Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi ez a vágás Rey arcán?

Mi ez a vágás Rey arcán?

Figyelt kérdés

Most néztem ötödszörre Az utolsó Jediket, talán eddig is láttam az arcán a kis vágást, de csak most vettem úgy igazán észre, igaz csak pici, talán 1 cm lehet, de azon a nyomvonalon van, mint Kylo Ren-nek. Eddig is sok mindenben hasonlítottak, már a sebhely is? :D Mikor-hogy került az oda, az Ébredő erő elejébe belenéztem, ott még nem volt olyan.

[link]



2018. jan. 10. 21:08
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:

Oh, valaki nagyon rákattant itt Kylo Renre... :D


A fényjátékos részt tényleg ügyesen megoldották a filmben.

Amúgy Kylo karaktere azért is nagyon jó, mert szépen példázza azt, mit tud tenni az emberrel, ha irreális elvárásokat támasztanak vele szemben... Nem lehetett piskóta a "nagy legenda" Luke unokaöccsének lenni. O_O

2018. jan. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:

Na eljöttem a te kérdésedhez... Válaszoltál az enyémre. ;)


Szóval a vágást én is láttam. Természetesnek gondoltam már az elején, de mosolyogtam is rajta... Azt gondoltam, "na ezt direkt hagyták ott", nem sminkelték le. Szerintem kihasználták a helyzet előnyét. És minthogy a két karakter egymás tükörképe, ezzel is erősítik ezt a vonalat.


Sok érdekes gondolat hangzott el a kérdés alatt. Hú, nem is akarok mindre reagálni. Talán egy dolog: Kylo nem.fog meghalni. Vagy ha meg is hal, akkor valahogy abszolút fel fog magasztosulni. Ennek oka 1. Han halála: ha Kylo csak úgy meghal, felesleges volt egy ilyen kultikus szereplőnek meghalni. 2. Emellett egy olyan üzenete is lenne, hogy ha egyszer beszívott a sötét oldal, akkor nincs visszaút. Hibáztál, a büntetésed halál. 3. Családi problémák: Kylo a családjának rendesen áldozata, ez a hivatalos oldalakon is fent van. Nem törődtek vele, kezelni sem tudták, aztán odadobták Luke-hoz, aki meg ki akarta nyírni. Én éppen terhesen néztem meg Az ébredő erőt, és azonnal szöget vert a fejembe Leia és.Han beszéde a fiukról. Bennem akkor eléggé dúltak az anyai hormonok, szóval kifejezetten élesen kihallottam egy olyan dolgot, amit egy törődő szülő sosem.mond ki: Snoke az oka, Darth Vader van a vérében stb. Noha magukat is hibáztatják, nagyon erősen kihelyezik a felelősségüket.masra. Ezt egy szülő nem teszi, egy törődő szülő nem teszi. Leia el volt foglalva a karrierjével, Han is a magáéval. Ezért is van az, h Kylo nagyon együttérez Rey-jel. Őt ugyanúgy elhagyták a szülei, a családja, mint Rey-t. És itt van a következő rossz üzenet: ha a családod is cseszett rád, akkor megdöglesz, mert sérült vagy, és nincs kiút. 4. Luke azt mondja, hogy senki sem megy el örökké. Egyértelműen Renre/Benre utal. 5. Megölte az apját, most az utolsó jedikben hangsúlyozták többször is, mennyire kínozza ez. 6. Azért számoljuk össze, Poe hány embert ölt meg, a mindjárt ugyanott vagyunk, mint Kylo, ha nem többnél. Ráadásul Poe.semmi részvétet nem.mutat azok felé, akiket sírba küldött, nem gyászolja a saját társait. Természetesnek veszi, h meghaltak, mert ő le akart szedni egy cirkalot/rombolót, vagy mit. Kylo rent sem hatja meg, csak arra akarok utalni, hogy ilyen tekintetben nem nagyon van határ jó és rossz között. Mérgesek vagyunk, mert megölt néhány jedit (bár ezt biztosan még nem.tudjuk egyébként) meg Hant (amiért amúgy szenved, mint a kutya)? A falut parancsra végezte ki... Poe legalább ennyi embert ölt meg, ha nem.tobbet. Csak nem érezzük a súlyát. És amikor éppen megmenti az Illenium rendszert? Megszerzi a térképet, nem kell kinyírni a rendszert, még várjunk... Mondja. Tudja, h ott van a közelbena családja. Nem véletlenül próbálja terelni a csapást. Persze efelett sokan elsiklanak.

6. És a legfontosabb talán: ő az utolsó remény. Megtippelem,ez lesz a címe a 9.-nek... :D ha megnézed, akárhányszor elhangzik a remény vagy utolsó remény, Kylo képben van, kamera közelít rá. Snoke amikor beszél a reményről az ébredő erőben, kylo rögtön feláll és beszél. Ráközelít a kamera. Ha skywalker még él, fennmarad a remény, hangzik el többször snoke szájából. Sosem azt mondja, h Luke skywalker... És nézd meg az ujját, na kire mutat, miközben ezt mondja? Kylora... mindenki Luke-ra gondol, mert ő a skywalker, de valójában snoke tudja, h ezt kylora is kell érteni.


Szóval meghal? Lehet. Egyébként nem hiszem. Iszonyat rage-en megy keresztül az ő lelke. Ha az ő lelkét meg akarják váltani, akkor élnie kell. Szerintem ezért nem fogják megölni. Legalábbis én így tartom logikusnak. Aztán majd kiderül.

2018. jan. 12. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
Ja, és még egy dolog, ami miatt értelmetlen Kylot kinyírni. 7. Rose Tico záró mondata: nem azzal nyerünk háborút, hogy azt öljük meg, akit gyűlölünk, hanem megmentjük, akit szeretünk (ez az angolból fordítás, a magyarban ugyanez van, csak kicsit másképp, nem tudom szó szerint idézni). Ez simán utalás Rey-nek. Nem Snoke-ot kell megölni, nem Kylo Rent kell megölni, hanem Ben Solot kell megmenteni. És a kettő között nagy a különbség. Ezért olyan hatásos az a Rose és Finn jelenet... Basszus, azt vártam, h Finn meghal, értelme lesz a karakternek, mostmár ő is érzi, mi ellen kell lázadni (merthogy ez igazán csak a kaszinó után körvonalazódik neki), és kész az életét adni... És erre jön a kiscsaj, és megmenti. Esküszöm, mérges voltam. Mondom:minvaaaaaan???? Aztán rájöttem, hogy ez egy mennyire jó jelenet. Kizökkentett, mérges lettem, "fejemet" rajta, és pont ezzel érte el, hogy átforduljak. Mert tudtam, hogy ennek a mondatnak súlya van, és így lett igazán súlya. Nem áldozat és halál kell, szeretet és élet. És ez nagyon fontos.
2018. jan. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:

A Kylo-Poe párhuzamod zseniális. :D Tényleg.

(Nekem Del Toro karakterének a beszólása is nagyon tetszett, hogy "Ma ti lövitek le őket, holnap meg ők titeket.")

2018. jan. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:

Jó válaszok, rendben, legyen igazatok. :)


Hant megölni egész más oka is lehetett: simán lehet hogy Harrison Ford már nem vállalt több részt, mégiscsak 75 éves... Nem ugyanaz mint Leia, ahol lehet hogy Carrie Fisher elvállalta a 9. részt is, csak ugye miután felvették a 8. jeleneteit, ő meghalt, szóval őt ezért nem írták ki, mert akkorra már kész volt a forgatókönyv meg a jelenetek jó része, és bajos lett volna átdolgozni az egészet.


Amúgy Snoke sem biztos hogy meghalt, az egyik kérdésemnél kifejtettem bővebben hogy miért nem. (Itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_.. )


Ha pedig ő mégis él, mert esetleg ő Darth Plagueis, akkor Kylonak vagy meg kell halnia, vagy véglegesen a sötét oldalt választja (bár ezek után nem valószínű hogy Snoke visszafogadná, hiszen elárulta őt). Lesznek még itt kérdések... :D


Amúgy mindenre számítottam volna, csak arra nem hogy kismamák is Star Warsot fognak nézni, respect! :D

2018. jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem hogy kinyírnák Kylot, sokan kedvelik a rajongók közül, és a többség nem biztos hogy díjazná a dolgot."


De a filmkészítés nem kívánságműsor :D

2018. jan. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:

Kérdező, tetszik a gondolatmeneted, én sok mindent hasonlóan látok a filmben.

4.55-ös: Ne keverjük azt a helyzetet amikor háborúban egymásnak mennek a fegyveres erők és több százan meghalnak (Poe tudtommal csak így ölt embereket),más a terrorizmus, amikor fegyvertelen falusiakra támadnak. Kylo ezt csinálta, nem is egyszer. Lehet mentséget találni neki, hogy szegényt senki se szerette, de egy egy felnőtt emberről van szó, aki önállóan hoz döntéseket (jól van na, tudom egy kitalált karakterről van szó, észben tartom). Elvileg 30 éves a történetben, bár én is hisztiző tizenévesnek saccoltam a film alapján.

Szerintem nem kéne azt sem üzenni a filmnek, hogy rendben van hogy elpusztítottál bolygókat, de ha megbántad az más, mert akkor nincs semmi baj. Mondom ezt úgy, hogy imádom a karaktert, az egyik kedvencem.

Oké megszavazom én is, hogy ne haljon meg, de valami nagyon csúnya büntetés kell neki! :D

Amúgy nekem is beugrott valami már a 7. részben, amikor Rey Maz Kanatával beszél és az valami ilyesmit mond neki, hogy: Akikre vársz már nem jönnek vissza, de van még valaki aki igen. Itt azt hittem, hogy Reynek is Kylo Ren jut eszébe, de aztán azt mondja: Luke. Ezt Maz sem megerősíteni sem cáfolni nem akarta, ez nekem gyanús volt.

A "leszek a tanárod" jelenet is fura, nem öli meg Reyt, pedig lelökhetné a szakadékba. Nem értem miért akarna a tanára lenni bárkinek is aki erős, csak kinevelné magának a konkurenciát. Már ez is elgondolkodtató volt, aztán az általatok említett kameraállások, vágások. A 8. rész pedig tele volt ilyenekkel.

A sebet éppen nem vettem észre, de tényleg szinte szándékosnak tűnik.

2018. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:

8-as vagyok ismét


Én ennek a sebhelynek nem tulajdonítok semmit. Én nem elemeztem ilyen mélyen, mint te. egyébként látom, jól elírogatsz itt magadban, bár jók a gondolataid.


Nekem az szúrt szemet az erdős párviadalban, hogy amikor Rey elrévedezik az erőről, akkor csak tartják a kardot. Nincs lassított felvétel, valós idejűnek tűnnek az események, mégsem történik semmi. Kylo nem ostromolja tovább, csak vár, amíg a lány el nem jut valahová. Hogy Kylo átadott volna valamit Reynek? Hát ebben is lehet valami. Nem tudom milyen románcot találtak ki nekik, de ez így érdekesebb, mint két férfihős küzdelme. Az 7. részben nagyon Finn és Rey barátságára mentek rá, most meg Finnhez bejött ez a pufi kínai csaj, míg Rey Kylo-val "randizik" szellemben és testben egyaránt. Majd meglátjuk, hová lyukadunk ki.

2018. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:

Még elfelejtettem, hogy John Williams zenéjét nagyon szeretem és annyira megtetszett, hogy több filmzenét hallgatok, mint popzenét. Az ébredő erő zenéjét vagy több tucatszor hallgattam meg, de nem tudom hol lehet benne Rómeó és Júlia zenéje. Ez csak pletyka. John Williams az az ember, akinek nem kell más zenéjét felhasználni, ha valamit ki akar fejezni. meg tudja oldani maga is nagyon jól.


Egy érdekes sztori volt John Williams tiszteletére rendezett ceremónián, amikor Spielberg átadta az E.T. hold elé emelkedős felvételét a zeneszerzőnek és zenét kért hozzá. Williams azt mondta neki, hogy ehhez ő nem elég, jobb zeneszerzőre van szüksége. Mire Spelberg azt mondta. Tudom, de sajnos ők már mind halottak! És tudjuk milyen meghatározó zenéje lett a kis földönkívülinek, olyan, amin mindenki elbőgte magát a végén. Ő ezt teszi az összes filmmel. Spielberg szerint megtölti érzelemmel a filmet és nagymértékben hozzájárul annak sikeréhez.


Meghallgatom ma még egyszer ezt a részt, de tuti nem lesz benne se Rómeó, se Júlia, se arra hasonlító dallam.

2018. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


A zenéhez szeretnék hozzászólni, mert anno én írtam ide egy ilyen kommentet (nem ehhez a kérdéshez, de én felvetettem a Rómeó és Júlia párhuzamot). Nos, Csajkovszkij Nyitányfantázia (Fantasy Overture)-nek a variánsa hallatszik fel annál a jelenetnél. De ezt nem egyszerű kihallani szerintem. Nekem 14 év zene van mögöttem, mégis elsiklottam simán felette. Férjem zenekari zenész (komolyzenei persze), és amikor néztük a filmet, ő azonnal kiszúrta. Persze neki erre kifinomult füle van, ez a szakmája. Nem mellesleg amikor gyermekprogramok vannak, akkor szoktak Harry Pottert, Star warst, Karib tenger kalózait játszani, és mindig mondja, hogy milyen témák variansai sejlenek fel egyes esetekben.


Williams interjúban is mondta, hogy használ elemeket a "nagyoktól". A posztmodernben élve ez nem is meglepő. Ha gondolod, holnap szívesen leírom, vagy esetleg privátban, hogy ne terheljük ezzel a kérdést, hogy Williams milyen elemeket épít be a zenéibe. De ez igazából művészet, ettől még nagyszerű a munkája. Éppen az a különleges, hogy ezzel is kiutal bizonyos történésekre, többrétegűvé tesz egy jelenetet. Maradva ennél a jelenetnél' azt látod, hogy Rey fogságba esett= negatívum... De odajatsza az irodalom egyik leghíresebb szerelmi szalanak zenéjét, pontosabban variánsát... Máris másra gondolsz, a jelenet több értelmű lett.



Ha már zene. Azt is mondta a férjem, hogy Kylo témája úgy végződik, ahogy Rey témája kezdődik. Pontosabban Kylo g-moll, Rey a-moll, de az építkezés ugyanaz a végén, illetve az elején. Ebben is tükörképek, ha úgy tetszik.

2018. jan. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!