Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi ez a vágás Rey arcán?

Mi ez a vágás Rey arcán?

Figyelt kérdés

Most néztem ötödszörre Az utolsó Jediket, talán eddig is láttam az arcán a kis vágást, de csak most vettem úgy igazán észre, igaz csak pici, talán 1 cm lehet, de azon a nyomvonalon van, mint Kylo Ren-nek. Eddig is sok mindenben hasonlítottak, már a sebhely is? :D Mikor-hogy került az oda, az Ébredő erő elejébe belenéztem, ott még nem volt olyan.

[link]



2018. jan. 10. 21:08
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
Égő cucc? Ott kinél voltak égő cuccok? Vagy Kylo kardja gyújtott be valamit?
2018. jan. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
Az egyik gárdista fegyvere szikrázott, amikor neki csapódott, visszanéztem a kamerás változatot :D
2018. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
Ja oké, ez elkerülte a figyelmemet. Én megvárom amíg kijön DVD-n, moziba még egyszer már nem megyek el (amúgy is nemsokára lekerül a vetítésről), kamerásat meg elvből nem nézek, illúzióromboló... :D
2018. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:

22-es és 23-as:

Kívánságműsor SPOILER. Gyorsan kitaláltam, hogy miről szóljon a 9. rész. És kifejezetten a kedvetekért tettem bele egy olyan részt is, amikor Ben vezeti az apja hajóját. Csak a kedvetekért. :))

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..

A 4-6-os válaszok az enyéim.

2018. jan. 22. 01:01
 45/57 anonim ***** válasza:

Most találtam csak rá a kérdésre, de ha már itt vagyok akkor teóriázok egy kicsit :)

#15 említette ,hogy Snoke ha életben van, akkor valószínűleg vagyon pipás Kylora. Szerintem annyira nem lenne kiakadva ,hiszen ha igazából ő Plagueis akkor ő igazából egy Sith. a Sitheknél pedig tulajdonképpen a kettő szabálya miatt elvárás az ,hogy a tanítvány egyszer a mestere ellen forduljon, pl. amikor Sidius kiképezte Darth Mault akkor Maul utolsó próbája az volt, hogy Sidius megpróbálta elérni, hogy rátámadjon és akkor teljesítette a próbát mikor ezt megtette. (húú ez kicsit káoszos lett remélem azért lehet érteni)

A másik elméletem Snoke halálával kapcsolatban pedig az, hogy Snoke maga akarta azt ,hogy megöljék ugyanis meg akart válni a fizikai testétől. A Sötét oldal nagyon igénybe veszi a használója testét, pl. Darth Nihilus teste is egy idő után felemésztődött a túl sok hatalomtól. Talán Snoke pont ezért nézett már ki olyan pocsékul, mert a teste nem bírta a túl sok hatalmat. Ezen kívül az Utolsó Jedik azt is bemutatta ,hogy a forceghost-ok (fordíthatom erőszellemnek, vagy az hülyén hangzik? :)) jóval erősebbek mint mikor életben voltak (Yoda) szóval Snokenak az volt az érdeke ,hogy erőszellemmé váljon. Mondjuk nem tartom kizártnak ,hogy csak az Erő világos oldalának használói képesek ilyen formában visszatérni ,ugyanis eddig csak Jediket láttunk erőszellemként (anno Obi Wan, Anakin, mint Jedi, Yoda).

2018. márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

wow, örök hála a mai válaszolónak hogy hozzászólt és felhozta ezt a kérdést. Rosszabb életem lett volna ha nem látom ezt a kérdést, fantasztikus teóriák vannak itt, rendesen felcsigáztatok éjfélkor :D

Főleg a kismamás válaszoló, imádom a teóriád, egyáltalán nem sablonos, simán el tudnék képzelni egy ilyet. (Az Utolsó Remény-uh, mekkorát szólna:) )

Egyébként nekem is ez a Ying-Yangos teóriám van. Kylo és Rey között nem hiszem hogy lesz szexuális vonzalom, inkább csak nagyszerűen kiegészítik egymást.

Igazából amiről itt még nem volt szó, az az, hogy (nem tudom, valaki olvasta-e) Az Ébredő Erő könyv változatában szerintem baromi feltűnően (többször is!) leírják, hogy ők ketten, mintha ismernék, látták volna egymást. Szerintem ez még fontos lesz a jövőben.

Egyébként, tudatolvasás és kézérintés Kyloval ide vagy oda, engem azért baromira zavar, hogy Rey ilyen pofátlanul tehetséges. Rendben, ha nagyon kell, akkor elfogadom ezt a tényt, de azért na... Gondoljunk csak bele, egyik nap még roncsokat keresgélt a Jakkun, 3-4 nap múlva pedig már Pretorián őrök ellen harcol és köveket mozgat, ami (legyen akármilyen erős is ) nem könnyű feladat. Arról nem beszélve, hogy szinte totál egy szintén van Kylo Rennel, aki kitudja hány éve tanul már..

Nekem az a fő teóriám, hogy nem most először használta az erőt tudatosan. Hanem még régebben, talán Luke-nál Jedi Akadémiáján.. :D

És hogy erre ő miért nem emlékszik? Mert elvették az emlékezetét. Őrültségnek hangozhat az elején, tudom. Régebben olvastam, hogy mi lenne akkor, ha Rey Luke Akadémiáján tanult volna. Aztán ugye Kylo lerombolja az egészet, de Luke-nak sikerült még valakit megmentenie, (Reyt), és elrejtette őt a Jakkun. Most már én magam se hiszem, hogy ez hogy ez megtörténjen, de azért nem lett rossz. Kicsit ehhez kapcsolódva, én azt is érdekesnek találom, amikor Luke és Rey beszélgetnek a könyveknél. (Ki vagy te? Miért pont TÉGED küldtek ide? Mintha Luke is ismerné valahonnan, vagy tudná, ki is ő... Nem is tudom)


A másik teória az a klón-teória. Nincs rá sok utalás, de azért az a tükrös rész szerintem eléggé meggyőző. Jól van, Rey szülei senkik, de az nem azt jelenti, hogy a tükörnek attól még nem kell megmutatnia őket. Rey azt kérte, hogy mutassa meg a szüleit, nem azt, hogy "csak akkor mutasd meg a szüleimet ha az Skywalker, Solo Kenobi vagy éppen Yoda..." Bár lehet hogy csak engem zavar túlságosan ez a dolog.

2018. márc. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
Utolsó és utolsó előtti, jókat írtatok ti is. Simán lehet hogy Reyt fejbe verték valamikor és elszállt az emlékezete. Amúgy mi van akkor ha Snoke az apja?
2018. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

"Kylo és Rey között nem hiszem hogy lesz szexuális vonzalom, inkább csak nagyszerűen kiegészítik egymást."

Erről már kifejtettem a véleményem, de akkor még egyszer: Akkor miért kellett úgy castingolni a szereplőket, hogy pont egymáshoz valók legyenek? Annyira szándékosnak tűnik. Olyan mint amikor állatos Disney mesét nézel és a rókafiúval a rókalány fog összejönni. Rey lehetett volna néger, vagy ázsiai, vagy esetleg fiú, vagy sokkal fiatalabb/idősebb, de nem...

Oké tudom, ez csak az én nyakatekert elméletem, de szerintem ezek nem véletlen ugranak be a hozzám hasonló emberek agyába. Vagy profi filmrendezői munkát látunk, vagy nagyon-nagyon szart. Én szeretnék az előbbiben hinni, míg az ellenkezője be nem bizonyosodik.

"ők ketten, mintha ismernék, látták volna egymást."

Közben meg azt is leírták interjúkban, hogy nem találkoztak korábban. Kylo biztos, hogy tud valamit a lányról (ez a filmből is lejön), de a lány nincs képben. Talán nem régebbről ismerik egymást, hanem a jövőben lesz fontos szerepe, amit Kylo, vagy Snoke, vagy Luke előre látott. Erre több utalás is van.

"Rey ilyen pofátlanul tehetséges"

Ez minden 6 éven felüli embert zavar, remélem normális magyarázatot kapunk rá, mert ha nem akkor csatlakozni fogok a Disneyt fikázó táborhoz (átállok az ő oldalukra).


A tükrös részben csak szerintem látszik totál Kylo Ren közvetlen azelőtt hogy Rey meglátja saját magát? Vagy ezt csak én akarom belelátni? Ez volt az első gondolatom, amikor először láttam a filmet.

Beugrott a Harry Potterféle tükör is. Ott is azt hitték a tükör a jövőt mutatja, legalábbis Ron azt hitte, aztán kiderült hogy nem.

2018. márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:

Kevés dolgot tudunk Snokeról, de az biztos, hogy nem Sith, hanem az ismeretlen régiókból származó sötét erő-használó, aki átvette a hatalmat az Első Rend felett, miután legyilkolta a főbb vezetőket, csak Huxnak kegyelmezett, mert behunyászkodott. Az a teória már nekem is eszembe jutott, hogy mi van ha rájátszott, hogy megöljék. Már máshol kifejtettem, hogy amikor Kyloék a liftben voltak, lehet h Snoke már akkor kiolvasta a gondolatából hogy Kylonak vannak tervei, hogy megölje valahogy Snokeot, mert nyílván tudta, hogy Rey bajba kerül, ha beviszi hozzá. Ami nekem fura volt és kialakította bennem ezt a teóriát, az az hogy amint Rey és Kylo belépnek a csarnokba, Snoke elveszi Kylotól a Skywalker fénykardot és leteszi maga mellé, de nem fűz hozzá semmi kommentet. Abszolút felesleges és értelmetlen lépés volt részéről. Hacsak nem azért csinálta, hogy Kylo „kedvére tegyen”. Lehet, hogy Snoke már tényleg költözni akart a testéből, és lehet hogy tényleg force-ghostként tér vissza, de én még azt is el tudnám képzelni, mivel az ereje főleg szellemi erő formában nyilvánul meg, lehet keres egy testet és abban folytatja, pl. Hux testébe beköltözik. Vagy akár Kylo Renébe és úgy mozgatja mint egy bábot. Bár Huxot jobban el tudom erre a szerepre képzelni, mert ő szellemileg gyengébb és jobban lehet uralni, Kylo azért nagyobb falat lenne. Szóval vannak ilyen teóriáim nekem is. 

Rey még mielőtt Kyloval összetalálkozott volna és csak egy roncsvadász volt – azért még nem kell lekicsinyítően gondolni rá. Két dolgot azért jól megtanult a Jakkun töltött időszaka alatt: jól ért az űrhajókhoz, ha kell egy alkatrész, tudja hol keresse meg, nyílván ért is hozzá, hogy mi mire való, olyan mint nálunk egy autószerelő, csak űrhajós változatban, sokféle fajta űrhajóhoz lehetett már dolga. Az otthona is egy kiszuperált birodalmi lépegető belseje. A másik: alapból jól harcol, szintén a jakkui túléléshez szükséges volt a közelharci képesség, hogy meg tudja magát meg a tulajdonát védeni a sok kétes alaktól. Tehát bottal jól tud verekedni, ehhez még később hozzá jön az erőhasználat, ami már hatványozza a hatékonyságot. Az meg – ahogy említetted – szinte egy szinten van Kylo Rennel, már fentebb leírtuk, hogy azért lehet, mert erőkötelék van közte és Kylo Ren között és „átszippantotta” Kylo Ren skilljét, tőle tanulta meg az erő fajták használatát.

Eszembe jutott egy rész a nyolcadik epizódból:

Luke: Mondd, mit tudsz az erőről?

Rey: Egy képesség, amivel a Jedi embereket irányít és tárgyakat reptet.

Luke: Gratulálok. Minden egyes szavad tévedés.

Tehát Luke szerint egy Jedi nem irányít embereket? Akkor miért is mondta Rey mégis ezt az embereket irányítós dolgot? Mert ő már csinált ilyet, még a hetedik részben, mikor megszuggerált egy rohamosztagost, hogy oldozza el és engedje ki a kihallgató szobából. Ez azután történt, hogy Kylo Rentől „véletlenül” megkapta a gondolat olvasás-blokkolás és ezek szerint az irányítás képességét. Ezek szerint ha nem Jedi skill a szuggerálás, akkor sötét-erő képesség? Snokenak nagyon erős gondolatolvasó képessége van, amit Kylo Ren sem tud kivédeni. Feltételezem, ha Rey képes volt irányítani egy sima rohamosztagost, Snoke is simán át tudná venni az irányítást bárki felett – már ha ebbe az irányba mozdul a történet, ha visszatér.

Nem hiszem, hogy Rey járt már volna korábban a „Jedi akadémián”. A történet szerint Kylo Ren kb. 29 éves, Rey meg talán 18, a lényeg, vagy 10 év korkülönbség van köztük. Ben max. 18-20 éves lehetett (vagy annyi se) amikor lepukkasztotta a Jedi templomot, Rey meg ebből kifolyólag 10 éves sem lehetett még, nem tartom valószínűleg, hogy egy ilyen kislányt odaküldtek volna tanoncnak. Meg az ellentmond Rey látomásával (Skywalker kard), ahol azt látjuk, hogy 4-5 éves korában éppen űrhajón távoznak a szülei és Unkar Plutt gondjaira bízzák. Bár vannak érdekes dolgok, pl. amikor egy gyerek hang szólítja Reyt a nevén, az egyik a tükrös résznél, a másik meg a Skywalker kard látomás közben, és rögtön utána Kylo Rent látjuk… Ki tudja, lehet hogy egyszer régen találkoztak egy rövid időre, csak aztán elfelejtették, az idő elmosta az emlékeket.

Az a tükrös rész meg tényleg annyira tükrös (trükkös), hogy az van az elején is, mint a végén. :D Szóval Rey kimászik a vízből, látja a kőfal tükröződik és sok Rey sorakozik odabent. Megérinti a falat (ahogy a benti Reyek is) és hirtelen bent találjuk magunkat, a végtelen sor egyik felén. Hősnőnk a véges idő minden pillanatában megfordul és eljutunk a másik sor végére, ahol ismét megérinti a falat, majd a tükörkép szintén, akiről kiderül, hogy ő saját maga. Egyébként nekem is feltűnt az árnyék és Kylo Ren hasonlósága. Ohh te jó ég, a végén kiderül, hogy Rey apja Kylo Ren és Rey a jövőből érkezett. :D Lehet, hogy az a küldetése, hogy megmentse Kylot a sötét oldaltól. Mint a Terminátor nem tudom hanyadik részében, amikor a f4szi visszamegy az időben, hogy megmentse Sarah Connort, hogy meg tudjon születni a jövő ellenállásának vezetője. :D Tényleg, valaki írta h valahol olvasta, hogy a Jedik állítólag nem csak materializálódni tudnak egy másik helyen, de időben is tudnak utazni. o_O

Na már meg is van a történet. Szóval Kylo Rennek és Reynek lesz egy lánya, akivel visszamennek az időben és lepakolják a Jakkura kiskorában. Aztán a történet ismétli önmagát, mint egy időhurok, amiből nem akarnak kilépni. (Mert ha nem vinnék vissza, Rey nem élne abba az időben és sose találkozna Kylo Rennel és máshogy alakulna minden.) Így éjfél tájt én is jó kis teóriákat gyártottam már megint. :D

Amúgy tényleg olyan Kylo Renes frizurája van:

[link]

2018. ápr. 3. 00:28
 50/57 A kérdező kommentje:
"Mutasd meg a szüleimet." Aztán látunk egy Kylo-féle árnyékot, meg látjuk Reyt. Lehet hogy tényleg ők a szülei. Szakadnék, ha tényleg így lenne. xD
2018. ápr. 3. 00:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!