Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Hogyan mondjam el a barátaimna...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el a barátaimnak, hogy leszbikus vagyok? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Volt egy közös ismerősünk a szobatársammal, aki egyben most a legjobb barátnőm is. Ez a közös ismerős egy leszbikus lány volt. A szobatársam folyton azt kérdezgette tőlem, hogy hogy tudok előtte levetkőzni egyáltalán bugyira meg melltartóra (mit tudom én, egy ruhapróba alkalmával vagy valami), nem félek, hogy ő közben méreget vagy rám mozdul? Mert ő nagyon visszataszítónak és zaklatónak találná ha egy lány így strölné. Én csak annyit mondtam neki, hogy azért mert sértő lenne szerintem ha emiatt nem mernék előtte olyan dolgokat csinálni, mint egy hetero csajjal, és nem akarom, hogy másnak érezze magát, mert nem az.

De az a helyzet, hogy én is leszbikus vagyok. És arra, hogy a barátnőm ilyen sarkosan reagál erre a témára nem tudom, hogyan mondjam el neki. Attól félnék a legjobban, hogy velem is így fog viselkedni, és látványosan takargatja majd magát. De hát én nem egy kanos fiú vagyok, és egyébként sem az esetem, ettől függetlenül félek, hogy úgy kezelne, hogy rámozdulnék, és ezt nem akarom, mert sose tennék ilyet. Félek, hogy megszakadna a barátságunk is emiatt, mert mindig két lépés távolságot tartana és nagyon rosszul esne.

Valakinek hasonló tapasztalat?

22/L



2017. máj. 22. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem a szobatársad azért reagált így, mert nem igazán tudja, egy leszbikus hogyan éli meg az ilyesmit. Ha nyíltan tudsz vele beszélni, válaszolsz a kérdéseire, és tudatod vele, hogy nem úgy működsz, hogy minden női testre felizgulsz és bármelyik nőt letámadnád, akár őt is, akkor valószínűleg megnyugszik és nem lesz ilyen véleménnyel vagy nem fog furán viselkedni veled. A lényeg, hogy ő nem érti - honnan is érthetné -, milyen leszbikusnak lenni, ezért túlmisztifikálja.

2017. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt ilyen barátnőm, szóval ismerős a helyzet. Én így több év után azt tudom neked tanácsolni, hogy mondd el neki bátran és ha ő tényleg olyan jó barátnőd amilyennek gondolod, akkor meg fog téged érteni, el fog téged fogadni olyannak, amilyen vagy. Amennyiben nem így tenne, te jársz jobban, ha megszakad vele a kapcsolatod... 25/N
2017. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kezdj el viccelődve erről beszélni, és csak úgy viccből kérdezd meg tőle hogy mit reagálna ha te leszbikus lennél. A válaszából pedig el tudod dönteni hogy elmondhatod-e neki vagy sem.
2017. máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mióta a szobatársad? Én az enyémeknek kb. 2 hónap után coming outoltam, ne húzd sokáig, mert pont azt fogja annak venni... utána maradt minden ugyanúgy nem takargatták magukat előttem én pedig soha nem néztem úgy egyikre sem, egyrészt heterok, másrészt akit ruha nélkül akarok látni azt úgyis fogom ilyen praktikák nélkül is, mint a lakótársság, harmadrészt meg házinyúlra nem lövünk. :D Nagyjából ezeket mondtam el, mai napig legjobb barátaim, ez egy éve volt és nagyon támogatóak is velem etéren. <3 :)

Főleg akkor nem kéne amúgy titkolnod, ha jó barátod, barátok előtt a legegyszerűbb szerintem a coming out.

2017. máj. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetbe voltam én is, két hónapig munka miatt egy szobában voltunk összezárva ( franciaágyas), ott ismertük meg egymást és nagyon jóban lettünk. Én 1 hónap utan mondtam el neki, hogy amúgy én leszbikus vagyok. Először azt kérdezte, hogy szoktam e nézni amikor öltözik. Természetesen nem. A második hogy akkor szerintem nem jó csaj? De. Ekkor jött vissza a kérdés újra hogy akkor miért nem nézem?! :D

Összességében talán még jobb is lett utána a barátságunk, azóta is szinte minden nap beszélünk, pedig ennek már lassan egy éve.

Szerintem mond el neki. Ha tenyleg a barátnőd, akkor hasonlóan áll majd hozzá mint az enyém, ha meg nem, akkor úgysem jó ha titkolóznod kéne.

Hajrá, 22/l

2017. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te lehetnél számára az élő példa, hogy nálunk se úgy mennek a dolgok, hogy lyuk, lyuk bedugjuk. :) és nem mozdulunk rá bárkire, aki levetkőzik előttünk.
2017. jún. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!