a problémának csak az egyik része, de a többit már nem merem itt felhozni, így is túl sokat mondtam...
2015. dec. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/121 electroman75 ***** válasza:
17%
Nem az a gond hogy meleg, hanem azt hogy reklámozzák, és erővel próbálnak meggyőzni hogy ez természetes! A "felvonulásokról" nem is beszélve.
2015. dec. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/121 anonim ***** válasza:
85%

#5 erővel? mármint? Mondanál egy példát?


Mert őket valóban erővel próbálják meggyőzni, hogy dögöljenek meg, mint a kérdező is példázza. A vonulás tényleg kontraproduktív, bár megjegyzem a szélsőjobb csinál belőle igazán médiavisszhangot.

2015. dec. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/121 anonim ***** válasza:
10%
Szia. A bűn fogalmát kétféleképpen közelíthetjuk meg ebben az esetben; jogi és erkölcsi szempontból. Ha jól értem, az iskolában erkölcsit vettek figyelembe. A bűn erkölcsi szempontból életIdegen dolgot, céltévesztést jelent. A cél a bűntelen élet, amit Isten törvénye megkíván tőlünk, hogy boldogok legyünk. Minden törvénye miértunk adatott, mi azonban azok maradéktalan betartására képtelenek vagyunk. Tehát ha egy leszbikust bűnösnek nevezünk azzal nem tévesztünk célt, abban az értelemben, hogy amit tesz, az bűn. Azonban jó, ha meglátjuk: Isten szereti a bűnöst, de gyűlöli a bűnt. Nem kell és nem is szabad elítélnünk azt, aki ilyet tesz vagy homoszexuális, (habár sokszor láthatöan visszataszító dolog) , hanem a tettét kell elítélnünk és a személyt szeretnünk. Akkor cselekszem igazán, ha a gyermekem például hízeleg nekem( függetlenül attól, hogy az nekem tetszik-e vagy sem), en ezért a magatartásáért megfeddem,az érdekében, hogy amit szeretne, más módon, egyenes üton közölje azt velem. Tehát ahhoz hogy kettévászd a tettet a személytól, ez a fajta belátás szükséges. Údv, Dani
2015. dec. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/121 anonim ***** válasza:
8%
Mert a férfi társa a nő. Pont. Normális embereket természetes undor fogja el ha két férfi smárol. Istennek nem tetsző dolog, akármit is hadováltok.
2015. dec. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/121 anonim ***** válasza:
9%
Figyelj kérdező, ha jót akarsz magadnak, IGEN BŰN! a biblia igy írja le világosan! "Ha valaki férfival hál úgy, ahogyan asszonnyal szoktak hálni, mivel utálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak, vérük rajtuk." /III. Mózes 20,13/
2015. dec. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/121 anonim ***** válasza:
81%

Én se értem, hogy ez mért fáj másoknak, én magasról les*arom, hogy valaki meleg-e vagy sem.

És amíg ilyen undorító hetero házasságok vannak, ahol össze-vissza csalják egymást, meg otthagyják a nőket terhesen, vagy kisgyerekkel, addig nem kéne vallásról papolni...

2015. dec. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!