Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Valaki eltudja nekem magyarázn...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki eltudja nekem magyarázni, hogy mi pontosan az a "leszbikus vibe"?

Figyelt kérdés
Szavakba lehet ezt önteni vagy csak érezni? És mi ez pontosan? Saját magamról megtudom állapítani, hogy rendelkezek e ilyen vibe-al?

2019. jan. 25. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ezt nem lehet szerintem megmagyarázni, csak látni/érezni. Nincs olyan mozdulat/testtartás/akármi ami tényleg erről árulkodna és nincs ilyen sztereotípia sem, mert egy rövidhajú, maszkulinabb nő és egy kisminkelt, magassarkús is rendelkezhet ezzel a “vibe”-al.

Saját magadról nehéz megállapítani, én sem tudom eldönteni, hogy mindenkinek ilyen egyértelmű vajon, hogy leszbikus vagyok, vagy csak számomra. (Lipstick leszbikus vagyok.) Mondjuk gyakran mondták már, hogy hiába vagyok nőies, egyből érezték.

Nem lehet megfogalmazni rendesen ezt a dolgot.

2019. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1#: Értelek. Magát az "érzést" sem tudnád átadni valahogy írásban? Vagy valaki más? Engem ez nem hagy nyugodni..

Most lehetséges, hogy én is éltem már át ilyet, hogy valakin éreztem, de az is lehet, hogy bizonyos tulajdonságai alapján volt meg bennem ez az érzés vele kapcsolatban.. Ez pedig nem az, amiről beszélsz. Tehát hogy mondjuk néztem a szemét és az volt valamilyen. Sok olyan tekintetet láttam már leszbikus lányoknál és az agyam összerakott egy olyan "előítéletet", ami azután újra és újra összekapcsolta a leszbikusságot azzal a bizonyos tekintettel, ami többnyire be is igazolódott. De ez valószínűleg nem az a "mágikus" aha érzés, amiről te beszélsz.

Bocs, ha kicsit túlgondolom ezt a dolgot, de szerintem ezeket a megérzéseket is van hogy meg lehetne fogalmazni csak a mélyére kéne ásni és megérteni, hogy mi ez.

Szóval írjatok még, mert érdekel kinek mit jelent ez.

2019. jan. 25. 15:37
 3/12 marcipántea válasza:

Szerintem az "érzés/vibe" átadásával az a baj, hogy szubjektív : engem lehet elfog az az érzés, de mást nem biztos, vagy nem az miatt.

Nálam kisugárzáson alapszik, hogy kiről gyanítom, esetleg nem heteró. De mivel sokszor vagyok olyan helyzetben barátokkal, hogy én úgy érzem, az illető a saját neme felé kacsint, a barátaim szerint viszont nem - és ez fordítva is gyakori, tehát ők látják, én nem-, ezért mondom azt, hogy még a vibe is egyénföggő.

2019. jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De egyébként azon is gondolkodtam már, hogy mi van ha ez a "vibe" pont az amiről írtam az előbb. Hogy úgymond "rátanulsz" egy bizonyos sémára, tulajdonságokra, mint például az a bizonyos tekintet, mosoly, esetleg gesztikulálás, aztán később már tudattalanul működik benned és úgy érzékeled mint ha csak egy megérzés lenne. És ez távolról sem az öltözködés, vagy stílus alapján jön létre, mert az valóban csak sztereotípiákra épül és egy csomóan nem öltözködnek fiúsan. Nem tudom, hogy értitek e. Nincs ennek valami pszichológiája egyébként?
2019. jan. 25. 16:01
 5/12 A kérdező kommentje:
Marcipántea, ezt a szubjektív érzést, amit a kisugárzáson érzel meg körül tudod írni esetleg? Nem gond, ha nem, de gondoltam hátha.
2019. jan. 25. 16:03
 6/12 anonim ***** válasza:
11%
Gaydar? Imádom, amikor emberek abszolút tudománytalan hülyeségekről írogatnak oldalakon keresztül. Nincs olyan, hogy leszbikus "vibe", kár túlmisztifikálni az ember szexualitását. OK, a nőkhöz vonzódsz, nagyszerű, de end of story.
2019. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6 Annak ellenére hogy nem létezik nekem elég sokszor működött már. :DD

Kérdező sajnos fogalmam sincs honnan jönnek ezek az érzések de egyszerűen érzem. Nem tudom megmagyarázni de érzem.

2019. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is létezik ez a dolog és biztosan van rá pszichológiai magyarázat is. Én sem a "túlmisztifikálás" pártján vagyok, pont ezért szeretném fejtegetni kicsit pszichosabb oldalról. Tök érdekes szerintem, hogy mi zajlik le egy emberben, amikor megérzése van. Például akár arról, hogy egy másiknak milyen a szexuális orientáltsága.
2019. jan. 25. 16:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Én eddig akárhány lányról úgy éreztem mindig kiderült,hogy full heterók :D


Egyet kivéve,róla sajnos mai napig nem tudom eldönteni,pedig még el is hívtam sétálni,hátha arra várt én lépjek,mert úgy jött le küld jeleket. De nem jött el egy hülye kifogással. Aztán nem adott jeleket,furán zavartan viselkedett,eltelt pár alkalom amikor tök semlegesen viselkedett. Most meg újra túlzottan közvetlen velem. Szóval fingom sincs mi van.

2019. jan. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez mindannyiunknak ismerős dolog😟
2019. jan. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!