Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi ez a vágás Rey arcán?

Mi ez a vágás Rey arcán?

Figyelt kérdés

Most néztem ötödszörre Az utolsó Jediket, talán eddig is láttam az arcán a kis vágást, de csak most vettem úgy igazán észre, igaz csak pici, talán 1 cm lehet, de azon a nyomvonalon van, mint Kylo Ren-nek. Eddig is sok mindenben hasonlítottak, már a sebhely is? :D Mikor-hogy került az oda, az Ébredő erő elejébe belenéztem, ott még nem volt olyan.

[link]



2018. jan. 10. 21:08
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok érdekes választ, mindig megtudok valami újat, mindenki kapott zöld kesztyűt a közelgő mínuszok ellen!

Sajnos itt nálunk a sötét erő belevette magát az elektromos hálózatba, zárlatos lett a vízmelegítő és kiderült az verte le a biztosítékot, a biztosíték-kapcsolós doboz meg el kezdett füstölögni, csoda hogy nem robbant fel, előtte este meg a felettem levő fénycső pukkadt ki. Szerencsére ma jött a villanyszerelő bácsi és sikeresen véghez vitte az ördögűzést, csak így tegnap óta nem volt addig áram. Kárpótlásul megint kis regényt írok, igaz csak 9 ujjal, mert a jobb mutató ujjam meg pólyás baba jelmezben szundikál…

7-es: A Jedi tanoncok lemészárlása szükséges rossz volt. Kylo arra ébredt, hogy Luke ott áll mellette karddal a kezében és azt hitte meg akarja ölni. Sejthető, hogy mi történt ezután, felpattant és vissza rá támadt, erre a többiek is felriadtak és voltak akik Luke oldalára álltak, és voltak akik Kylo mellé. Akik Kylora vagy a társaira támadtak, azokat levágták, ennyi, valószínűleg mindenki zavart volt, mert nem tudhatták, hogy mi történt és mi váltotta ki a felfordulást. Rey amikor először megérintette a Skywalker kardot, látta azt is, ahogy a csata után a templom összedől és látta Kylo Rent, mögötte 5-6 személlyel, akik hozzá hasonló maszkot viseltek és nézték az égő romokat. A Jakkui mészárlás meg példa statuálás, így járnak azok, akik ellenük állnak. Általános jelenség minden háborúban. Érdemes megemlíteni azt a jelenetet, amikor az egyik rohamosztagossal (Finn) valami gond van, kilóg a többiek közül. Észre veszi Kylo Ren, mégsem szól rá, vagy hívja oda magához, vagy a felettesének se említi a dolgot. Tudja, hogy az ő maszkja alatt is csak egy ember van, aki lehet néha napján elbizonytalanodik. Tehát mégsem az a megátalkodott gonoszság van benne. Mondjuk Hux biztosan máshogy reagált volna egy ilyen katona láttán.

12-es: Az utolsó remény – mint a 9. rész lehetséges címe nekem is eszembe jutott, mert elég jelentőségteljesnek hat az a rész, amikor Rey mondja ezt Kyloról Lukenak. De aztán el is hessegettem a gondolatot, bár jó cím lenne, de borzasztó klisés; „Az utolsó Jedi” és „Az új remény” után „Az utolsó remény” cím már nagyon bénán hangzana. :D Legyen a cím inkább az „Ujjászületés”, Snoke vezér feltámadna, ujjászületne az ellenállás, Ben meg dobná régi életét, újat kezdene és átállna a jó oldalra. :)

14-es: Ma ők lőnek le titeket, holnap meg ti őket. – Azt hiszem így van helyesen. Én először itt azt hittem, hogy a kódtörő ezzel a szóvirággal azt akarta mondani, hogy igaz hogy azt hihetitek, hogy elárultalak titeket, de hamarosan fordul a kocka a javatokra. Hát fordult végül a kocka, de nem a kódtörő miatt. Tényleg nem is tudom mi lett vele, úgy eltűnt. Jaa, kapott valami hajót, utána valószínű gyorsan lelépett.

15-ös: Harrison Ford már tényleg nem fiatal már, neki is ennyi idősen megterhelőbb egy filmben szerepelni, ki kellett írni a történetből, és akkor a búcsú legyen már stílusos, meg aztán az élet is bármikor közbeszólhat, mint Carrie Fisher esetében és utána már bonyolultabb a szereplőt kivenni a történetből. Ha egy „digitalizált” színész játssza el akkor az a furcsa, ha meg egy másik élő színész játssza el, akkor meg az nem tetszik a rajongóknak. Bár a fiatal Leia is nagyon jól "sikerült" a Zsivány egyesben. Én a digitális megoldást tartom valószínűbbnek, a számítógépes animáció már elég fejlett hozzá. Bár biztos ő is meg fog halni. Kíváncsi leszek, hogy apja halála után anyja halála hogy hat majd Kylora.

Érdekes lenne, ha Snoke visszatérne, én örülnék is neki, mert akkor megoldódna a fő gonosz probléma a 9. részre. Már el is képzeltem hogyan folytatódna a történet. Rey és a társai lelépnek az Ezeréves sólyommal. Kylo meg megy vissza a hajóra. Csak Snoke fő vezér meg ott vár rá hajón: „Kylo Ren, hűtlen tanítványom… Csalódásom elmondhatatlan…” Nem szeretnénk a helyében lenni. :D

Lehet, hogy a filmkészítés nem kívánságműsor, de a legtöbb filmre igaz (a Disney filmekre meg duplán-triplán), hogy a végük jóra fordul, a rossz bűnhődik vagy meghal, a jó győz. Kylo is inkább pozitív karakter mint negatív, így Hollywoodi mintára kicsi rá az esély hogy meghal. Jó, kizárni nem lehet persze. Azért elég sok gyerek is nézi a Star Warst, szerinted hogy esne nekik, ha megölnék Kylot? Nem is egy idős karakter, hanem szinte még gyerek.

17-es: „Szerintem nem kéne azt sem üzenni a filmnek, hogy rendben van hogy elpusztítottál bolygókat, de ha megbántad az más, mert akkor nincs semmi baj.” Ismered a tékozló fiú történetét? Ha nincs a történetben megbocsátás, akkor ha akármi rosszat teszünk, sose könnyíthetünk a lelkiismeretünkön, sosem kapnánk senkitől megbocsátást, még akkor se ha majd sajnáljuk hogy úgy történt?

A „Leszek a tanárod. És megtanulod használni az Erőt.”-jelenetről ismét, ha nem tiszta. Szóval Kylo NEM akarja megölni a lányt, esze ágában sincs lelökni. Mióta először meglátta az erdőben, már akkor is kivételezett vele, (nyilván nem egy ilyen lányra számított, amikor leküldték hogy kapjon el egy lányt) – ha nem lett volna rá hatással, elverethette volna a klónokkal, és megkínozhatta volna mint Poe-t. És nem is konkurenciának tekinti, akivel meg akar küzdeni életre-halálra, hanem egy olyan személynek, aki hozzá hasonló. Hasonló múltja van, mint neki, olvasta a gondolatait és a kihallgatás óta észrevette, hogy már akkor „visszanyalt a fagyi”, amikor a gondolat olvasás képességét átvette Kylotól. (És Rey ezt kihasználva utána így vette rá a gondolata erejével az egyik rohamosztagost, hogy engedje el.) Talán ezzel azt remélte Kylo, hogy Rey megérti az Erőt is, esetleg magát a sötét oldalt is és így csatlakozik hozzá. Rey valóban megtanulta az Erőt, Kylo viszont csak annyi tud átadni, amivel ő is rendelkezik, tehát ha hiányzik belőle az eredendő sötétség, akkor nem tud vele „fertőzni”. Akinek kétségei vannak a jelenettel kapcsolatban, jó fej vagyok és beteszem a képet. :D Érdekes ez a 2 kép így egymás mellett…

[link]

Rögtön a fent elhangzott mondatok után (ami Kylo Ren utolsó szavai is egyben a 7. részben), a lányt átjárja egyfajta katarzis, mintha valami különleges élményben lenne része, Kylo ezalatt meg erősen Reyre koncentrál. Ilyen egy effektív Jedi tréning! Egyébként 8. részben, Rey elmegy Luke szigetére és kapja az első leckét a mestertől. És van egy rész, amikor meglátja azt a lyukat és érzi hogy elnyeli a sötétség. Ettől Luke megrémül és említi Reynek, hogy Ben-nél is ugyanezt látta, őt is ugyanígy beszippantotta az a sötétség és megrémült tőle. Tehát ha úgy vesszük, Kylonak mégis sikerült megfertőznie Reyt egy kis sötétséggel, a sajátjával…

20-as: Nagyon érdekes amit a zenei részről írtál!! Majd alkalomadtán én is megpróbálok rátalálni arra a részre.

2018. jan. 13. 20:40
 22/57 anonim ***** válasza:

Nem kívánságműsor, de szerintem meg lehetne egy "time gap" a következő rész előtt. Addig Kylo menjen a sarokba gondolkodni! Meg hát na, így szokás! Gondolj az eredeti trilógiára. Az előzménytrilógiára inkább ne!

Snoke szerintem se halt meg csak így, mert az nagyon beteg lenne, de az is hülyeség lenne, hogy most csak úgy ott van a hajón. Volt már egyszer hasonló főgonoszunk, így másodjára már unalmas lenne egy elképesztő erejű, mindenek felett álló gonosz arc, csak úgy a semmiből, akiről semmit nem tudunk, csak valamiért mindenki fél tőle, ennyire nem lehet fantáziátlan a történet.

Én valahogy úgy képzelem el, hogy Snoke valahogy Ben Solo félelmeiből, és bizonytalanságából kelt életre, vagy onnan lett erős. Ez kicsit olyan Harry Potterféle horcruxos élmélet, de tök érdekes lenne valami ilyesmit látni. Egy csomó mindent bele is lehetne magyarázni, hogy miért történt úgy ahogy. Hogy miért volt akkor olyan egyszerű megölni? Mert Kylonak kb. fogalma sincs róla mit akar, az volt a benyomásom a film alatt is, hogy nem így tervezte, csak hirtelen jött ötlet volt. Ez belemagyarázás, tudom! It's a trap! :)


"és látta Kylo Rent, mögötte 5-6 személlyel, akik hozzá hasonló maszkot viseltek és nézték az égő romokat."

Már akkor arra gondoltam, hogy ők a "Ren lovagjai", akik azért Ren lovagok, mert a vezetőjük Kylo Ren, és nem fordítva. Akkor nekem ez evidensnek tűnt, de rájöttem, hogy ezt nem tudjuk elvileg, csak egy elmélet.

"a felettesének se említi a dolgot."

Dehogynem, Phasma le is csekkolja rögtön, gondolom kapott egy fülest.


Ha már a filmkészítés kívánságműsor, nagyon szeretném látni Kylo Rent repülni az Ezeréves Sólyommal. Nem érdekel miért, csak legyen ilyen jelenet! Akarom!

2018. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
Kylo 100%, hogy repülni fog a Sólyommal, közben meg koordinálja a torkát, mert semmi sem működik rajta! :D
2018. jan. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:

*kiordibálja...


(Én meg továbbra is szeretem a telefonom, mert kijavítja, amit írok...)

2018. jan. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:

Ha lehetne kívánságműsor, én egy olyan jelenetet szeretnék, ahol Kylo találkozik Leiával és beszélgethetnének egy kicsit, és megtudná az igazat, hogy miért is állt át a nagyapa a sötét oldalra. Szép jelenet lenne, kár hogy erre már nincs esély. Olvastam, hogy a 9.-re nagyrészt a fel nem használt jeleneteket teszik be fel.

Még a kihallgatásos jelenet kapcsán utólag ha beilleszthetném: Amíg Kylo nézi az alvó Reyt, a földön térdel. Csak akkor áll fel amikor leveszi a maszkját. (Ez is a tisztelet kifejezése.)

2018. jan. 14. 08:45
 26/57 anonim ***** válasza:

"kiordibálja a torkát, mert semmi sem működik rajta"

Nem baj, majd Rey meg bypassolja. Mármint a kompresszort. :D


A 8. végén is térdel, amikor Rey rácsukja az ajtót. Ennek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget. Arra gondoltam azért térdel mert laza, és megteheti, ha akarna ülhetne fotelben is, de az nem lovagos. Ne feledjük hogy Kylo egy varázsló-lovag-náci.

2018. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

Még egy kis restanciám maradt a bizonyítékok összegyűjtése kapcsán azoknak, akik még mindig szkeptikusak a Kylo-Rey vonzalom kapcsán, most Az utolsó Jedik filmből. -)

- Amikor először létrejön köztük a gondolat kapcsolat, mindketten meglepődnek a váratlan szituáción. Rey még mindig gyűlöli Kylot, amit egy spontán „haslövéssel” tudomására is juttat. Kyloból más reakciót vált ki a találkozó, ő pont ellentétesen viszonyul a lányhoz (még annak ellenére sem mutat haragot Rey iránt, hogy a lány előtte vállon szúrta és majdnem kettévágta a fejét + az imént „le is lőtte”), annyira izgatott lesz, hogy azt hiszi, hogy tényleg itt van Rey a közelben és szélsebesen kicsusszan a folyosóra, hátha ott találja. Majd mondja neki: „Látod a környezetemet? Én nem a tiédet. Csak téged.” Ennél a „csak tégednél” felhúzza a szemöldökét egy pillanatra. Egy férfi akkor húzza fel a szemöldökét, amikor egy olyan nőt lát meg, aki tetszik neki. Zseniális, hogy a színész erre az apró kifejezésre is figyelt.

- A második találkozásuknál is hallhatunk egy rövidke, de érdekes dialógust.

Kylo: „Szörnyetegnek neveztél.” Rey: „Azért mert az is vagy.” Kylo: „Az vagyok.” (Ezt a jelenetet nehezen értelmezem, ha valaki máshogy értelmezi a jelentését, örülnék ha megosztaná a véleményét.) Szerintem Kylonak kicsit rosszul esett, hogy Rey „szörnyetegnek” nevezte. Lehet, hogy ezen kattogott az agya, ezért a „szörnyetegnek neveztél” kijelentése inkább kérdés volt, lehet hogy választ várt volna arra, hogy miért mondta rá. Ha mások mondanák rá, az O.K., még büszke is lenne rá, de hogy pont Ő tartja annak… Hiszen ebből egyértelműn lejön, hogy Rey nem szimpatizál Kyloval, hogy így haragszik rá, ami Kylonak kicsit rosszul esik, és Reyből még mindig a düh beszél, amikor rávágja a választ. Kylo nem forszírozza a dolgot, akkor legyen úgy, fenntartja a rosszfiú imidzset és visszaszól, hogy „az vagyok”. Lehet Rey meg éppen nem erre a válaszra számított, mert utána olyan arcot vág mintha… nem is tudom, mintha megbánta volna a szavait. A kapcsolat megszakadt, de látjuk, hogy Kylo beleizzadt a beszélgetésbe. Mint mikor valaki blöfföl, mert fenntartja a látszatát annak hogy erős, nehogy elárulja magát, de aztán a végén kiszusszan: óh te jó ég, ez meleg helyzet volt, majdnem lebuktam.

- A „meztelen” jelenet. Na, ez a rész elég nyilvánvaló, már kielemeztük párszor. Az előbb leizzadt, úgy hogy most lightosabbra vette az öltözetét. Stratégia váltás, hátha így jobban be sikerül vágódni Reynél, ha leplezetlenül jelenik meg előtte a szörnyeteg. A leányzó persze zavarba jön és lesüti a szemét, pedig megcsodálhatná a sebeket is, amit Kylora „tetovált”. Lehet, hogy mégse közömbös iránta? Ha abszolút nem érdekelné a fiatalember, nem jönne zavarba ilyesmitől. Kylo leplezetlensége metaforikus is, hajlandó megnyílni Rey előtt, nem titkol előtte semmit. Rövid betekintést kapunk abba, hogy megtudjuk mi volt az előzménye annak, hogy a sötét oldalra állt át. Sikerült elérnie Kylonak azt amit szeretett volna, Rey sajnálatát és szimpátiáját megszerezni.

Rey: „Még sosem voltam ilyen magányos.” Kylo: „Nem vagy egyedül.” Rey: „Ez rád is igaz.” A két magányos lélek egymásra hangolódik és annyira érzik egymást, hogy Kylo több parszeknyi távolságból is odamaterializálódik Rey mellé az esti tábortűz mellett, Luke szigetére. Meg is érintik egymást… Ugye tudjuk, hogy mindig történik valami érdekes, ha ezek fizikailag egymás közelébe kerülnek. Luke felfigyel a kunyhóból áradó szokatlan fényre és rajtuk üt, Reyt meg elkapja a harag iránta, és kis híján megöli. Ne feledjük, hogy Kylo mennyire gyűlöli Lukeot, Reyre is majdnem ráragadt ez az indulat, csak a józan esze állította le. Akárcsak Kylo, ő is Lukeot okolta azért, amiért Ben Soloból Kylo Ren lett. Rey már másként gondol Kylora innentől kezdve, látta a jövőjét és hiszi, hogy át fog egyszer állni a fény oldalára és meg tudja menteni, ahogy mondja, ő az utolsó reményünk, hogy győzzünk.

- Lelkesedésében önkéntesen elhajókázik Kylo Renhez, aki viszont szófogadó tanítványként Snoke elé viszi a foglyot. Jó, mást úgyse tehetett volna a jelenlegi helyzetében. Kylo Ren ismét letérdel, mert a lovagok már csak ilyenek. :D A főnök előtt meg pláne. Szemét is lesüti, hogy ne árulja el magát, mert akkor neki is vége, mégis látjuk, hogy aggódik, amikor Snoke kínozza Reyt. Véghez visz valamit, ami egyértelművé teszi, hogy Rey sokkal fontosabb számára, mint Snoke, egyszerűen megöli a főnököt, mert csak így tudta megmenteni a lány életét. És beteljesedik mindkettejük látomása: egymás oldalára állnak és együtt harcolnak az ellenséggel.

- De Kylonak is és Reynek is más az elképzelése a jövővel kapcsolatban, hiába hívja mindkét fél a másikat, hogy ő csatlakozzon hozzá. Ez még várat majd magára. Azért rendes volt Rey, hogy nem gyilkolta le Kylot, amíg ki volt ütve. Legalább tudjuk, hogy már nem úgy tekint rá, mint az elején, hogy megölni bármi áron. Most már megmenteni akarja.

Érdekes hogy pont Kylo forszírozza, hogy töröljük el a múltat, közben meg képtelen a saját múltján túllépni. Amikor Reynek felhozza, hogy „a szüleid eldobtak, mint a szemetet és sóvárogsz utánuk” – ezt megint úgy mondja, mintha közben a saját szüleivel kapcsolatos kudarcára gondolna. És azért akar a sötét oldalon maradni, mintegy bizonyítva a világnak, tessék, ti tettek engem ilyenné, bűnhődjetek, mert vissza adom amit adtatok. Erről mindig az egyik Nightwish dalból való idézet jut eszembe: „You made me what I am...”

- Nem forszírozom tovább én se, utolsó jelenetük, Kylo az ellenállóknak már csak a hűlt helyét találja, Rey éppen távozik a bolygóról, kicsit morcosan néz Kylora, mikor „rácsapja az ajtót”, tessék, szenvedjél magadban, ha nem jössz velem. Kylo a csatát vesztett letérdelő lovag, mint egy magára hagyott kisfiú, a rajongás és szomorúság elegyével az arcán néz fel Reyre. Majd lehajtja a fejét, vesztett.

Folyt.köv. a 9. részben - még biztos összefutnak párszor…

2018. jan. 16. 03:21
 28/57 anonim ***** válasza:

2. találkozás. Kylonak valóban rosszul esik, h szörnyetegnek nevezi. Azonban ez a jelenet valamivel több szerintem. Kylo rá akarja vezetni Rey-t valamire. Olyasmire, amit ő jobban sejt, mint a lány, mert Rey-ből még mindig gyűlölet beszél. És igen, rahagyja, akkor legyen megint egy kisebb veszekedés...

Beleizzad? Állítólag az erő kötelék köztük annyira erős, hogy a másik környezete manifesztalodhat a másik helyszínén. Rey-nél esett az eső, Kylo letörli az esőt az arcáról.

Na meg itt van egy másik értelmezés, amit maga Hidalgo is megerősített egy tweetjében... Ez bizony kőkemény szexuális töltet... Nem akarom nagyon részletezni, szerintem magáért beszél... Ezek után egyre közelebb kerülnek egymáshoz fizikailag is, a harc a végén pedig nagyon sokrétegű értelmezést enged meg, ahol minden részlet jelent valamit, nagyon aprólékos munka.

2018. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:

Igazad van, tényleg az eső lehet az, erre nem gondoltam. Nem rossz, ha a jövőben találkozni akarnak, csak egymásra gondolnak és az egyik „ott terem” másiknál. Bár szerintem ez nem lehet teljes fizikai megjelenés. Lehet, hogy csak az érzékeik érzékelik a másik fizikai jelenlétét, de valójában még sincs ott. De mégis csak ott kell hogy legyen, mert Luke is látta. Meg az eső is nyomot hagyott… Érdekes dolgok ezek.

„Ez bizony kőkemény szexuális töltet... Nem akarom nagyon részletezni, szerintem magáért beszél...”

Nem tudom, mire gondolsz? Nem vágom. Én semmi szexuális töltetet nem tudok hozzá kapcsolni ahhoz a jelenethez… Gyenge a fantáziám? Vagy a tied túl színes? :D Szerintem az már túlmagyarázás, ha ilyesmi van a jelenet mögé képzelve.


22-es: Phasma tényleg lecsekkolja, de nincs rá utalás, hogy Kylo Ren miatt. Igazándiból csak azért ment utána, mert nem adta le a fegyverét. Meg még rápirít, amiért levette a sisakját. A bolygón történteket nem említi.

2018. jan. 17. 10:56
 30/57 anonim ***** válasza:
Igazából annak a jelenetnek, mint a legtöbbnek több rétege van. Azt, amit írtam, azt maguk a készítők is megerősítették, nem az én fantaziam színes :) elsőre nem gondoltam én sem rá, bár beugrott egy gondolat, minthogy ez egy jellegzetes mozdulat a férfiak részéről... De hát na, én is túlzásnak gondoltam. Aztán jött Hidalgotól a tweet, hogy ez bizony szexuális töltetű is... Na, hát jó. Végülis: letörölhette volna az esőt a ruhájáról, a kezéről, bármiről. Nem, ő az arcáról törölte le.
2018. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!