Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi ez a vágás Rey arcán?

Mi ez a vágás Rey arcán?

Figyelt kérdés

Most néztem ötödszörre Az utolsó Jediket, talán eddig is láttam az arcán a kis vágást, de csak most vettem úgy igazán észre, igaz csak pici, talán 1 cm lehet, de azon a nyomvonalon van, mint Kylo Ren-nek. Eddig is sok mindenben hasonlítottak, már a sebhely is? :D Mikor-hogy került az oda, az Ébredő erő elejébe belenéztem, ott még nem volt olyan.

[link]



2018. jan. 10. 21:08
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
Elvileg elég sok szexuális utalást tettek bele. Pl. Hogy Rey megfogja Kylo kardját :D Amúgy nem tudom nem-e túl elvetemült elképzelés de van aki szerint a kéz összeérintés szimbolikus szex volt,plusz a tróntermes rész is. Előbbire talán bizonyíték az egész Luke rajtakapja Reyt valami nagyon bűnösön dolgon miatt, plusz hát azok a szemezések :D Utóbbi meg a sok vörös és tűz ķözötti harc miatt ahol tökéletes az összhang. Plussz ott a végen a fénykard eltörése a szívük eltörését is jenetheti, mert az csak együtt lehetne egész. De amúgy én hiszek a lélektársas elméletben is, és abba sokminden beleillik amit ti is montatok. Pl. Sztem Snoke kamuzott mert már előbb is össze voltak kötve de ha nem akkor ott a Snoke=Snake párhuzam ahol ő a csábításba vivő kigyó, meg elvileg az ördög köti össze sokszor a szerelmeseket. Pl a tarottban az ördög kártya házasságot is jelenthet,mert az ördög össteláncolja a párt. Ja és a kedvencem a tökéletes egyensúly köztük, mert mikor a harcban az egyik kirúg a másiknak támaszkodva tudja megőrizni az egyensúlyát egy amúgy egyedül kivitelezhetetlen mozdukatban. Ott látszik hogy ők jin és jang-ként egészítik ki egymást, ami az igazi rgyensúly az erőben :D
2018. jan. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:

"Sztem Snoke kamuzott mert már előbb is össze voltak kötve"


Mikor?

2018. jan. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
Szerintem ez valahol az első rész gondolat olvasásos részénél kezdőthetett, de ha jobban belegondolunk Reynek már az előtt látomása van Kyloról, hogy találkoznának egyáltalán. Ha lélektársak akkor ez totál logikus, vagy Reynek egyszerűen csak jövőlátó képessége volt már akkor is, de érdekes, hogy nem a hatalmas szuperfegyverről vagy bármi másról lát dolgokat, hanem Kyloról. Az utolsó harcuknál meg amikor Rey tápos lesz és legyőzi Kylót akkor is valamiféle kapcsolódás útján teszi ezt, mert most vagy csak simán ráhangolódik az erőre, vagy megint kilvas dolgokat Kylóból, pl az erőhasználat módját, de erről már volt szó fentebb is. Amúgy meg logikus, hogy Snoke miért hazudik: ezzel próbálja a kapcsolat jelentőségét csökkenteni Rey és Kyló szemében, és magát is bepozícionálja, mint nagymester, aki mindent eltervezett, holott sztem inkább csak a lehetőséget látta meg ebben a már eleve létező kapcsolatban. Plusz az senkiben nem merült fel, hogy ő miért nem akarja maga mellé állítani Reyt, ahogy anno Lukot próbálta a sötét nagyúr? Szerintem azért nem, mert félt tőle, hogy mit tenne érzelmileg Kylóval, ha ők együtt lennének, és pont ezért akarta azt is, hogy Kyló ölje meg, megölve magában ezzel a fényt is. Persze lehet, hogy nincs igazam és Snoke valóban mesterkedett, de nem tűnik logikusnak, nekem az logikusabb, hogy a kapcsolat az akarata ellenére létrejött, és ő ebből a helyzetből próbálta csak kihozni a legjobbat.
2018. jan. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
Plusz, ha Snoke csinálta a kapcsolatot, az miért nem szűnt meg a halálával? Most vagy nem halt meg, vagy egy örök és eltéphetetlen kapcsolatot csinált a szolgája és az ellenség között? Fuck logic az egész...
2018. jan. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:

Any95: Van amivel egyetértek, és van amivel nem. Kezdjük a tróntermes harccal: annak semmi köze a szexuális utalásokhoz, ez csak belemagyarázás. A praetoriánus gárda nem azért volt talpig vörösben, hogy ezzel a szimbolikus szexnek ágyazzanak meg, hanem mert Palpatine császár testőrségét fejlesztették tovább, ez még az enciklopédiában is le van írva, pont tegnap este olvastam. És mint tudjuk Palpatine testőrsége is talpig vörösben volt, neki pedig nyilván semmi köze a Rey-Kylo kapcsolathoz. Szóval azt a jelenetet zárd ki, az 100%-ig egy harcjelenet volt, életre-halálra. Csupán azért fogtak össze, mert az őrök nyilvánvalóan mindkettőjüket ellenségnek tekintették, egyedül pedig esélyük sem lett volna ellenük (Kylo így is majdnem otthagyta a fogát). Tűz is csak akkor volt, amikor Kylo kardja hányta a szikrát a praetoriánusok fegyvereivel összeütközve, de ezt is megmagyarázza az enciklopédia: a pengéje instabil, mivel törött kristály van benne, így minden mozdulatnál szikrát hány.


A Snokeos erő-összeköttetéssel viszont egyet tudok érteni, szerintem is kamuzott az öreg. Belelátott a fejükbe, és mivel már demonstrálta, hogy mekkora ereje van, Rey simán elhitte neki, hogy ezt is ő csinálta. Egyébként sem biztos, hogy Snoke meghalt, sőt... (Erről itt olvashatsz bővebben, 24. hozzászólás: https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_.. )


De amúgy én el tudom képzelni hogy Rey Luke gyereke, és akkor unokatestvérek lennének Kyloval, ami lefejezné a romantikus elméleteket, helyette a rokoni kapcsolattal magyarázná az összeköttetést. :D

2018. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
A tróntermi harcban egyetértek. Az elemzésben amit láttam abban mondták nagyon, de már ott is kicsit túlzásnak láttam. Bár azzal egyet értek hogy ott látszik nagyon jól köztük az összhang,és hogy együtt a legerősebbek. De szerintem Rey nem lehet Luke gyereke, mert csak felismerte volna. Egyedül Obi Van unokája lehet és így még Kylo se hazudott azzal, hogy a szüleit semminek titulálta, mert neki a nagyszülője érdekes. Úgy meg mem rokonok. Viszont felőlem nem is kéne kiderülnie kinek a kije mert amúgy az is tök irreleváns infó, ha Obi Van unokája,mert az már rég halott.A Snokeos dolognak meg majd utána nézek akkor ☺
2018. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
Ne igen, de Obi-Wannak hogy lehetne az unokája, mikor Obinak gyerekei sem voltak? Ki lett volna a nagyanyja, Satine hercegnő? :D Mert a hercegnő korán meghalt, Obi-Wantól biztosan nem voltak gyerekei. Obi-Wannak pedig később nem volt senkije, remeteként élt. Szóval szerintem Obi-Want ki is zárhatjuk. Mondjuk igaz, ennyi erővel Lukeot is. Én még arra tippelnék, hogy azért mondják hogy senkik voltak a szülei, mert tényleg senkik voltak: az Erő nemzette őt, mint Anakint (azért is ennyire erős), és az iszákosok akiket Kylo említ csak nevelőszülei voltak maximum. Lehetséges hogy Palpatine-nak és/vagy Snokenak köze van Rey létezéséhez, mivel mint tudjuk Plagueis képes volt életet teremteni, illetve visszahozni másokat a halálból. Ha elolvasod amit linkeltem, ott leírtam részletesen ezt a szálat, és simán lehet hogy minden mindennel összefügg, és Snoke sem az a simán félbevágható vénember akinek hisszük...
2018. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

Ez az elmélet elképzelhető, hogy Reyt az Erő nemzette, és a senki roncsvadász szülei csak nevelőszülei voltak, ez megmagyarázná miért adták el a lányukat – mert érzelmileg nem kötődtek úgy hozzá, vagy mert anyagi gondjaik voltak és a pénz fontosabb volt számukra. Lehet ezért nem látta Rey az arcukat a tükrös résznél, utalva az szülők ismeretlenségére. A tükörben 2 homályos alak közelít, akik végül egybe olvadnak. Arctalanok, ez arra utalhat hogy tényleg „senkik” voltak. Az arctalan tükörkép végül Rey arcává változik, mintha azt jelentené: magad vagy, nincs múltad. Vagy kiderül a 9. részre az igazság, vagy ha meg nem, akkor az van, ami megtudtunk róluk a nyolcadikban. Egyszer korábban említettem máshol, lehet hogy az egyik szülője Erő-érzékeny volt, csak nem foglalkozott vele, vagy nem tudott róla, mint ahogy Rey se addig a napig, amíg meg nem érintette a Skywalker kardot.

Én sokáig azt gondoltam, hogy a kard azokat a dolgokat mutatta meg Reynek, amiknek a Skywalker-fénykard a „szemtanúja”is volt. Látta, ahogy összedől a Jedi templom, látta R2-D2-t és Lukeot ott és akkor, látta Kylo Rent 6 társával (a Ren lovagokkal?), amint ők is nézik a pusztítást.

És itt az elején láthatjuk azt a részt is, ami Reyt lecsalta az alagsorba: egy kislányt, aki kérlelve sír egy távozó űrhajó után, hogy „Gyere vissza!”. Nem tudom, itt a fordítás mennyire jó, szerintem nem mert az eredetiben a „Come back!” van, ami többes szám is lehet, és én feltételeztem ennél a résznél „Gyertek visszának!” kellett volna fordítani, hiszen Rey is úgy említette, hogy azért marad a Jakkun, mert várja, hogy visszatérnek hozzá a szülei. Tehát itt Reyt látjuk kislányként, amint éppen elmennek a szülei. Viszont ennél a résznél nem lehetett ott a Skywalker-kard (vagy mégis?), valószínű egyszerűen a kard megmutatott neki a múltjából egy részletet, ami jelentős volt számára.

Lehet tovább költeni a dolgot: mi van ha Luke mégis ott járt akkor? Honnan álmodozik Rey távoli óceánról és egy szigetről, holott még sosem járt ott? Teóriákat lehet gyártani, de ezekre semmi bizonyíték a filmekben. Az is lehet, hogy a Solo filmekből tudunk majd meg érdekességeket, ami választ ad pár kérdésére.

Egyelőre maradjunk annál, hogy Sehonnan Rey, Senki Szülők gyermeke, akinek valamiért mégis hajlama van az Erő használatára. Én azért remélem ők ketten nem rokonok. -)

És igen, ahogy Any95 is írta, Rey Kylo Rent is látta, még azelőtt, hogy találkoztak volna, amint fénykarddal a kezében Reyjel áll szemtől szemben. Ez meg az előző kislányos jelenethez hasonló dolog, ami szintén jelentős esemény, utalva arra, hogy a jövőben össze fog futni ezzel a Kylo Rennel. A jelenés maga megrémíthette Reyt, hiszen karddal a kezében áll vele szemben egy félelmetes alak, aki fenyegetést sugall, és utalás volt,, hogy találkozik majd a sötét Erővel. Bár nem tudom, hogy ennél a jövőbeli találkozásnál vajon Reynél volt-e a Skywalker-kard. Ha a kard a jelenlétében megtörtént múltat és megtörténő jövőt mutatja meg a Reynek, akkor igen.

Amikor először találkoztak gondolatban a 8. részben, akkor Reynél még reggel volt. (Előző nap említette Luke Reynek, hogy másnap reggel leadja neki az első leckét, és Rey még azelőtt látta Kylot, mielőtt eljött érte Luke.) Gondolkoztam azon, hogy mire gondolhattak, amikor azt mondták ezeknek a jeleneteknek szexuális töltete is van, így arra gondolok – megemlítve azon találkozásukat, amikor esik az eső NAPPAL, Kylo vizes lett az esőtől, vagy ha átvitt értelemben nézzük a dolgot, „benedvesedett” a találka végett. :D Ezért a következő alkalomnál, amikor már ÉJSZAKA van, már a ruha is lekerül róla… Amikor Rey és Kylo megérintik egymás kezét, szintén az éjszaka közepén, az valóban mély intimitást sugall, melyet maga Rey kezdeményez, és azt jelenti, hogy elfogadják egymást és eggyé váltak. Amikor Rey megérinti Kylot, megremeg és könny csordul a szeméből, de Kylon is látni hogy neki se volt még ilyen élményben része. Ettől a perctől kezdve Rey már nem ellenségként tekint Kylora, mint korábban.

A két karakter Kylo Ren és Rey, valóban Yin és Yang, mely „leírja azokat az ősidőktől fennálló, egymással szemben álló, de mégis egymást kiegészítő kozmikus erőket, amelyek megtalálhatóak a világegyetem összes jelenségében” (– wikipedia). Férfi és nő, sötét oldal-fény oldal, piros fénykard vs kék fénykard. Mindketten egyformán erősek, mindketten tudják olvasni a másik gondolatát, árván nőttek fel, egymás tükörképei, stb. És még az arcukon a seb is ugyanott helyezkedik el. :P

Van jó pár jelenet a filmekben, amikor az operatőr valóban egymás „tükörképeként” ábrázolja őket, ezeknél a tükör-részeknél Kylo Ren minden esetben baloldalt (a sötét oldalon) van és jobbra a fény felé tekint, Rey jobb oldalt látható és balra néz Kylora.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Kedvencem ez a rész, miután megküzdöttek az őrökkel Snoke termében és a háttérben égő pernye száll alá. Olyan mintha csillagok hullanának, mintha szétesnének a dolgok és megjelenik köztük az űr. Egyformák, de mégis különböznek, így vannak egyensúlyban.

A végén a harc a Skywalker kardért érdekes jelenet, de ha úgy vesszük, mindkettejüknek joga van a birtoklására. Kylonak azért, mert ő is Skywalker, tehát a kard jogos családi öröksége, mellesleg „akkora Darth Vader rajongó, hogy eredeti relikviákat tart a szobájában” (– Dancsó Péter). Rey meg az utolsó Jedi (lesz) és hát jár neki is egy kéken világító kard, Kylonak már amúgy is van. Bár mintha az övé „értékcsökkent” lenne, és azért szeretne egy jobbat? -) A csillagászatban a kékes-fehér csillagok általában fiatalok, hatalmasok és NAGYON forróak, a vörös csillagok már idősebbek és nem olyan melegek, értelemszerűen egy kék kristályos fénykard erősebb elméletileg, nem? Naná, hogy arra hajt mindenki. -)

*** Egy kicsit off, csak a fénykard kristályról jutott eszembe egy érdekesség, ugye a kristály egy csillag belsejéből származik, ezért értékes. Van ennek valóságos megfelelője is - az arany. Valójában a Földön, ami arany van a bolygón, egy csillag belsejéből származik, mert az arany csak az ott levő nyomás és hő hatására tud csak létrejönni. Tehát ha van egy arany ékszered, becsüld meg és gondolj arra, hogy egy réges-rég elpusztult csillagból származik, ami amikor felrobbant, szétszóródott minden felé, s így a benne létrejött aranyból jutott a Földre is. Minden arany egy rég halott csillag szívének maradványa. Off vége. ***

A Snoke-Snake hasonlat nekem is eszembe jutott, hogy a gonosz és elcsábító kígyó nevéből kreálták Snoke nevét, de ugyanígy a Ben-Ren-Rey nevek hasonlóságát is szándékosnak tartom. Rey a fénysugár, egyértelműen a fényre utal. A Ben név néhány jelentése: a Fiú, a jobb kéz fia, a szomorúság fia, áldott.

2018. jan. 21. 01:23
 39/57 anonim ***** válasza:

Nono. A vörös fénykard mindig is a sithek fénykardja volt, már 77-ben is, a kék pedig mindig a jediké, már 77-ben is. Ennek megint csak semmi köze szerintem a Rey-Kylo szálhoz, azért ennyire nem kell felnagyítani a kapcsolatukat, nem hinném hogy ekörül forog a SW univerzum. :D


A tróntermes résznél amúgy mitől hullottak a szikrák? Az nekem valahogy kimaradt, lehet annyira lekötött a vörös testőrség, ott valaki felgyújtott valamit? Nem emlékszem hogy gyújtogatás, robbantgatás vagy lövöldözés lett volna, csak vívásra került sor, attól meg nem lesz tűz...


Snokeról nekem mindig a Smoke jut eszembe, a füst. :D Végülis, most már Snoke is Smoke. :D


Kylo pedig azért lesz vizes, amikor összekapcsolódnak (szerintem), mert ezzel akarták kifejezni hogy tényleg fizikailag is összekapcsolódtak, hiszen Reynél éppen vihar volt a szigeten.


Szerintem unokatestvérek is lehetnek egyébként. Mi van ha Hanéknak volt még egy gyerekük?

2018. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
Valami égő cucc nekirepült a vörös függönynek, amitől a z lángrakapott és leégett
2018. jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!