Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi ez a vágás Rey arcán?

Mi ez a vágás Rey arcán?

Figyelt kérdés

Most néztem ötödszörre Az utolsó Jediket, talán eddig is láttam az arcán a kis vágást, de csak most vettem úgy igazán észre, igaz csak pici, talán 1 cm lehet, de azon a nyomvonalon van, mint Kylo Ren-nek. Eddig is sok mindenben hasonlítottak, már a sebhely is? :D Mikor-hogy került az oda, az Ébredő erő elejébe belenéztem, ott még nem volt olyan.

[link]



2018. jan. 10. 21:08
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Hát erre az elméletre azt mondom, hogy nem, nem kérek belőle...
2018. ápr. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
Én se kérek belőle, de én másért nem. Ahogy Kylo Ren néz Rey-re, úgy ne nézzen egy ember a lányára, meg úgy egyáltalán semmilyen rokonára. Ha kiderülne a 9. rész végére, hogy rokonok, akkor rendesen undorítóvá válnának ezek a jelenetek. Oké hogy Adam Driver nem tehet róla, hogy úgy néz ahogy, de gondolom azért nagy vonalakban ismertették a színészekkel, hogy mit akarnak kihozni az utolsó film végére a karaktereikből. A kérdés csak az, hogy mi optimisták, gyenge színészek, rosszul megírt jeleneteibe látunk bele olyat ami nincs, vagy a hangosan utálkozók nem veszik észre hogy egy profin megírt munkát látnak. Nem azt mondom, hogy művészfilmet láthatunk, de nem is egy "pop-corn zabálós egyszernézhetőt", inkább valahol a kettő között.
2018. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 A kérdező kommentje:

Ebben a Star Warsban az a zseniális, hogy itt nincsenek fix tények, hanem misztikus és megfoghatatlan, rengeteg rész van, ami metaforikus és nyitva hagyja a kérdést, hogy nem is tudjuk meg belőle 100%-ra, hogy most mi történik vagy mire utal egy jelenet.

Én is dobtam a legutóbbi írásom után nem sokkal azt a teóriát, hogy Rey Kylo lánya lenne, de továbbra is tartom, hogy az a tükrös jelenet sokkal mélyebb tartalmú, mint aminek tűnik, olyan mint egy rejtvény, de kb. mindenki átsuhan felette és nem tulajdonít neki jelentőséget. Lehet, hogy nincs is jelentősége, mégis az utóbbi napok óta kezdett foglalkoztatni, hogy talán van benne vmi utalás, ami talán a 9. epizódra kiderül. Még felrakok ide még egy screenshotot amit Rey lát, amikor a szüleit szeretné látni. Rossz minőségű shot, meg amúgy is alapból homály, én attól függetlenül azt látom, hogy bal oldalt egy férfi alak, jobb oldalt egy női alak látható. A nő poncsó féleséget visel, Reyt is láthattuk ilyen ruhadarabban Luke szigetén. Utána a két alak eggyé olvad (akinek eléggé Kylo Ren formája van…), majd a homályos arc Rey arcává alakul. Erre a részre még visszatérek, de előtte még teóriázok egy felvezetést hozzá.

[link]

Szerintem Kylo és Rey összejönnek a 9. részben, de ne ilyen van szerelmi csatározásra gondoljunk, hanem inkább csak olyasmi barátság, amit akkor láthattunk, amikor már Luke szigetén beszélgettek. Szóval a 12-es karika azért megmaradjon a film sarkában. Azért gondolom, hogy összejönnek, egyrészt mert a 7. és 8. epizódban rengetegszer láthattunk példát arra, ami szinte ezt a tényt vezetné fel. Minek csinálták volna meg ezeket a jeleneteket, ha aztán nem lesz belőle semmi. A másik ok, pedig a „tiltott gyümölcs”. A jó és a rossz, a fény és a sötétség, két erő-használó, aki kedveli egymást. A Jedik tiltották foggal-körömmel, hogy érzelmi viszonyt alakítsanak ki. Kylo Ren és Rey csupán pár másodpercre érintette meg egymás kezét, mégis mikor Luke meglátta őket egymás mellett, annyira megrémült, hogy egy pillanat alatt akkora erővel szakította őket szét, hogy még a kunyhó és összeomlott felettük.

[link]

Miért tiltották a Jedik az erő-érzékenyek kapcsolatát, tudja valaki? Én nem, ha valaki tudja ossza meg velünk. De gondolom, olyasmi lehet mögötte, hogy így olyan erő birtokába kerülnek a felek, ami veszélyes is lehet. Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy összeöntünk egy piros és egy kék folyadékot, amiből lila folyadék lesz. Ez a lila folyadék tartalmazza a piros és kék tulajdonságot is, tehát rossz is meg jó is lehet egyben. Vagy akár semleges. De valószínű, hogy jóval erősebb képesség bontakozik ki egy ilyen kapcsolatból. Lehet, hogy erre látunk majd példát a 9. részben? Nem is Snoke lesz itt a hunyó, hanem maga a párocska lesz a veszélyforrás?

Sajnos nem tudnám megmutatni a forrást, de valahol anno olvastam egy idézetet, talán könyvből valót, ami azt írta, hogy egy Jedi nem csak térben, más helyen is testet tud ölteni (ez a képesség Kyloéknak már jól megy), hanem időben is mozoghatnak. Állítólag (én nem láttam), de a Star Wars Rebelsben is van egy időutazós epizód. Lehet, hogy ez számít veszélyesnek, ha valaki belepiszkál egy múltbéli dologba. Amúgy talán a rendező említette a SW 9ep kapcsán, hogy az új film valami módon kapcsolatban lesz a korábbi epizódokkal. Hogy lehet kapcsolatban vajon a régebben megtörtént eseményekkel? Időutazás? Mondjuk, ez azt is jelenthetné, hogy ismét láthatnánk Darth Vadert is akár. Menő lenne. :D Egy átlag mozinézőnek a Star Wars és Darth Vader amúgy egymás szerves része.

Az időutazást mellett szólna mondjuk még pár elejtett jelenet a 7. és 8. részből egyaránt. Legalábbis „gyanúsak”, ha ebből a szemszögből tekintjük:

- A kardos látomásban és a tükrös résznél is egy kisfiú hang szólítja Reyt. Ez lehet akár a fiatal Ben. Vagy akár a seprűs gyerek. :D

- A kardos látomás olyasmi dolgokat mutatott Reynek, aminek elméletileg nem lehetett tanúja. Látta a Ren lovagokat. Látta Kylo Rent. Látta a lángoló Jedi templomot és Lukeot. Látta a múltját, amikor a szülei távolodtak egy űrhajóval.

- ep7: Kylo gondolatolvasása: „Éjszaka nem tudsz aludni. Egy tengerre gondolsz. Látom is… Látom a szigetet.”

- ep8: Rey: „Ismerem ezt a helyet.” Luke: „… Te láttad ezt a helyet. Láttad a szigetet.” Rey: „Csak az álmaimban.” Luke aztán egy párszor kérdezgeti, hogy miért pont őt küldték: „Miért pont te jöttél?” Rey: „Valami egész életemben bennem rejtőzött. És most felébredt. …”

- Kylo mikor először találkozik Reyjel, azóta „kivételezik” vele, vagyis nem úgy tekint rá, mint más fogolyra, tetszik neki. Lehet, hogy ő se tudja miért, csak automatikusan ráhangolódott. Lehet, hogy ez az érzelmi szimpátia segítette azt is, hogy erő kapcsolat nyíljon közöttük, vagy alapból volt bennük valami közös, ami miatt kialakult hamar az erő-kötelék.

Arra akarok kilyukadni, hogy lehet, hogy már volt dolguk egymással egy másik időben, de ahogy a helyükre kerültek a dolgok, el kellett felejteniük amit átéltek, csak a tudatalattiban maradt meg pár dolog. Szóval Rey azért álmodott a szigetről is, mert már volt ott, viszont ez egy jövőben megtörténő dolog . Ahogy Kylo Rennel való találkozása is.

Azt se feledjük, hogy csak pár másodpercre érintették meg egymás ujjait, de ez a kicsi idő is elég volt, hogy mindketten azt vizionálták, hogy egy oldalra állnak. Tehát beleláttak egy kicsit a jövőbe. Ha még közelebb kerülnének, több minden is feltárulna előttük, szóval el tudnám képzelni, ahogy Luke megjelent a kristálybolygón, úgy ők is meg tudnának az erejük segítségével jelenni bárhol, akár egy másik idősíkban, viszont ebben az esetben lehet hogy egyidejűleg fiatalodnának/öregednének is. Tegyük fel, hogy ez lehetséges.

És most visszatérnék a tükrös részre, hogy szerintem mit jelenthet. Mikor Rey mondja, hogy látni akarja a szüleit, de nem lát konkrét személyeket, csak árnyakat. És itt jönne be a képbe az időhurok elméletem. Lehet, hogy nincsenek is biológia szülei. Tudom, hogy ez furán hangzik, de aki annyi Galaktikát olvasott mint én, és figyelembe veszi hogy a Star Wars is sci-fi, akkor akár ez a lehetőség is adott. :D Tehát a két személy, lehet hogy valójában Kylo Ren és Rey, de nem mint szülők (ezért sem látszik az arcuk), hanem mint Rey eredete/origin vagy hogy mondjam. Olyan személyek, akiktől Rey származik, abban az értelemben, akik ott hagyták kislányként a Jakkun. Mert Rey őket/őt akarta látni.. Azért írom, azt is, hogy „őt”, mert lehet, hogy csak egy személy volt abban a hajóban. (Az angol változatban „Come back!” van, ami lehet egyes és többes szám is, magyarban meg „Gyere vissza!”-nak van fordítva. Tehát nem igazán derül ki, hányan lehettek a hajón. Lehet hogy nem is számít. A tükörben a két személy eggyé olvadt (a Kylo Ren frizurás), akiből utána Rey vált láthatóvá. Lehet, hogy az ep9 azzal végződik, hogy akár kényszerből, akár önkéntesen szétválasztják magukat egymástól, és szükséges lenne, hogy Reyt visszaküldjék az időben, lehet hogy tényleg azért, mert neki abban lesz szerepe, hogy megmentse Kylo Ren lelkét és ezáltal a galaxist. (Ne feledjük, hogy miért is halt meg Snoke? Mert Rey felkereste önként Kylo Rent Snoke hajóján és elindított ezzel egy folyamatot. Ha Kylo sose találkozik Reyyel, a sötét oldal tovább erősödik.) Lehet, hogy az az egy homályos személy volt az, Ben Solo, aki végül visszavitte Reyt az időben és letette a Jakkun. És ezzel a lány elvesztette az emlékeit is, meg Bennek jó kis gondolat-irányító skillje is van, tehát hamis emlékeket is ültethetett a lányba, hogy azt higgye, hogy most a szüleinek el kell menni, de még vissza fognak térni. (Egy jó rendező jó kis zsebkendő áztató részt ki tudna hozni egy ilyen jelenetből.) Viszont valami tudatalatti emlék mégis megmarad Reyben, ez megmagyarázza az erőérzékenységét, az álmait Luke szigetéről stb.

Egyébként azt is hiszem, hogy az a hely, ahol Luke meghalt, vagyis eggyé vált az erővel, különleges. Ha kicsit bentebb nézünk a barlangba, van a padlón egy rajz, ami hasonlít egy yin-yang ábrához, nem tudom mit ábrázol, de az egyik fele sötét, a másik világos. Szerintem ez olyan kapu féleség lehet… Lehet, ezért volt fontos Rey látomásában a sziget, mert kulcsfontosságú a hely.

Hogy tetszik a teóriám? :D

Amúgy mi a baj Adam Driverrel? Miért hogy néz ki? 10/10-es. A színészi játéka is. Számtalanszor jelölték és jó pár díjat is bezsebelt már. Ami legfeljebb fura benne, hogy gyakran "rágcsálja" a száját belülről. Ez valami tudatalatti kényszeres dolog lehet nála. :D

[link]

2018. ápr. 5. 02:30
 54/57 A kérdező kommentje:
(Nem azért, de mondjuk én is megrágcsálnám a száját...)
2018. ápr. 5. 02:55
 55/57 anonim ***** válasza:

Érdekes dolgokat hordtál itt össze, nem akarod megírni a 9. rész forgatókönyvét? :D


Amúgy én is arra tippelek, hogy azért volt tiltva a jediknek a kötődés, mert attól féltek hogy egy ilyen erő-kötelék révén akkora hatalomra tenne szert a párocska, hogy aztán eltörölnék a rendet. Anakinnál is annyi lehetett a szerencse hogy Padmé nem volt erőérzékeny. Itt is látjuk Rey és Kylo esetében, olvassák egymás gondolatait, és ezáltal Rey tanulás nélkül átvett minden skillt, amit tökéletesen használ is, legyakja az őröket is meg minden pedig azért azok feltételezem kicsit komolyabb erőt képviseltek mint a Jakkui seftes népség tagjai. Semmit nem tanult, mégis tud használni minden képességet, vívást, telepátiát, ilyesmit. Ha ő, a képzetlen kislány így felerősödött pusztán néhány Kyloval történt érintkezéstől, akkor képzeljük el ha mondjuk két Anakin szintű erőhasználó összeállna, ott kő kövön nem maradna, szerintem Sidious nyüszítve menekült volna. :D Én úgy tippelek nem jó kedvükben tiltották annyira a jedik a kötődést, pláne hogy mellé ugye a ragaszkodás a sötét oldalhoz vezet, tehát két bivalyerős sith létrejöttét kockáztatták volna.


Írtad az időutazást: nos, bizonyos módon lehetséges, igen. Ha nem láttad a Lázadókat és meg akarod majd nézni, akkor ezt a szakaszt ugord át. Ugye ott az történt, hogy a 2. évad végén otthagyták Ahsokát Vaderrel vívni a sith templomban, Ezra és Kanan elmenekültek (ezt persze Ahsoka akarta így hogy mentse őket). Nos, a 4. évad végére eltelt vagy másfél év, és Ezra bejut a Lothali jedi templomba, ahol az egyik kapun meglátja, hogy Ahsoka még mindig vív Vaderrel, és szimplán kihúzza őt azon a kapun. Azaz egy idősíkba kerülnek, holott Ezráéknak eltel vagy 2 év azóta, míg Ahsokának csupán néhány perc. Aztán Sidious letámadja őket, így Ahsoka visszamenekül a saját kapujába, és ott rostokol tovább a bolygón, mert tudja hogy nem keresheti fel a lázadókat mert akkor összezavarodna a téridő. Szóval a jedi templomok lehetővé teszik az idő- és térbeli utazást.


Aztán: szerintem simán lehet hogy Snoke kapcsolta össze ténylegesen Reyt és Kylot, valami aljas indokkal. Lehet át akarja venni felettük az irányítást. Tényleg érdekes hogy odateszi maga mellé a kardot, és nem "látja" hogy Kylo épp végez vele... Gyanús. Amúgy meg mi van ha Snoke Rey apja? :D De az is lehet hogy tényleg nincsenek szülei, emlékezzünk csak Anakinra: neki sem volt apja...

2018. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

"Amúgy mi a baj Adam Driverrel?"

Pont ezt mondom, hogy semmi! Szerintem jobb színész mint néhány felkapott kollégája. Pontosan ezért hiszem azt, hogy ha a nézők nagy részének az a benyomása, hogy az általa alakított Kylo Ren úgy nézi Rey-t, mint aki mindjárt felfalja, akkor az nem azért van mert Adam Driver nem tud máshogy nézni, hanem azért, mert ezt mondták neki a nagyobb hatalmak, hogy így nézzen. Gyanítom, hogy tudja mi lesz a 9 rész vége. Én csak ezt mondtam, nem akarom túlkombinálni a Star Wars folytatását, csak arra adok amit a saját szememmel látok. Ezért utaltam a "nézésekre", én is tudom, hogy ez nem perdöntő, de véleményem azért lehet róla, ugye?

"gyakran "rágcsálja" a száját belülről"

Én is rágcsálom a számat, de nem érdekel ha más is hülye. Maradjunk abban, hogy én ha választani kell inkább Kylo Ren száját rágcsálnám meg, Adam Driverét meg rágcsálja a felesége! Ez a téma annyira nem érdekel.

"tükrös jelenet"

Szerintem a tükrös jelenet, csak egy megerősítése annak amit a 7. részben a Maz-féle jelenetben láttunk, "akiket keresel nem a múltad részei, hanem a jövődé", ezt én így látom, de igyekszem nyitott maradni az új teóriákra.


"Miért tiltották a Jedik az erő-érzékenyek kapcsolatát, tudja valaki"

Ezt pedig már sokan leírták, tök jól érthetően. Megpróbálom én is megfogalmazni, bár nálam okosabb emberek már megtették. Szóval, ha valakinek vannak szerettei, az hajlamos az ő érdeküket valami nagyobb jó elé helyezni. Pl. ha választanod kell, hogy anyádat megölik, vagy meghal 3 millió ember, akkor anyádat fogod választani. Ha jedi vagy és kisgyerekként elszakítanak a szüleidtől, nincs családod, akkor röhögve rámondod, hogy természetesen a millió ember megmentése a nagyobb jó.


Más téma: Egy időcsavart imádnék, de már annyi filmben láttuk, hogy szerintem ebben nem lépik meg. Ennyi!


"Kylo gondolatolvasása"

Erre a részre úgy gondolok, hogy Kylo magáról beszél, és azt látja amit látni akar. Ez azt is megmagyarázná, hogy Rey miért emlékszik dolgokra, amikre nem kéne. Szerintem nem ő emlékszik ezekre, hanem Kylo/Ben Solo, csak valahogy átvette Kylo Ren képességeit, és emlékeit is. Legalábbis egy részét, szóval a kis Ben Solo érzi úgy hogy elhagyták a szülei és ezért nem tud aludni. Ez nem Rey emléke. Nekem ez a véleményem.

Ezzel együtt is remélem, hogy Rey szülei nem fontos embererek. Tetszene, hogy egy senki a semmiből labdába rúg. Bár nekem sem tetszik hogy egy Mary Sue, de ha pl. kiderül hogy valakinek a reinkarnációja, vagy rokona, akkor megnyugszunk, hogy azért ilyen ügyes. A történet szempontjából mindegy, de a hardcore rajongók 5 percre befogják, ha kiderül hogy Kenobi, pedig akkor sem kéne hogy elverje Kylo Rent, mindenféle tréning nélkül, na de ezt már kitárgyaltuk más témáknál...

2018. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 A kérdező kommentje:

Hadd idézzek ide egy részt egy korábbi hozzászólásomból, mivel lassan aktuális lesz.


"Eszembe jutott egy rész a nyolcadik epizódból:


Luke: Mondd, mit tudsz az erőről?


Rey: Egy képesség, amivel a Jedi embereket irányít és tárgyakat reptet.


Luke: Gratulálok. Minden egyes szavad tévedés.


Tehát Luke szerint egy Jedi nem irányít embereket? Akkor miért is mondta Rey mégis ezt az embereket irányítós dolgot? Mert ő már csinált ilyet, még a hetedik részben, mikor megszuggerált egy rohamosztagost, hogy oldozza el és engedje ki a kihallgató szobából. Ez azután történt, hogy Kylo Rentől „véletlenül” megkapta a gondolat olvasás-blokkolás és ezek szerint az irányítás képességét. Ezek szerint ha nem Jedi skill a szuggerálás, akkor sötét-erő képesség? Snokenak nagyon erős gondolatolvasó képessége van, amit Kylo Ren sem tud kivédeni. Feltételezem, ha Rey képes volt irányítani egy sima rohamosztagost, Snoke is simán át tudná venni az irányítást bárki felett – már ha ebbe az irányba mozdul a történet, ha visszatér."



Itt az utolsó pár mondatom az érdekes, annyi különbséggel, hogy már nincs Snoke a képben, hanem "kiderült" Palpatine lesz a fő suttyó, vagyis majd meglátjuk, hogy valójában ő irányította-e Snoke-ot is. Ez már felveti a lehetőséget, hogy ismét meg fog pályázni "egy bizonyos személyt", aki felett átveszi az irányítást. Innen-onnan már kiszivárgott elég info a film kimenetelét illetően, így annak is igaza lesz, aki arra tippelt, hogy Kylo Ren meghal, de annak is igaza lesz, aki szerint életben marad. (Az angol alcím rá utalhat.) A lényeg, hogy happy end lesz a saga vége. :)

2019. aug. 26. 00:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!