Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek Rey és Kylo...

Mi a véleményetek Rey és Kylo Ren kapcsolatáról?

Figyelt kérdés
Az ébredő Erő után nem nagyon értettem, hogy egyesek miért hozzák össze ezt a két karaktert, de Az utolsó Jedik után megértettem és tetszik is az ötlet #reylo. Azóta csak az jár a fejemben amit valamelyik színész mondott a hetedik rész megjelenése után, hogy a filmben elkezdtek felépíteni egy szerelmi szálat, ami szerinte elég egyértelmű. Szerintetek lehet ennek a két szereplőnek közös jövője? Meghal valamelyikük a 9. részben? Létezik egyáltalán boldo szerelem a Star Wars-ban?

2018. jan. 23. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:

"-Fejezzétek be a hülyeséget, ez Star Wars. "

Na ezzel pont ne gyere! Elvileg az előzménytrilógia is Star Wars, abban ezerszer kiábrándítóbb és nyálasabb dolgok vannak. Ha úgy vesszük hogy az előzménytrilógia nem létezik (én próbálok így élni) akkor se felejtsd el, hogy ott voltak az Ewokok az eredetiben, na meg azért ott is van szerelmi szál.

Reyt és Kylot én is shippingelem, de nem tudom elképzelni hogy boldog vége legyen. Vagy meghal valamelyik, vagy messze kell hogy menjenek egymástól. Ebben meg igaza van az első válaszolónak, ez itt a Star Wars, és a Star Wars-ban sose működött a szerelem.

2018. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=zqcSk8-n3K4

Talán érdekes lehet, bár kb. már mindenről volt szó, amit említ a videós, viszont a hisztisen reagáló rajongókról is szó van a videóban és elég érdekes a magyarázat szerintem.

2018. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
100%

Szegény 3-ast nem tudom miért pontozták le annyira, elég értelmesen elmondta a 7. rész utalásait, ami már ezerszer ki lett vesézve és szín igaz. Azt, hogy Kylo teljesen feleslegesen viszi magával Rey-t a hajójára "beszélgetni", maga a rendező J.J. Abrams erősítette meg. A rendező maga mondja, hogy a nézőnek gyanúsnak kellene lennie, hogy ezt minek csinálja, amikor simán kiszedhetné belőle az infót ott helyben. Az más kérdés, hogy esetleg valaki ennyire nem gondolta át a jelenetet, de amúgy tényleg teljesen abszurd Kylo viselkedése már az erdős találkozásuktól kezdve. Én amúgy olvastam a 7. rész könyves verzióját és ott meg még egyértelműbb az egész.

A könyvben Kylo hol a droidról kérdezgeti, hol azon morfondírozik, hogy ki a fene ez a csaj és gyakorlatilag ez jobban foglalkoztatja, mint hogy a térképpel mi van.

Az ugye nincs tisztázva, hogy pontosan milyen természetű az érdeklődése a csaj iránt, de azért elég egyértelműen többről van szó, mint a "Hú, de jó lenne, ha átállna a sötét oldalra..." típusú elgondolásoknál. A 8. rész teljesen egyértelműen ezt a vonalat viszi tovább.

Csak pár pl. a 8. részből: Az első beszélgetésük alkalmával, épp a csaj által ejtett sebet fércelik össze az arcán...Szóval lenne miért utálnia, erre hogy reagál? "Hozd ide Skywakert!...ja, bocsi mégse, még a végén belehalnál" Hm...érdekes. Kérdem én, normál esetben érdekel bárkit is, ha a halálos ellensége elpatkol? A csaj kis híján megölte! Erre azon agyal, hogy "Juj, a végén még meghal!"... Aztán másik egyértelmű példa, az "Uraljuk együtt a galaxist!"...hát, szerintem itt azért valami derenghetne a többségnek... mert egyébként a saját személyes vágyain kívül, ennek a mondatnak az égvilágon semmi értelme.

Most mi a fenének akarná bárki is átengedni "a fele királyságát" egy, az ellenséges oldalról származó sehonnai senkinek, akit egyébként akár meg is ölhetne és akkor nem kéne attól rettegnie, hogy az egyszer gondol egyet és ellene fordul...!? Hiába próbálják erőltetni, hogy "Jaj, csak át akarta csábítani a sötét oldalra..." Jah, csak kár, hogy nem erről van szó és amúgy meg a csajra gyakorlatilag az égvilágon semmi szüksége...

Egyébként maga a rendező Rain Johnson erősítette meg, hogy Kylo nem "sakkozik" a trónterembe, hanem teljesen őszintén beszél. (Amúgy szerintem ez elég egyértelmű)

A csaj érzéseiről meg csak annyit, hogy rátámadt a nagy Luke Skywaker-re, amikor rájött, hogy az nagyban közrejátszott Ben kis pálfordulásában, majd önként ment el a gonik főhadiszállására, a srác érzelmeire játszani... Meg hát, nem tudom, ki hogy van vele, de én életem nagy félelmeit és csalódásait, nem a halálos ellenségeimmel szoktam tábortűznél megbeszélni...


Szóval az, hogy van köztük valami, elég nyilvánvaló...

(bár, úgy tűnik mégse...) Az a kérdés, hogy ez a kapocs tényleg romantikus-e? Nos, maga Mark Hamill (Luke) ki is mondja, hogy a két karakter között van egy "romantikus feszültség", szóval kb. csak a vak nem látja. Rian Johnson is nyugtázta, hogy "ja, ez is benne van a dologban". (Arról nem is beszélve, hogy még szeptember környékén SW8 előzetesére a West Side Story-ból /híres modernizált Rómeó és Júlia musical/ vett dalokkal utalgatott...)


Személy szerint, szerintem még tartogatnak valamit velük kapcsolatban és nem csak pusztán egy szerelmes párról van szó... pl. valakik reinkarnációi vagy az erő két pólusát képviselik vagy valami hasonló.


Az, hogy most ez tragikus szerelem és Rómeó és Júliához hasonlóan meghalnak, mert mondjuk kinyírják egymást vagy valahogy megoldják és megteremtik az erő egyensúlyt... passz. Mindenesetre, az szerintem fura lenne, hogy 2 filmen keresztül építgetnek egy románcot, azután végül nem kezdenének vele semmit, hanem rezzenéstelen arccal kinyírja a csaj a srácot és "THE END", győztek a jók! Valamint, szerintem az is elég kellemetlen lenne, ha végül, valami olyasmit hoznának ki belőle, hogy tulajdonképpen rokonok. (Ok, Leia is lesmárolta Luke-ot, de... szerintem már az is fura volt, nem kéne ezt a vonalat erőltetni)


Na már most, bár tudom előszeretettel kering az a felfogás, hogy koncepció nélkül össze-vissza írják a Star Wars-t, de jobban utána nézve egyértelmű, hogy ez így nem igaz. Mikor Az ébredő erő-t épphogy csak elkezdték forgatni, már megvolt a 8. rész nyers forgatókönyve és Rian Johnson és J.J. Abrams a saját bevallásuk szerint is kommunikáltak egymással a filmek készítése közben. Tisztában voltak egymás elképzeléseivel... sőt Lucas elképzelései is szerepelnek itt-ott a történetben. pl. Az, hogy Luke felkutatta az első Jedi templomot és elvonulva él egy szigeten az ő ötlete. (kicsit máshogy képzelte a templomot, meg Luke-ot stb, de maga a koncepció tőle származik) Szóval az, hogy a rendezők a saját kútfejükből találják ki az ötleteket, valószínűleg nem igaz. Szerintem megvan adva, hogy kb. mi legyen benne és azon belül mozoghatnak a forgatókönyv írásában. A 9-el, ugyan ez a helyzet, már kész volt mikor forgatták a 8. részt. Most ugye újraírják, de szerintem az, hogy hova akartak kilyukadni, valószínűleg nem változik, de Carrie Fisher (Leia) halála miatt, muszáj átírni. Amikor a színészek arról nyilatkoznak, hogy fogalmuk sincs mi van a 9-ben, az úgy értendő, hogy nem tudják mi van az új verzióban, de az eredeti terveket ismerik és nem hinném, hogy valami teljesen mással rukkolnának elő az utolsó pillanatban. (hacsak nem volt a régi verzió, botrányosan rossz, de akkor meg pont azért adták J.J. kezébe, aki tudja, hogy eredetileg mit akartak...) /pl. milyen érdekes, hogy Kylo-Rey kapcsolatában bizonytalankodik a Rey-t alakító színésznő Daisy Ridley, de amikor arról kérdezték, hogy Poe és Rey vagy Fin és Rey vajon összejönnek-e, arra rögtön rávágta, hogy "bár fogalma sincs mi van a 9-ben, de tuti nem"...szóval valami fogalma azért csak van róla, hogy a sztori, hogy alakul, mégha néhány dologban bizonytalan is. Amúgy egyszerűbb azt mondaniuk, hogy "nem tudom", mint azt, hogy "nem mondhatom el, ne kérdezősködj". Néha egy-egy színésznek, mikor mondja, hogy "fogalmam sincs" az arcára van írva, hogy hazudik. Mikor meg próbálnak válaszolni, kb. percekig filóznak, nehogy kikotyogjanak valami konkrétat./

2018. jan. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
100%

folyt.

Az olyan beszólásokra meg, hogy "ez Star Wars, fúj romantikus szál" stb, én csak azt tudom mondani, hogy komolyan nem értem miről beszélnek az emberek. A Star Wars-ban mindig is helye volt a romantikus erzelmeknek. Maga Georg Lucas nevezi az egész szorit, mitológiai alapokon nyugvó, tündérmesének. A Strange Magic /Különös Varázs/ animációs mese kapcsán nyilatkozza, hogy a két sztori tulajdonképpen ugyan az, csak a SW elsősorban tizenéves fiúknak készült, a Strange Magic-et meg lányoknak csinálta. Az SW nem titkolt központi témái voltaképpen a szeretet, a család, a jó-rossz, a felnőtté válás, szülő-gyerek viszony, ilyesmik... Szóval, ha megint, egy szerelmes páron keresztül akarnak nekünk elmeséli valamit, azzal egyáltalán nem szakítanak az SW világának hagyományaival. (Igazából, az lenne a formabontó, ha senki-senki iránt nem táplálna gyengédebb érzelmeket.)

2018. jan. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
100%

folyt.2

Bocs, azt kifelejtettem, hogy a Strage Magic a Szentivánéji álom újragondolása. Egy Lucas féle "Oberon" és "Titánia" kapcsolattal...

2018. jan. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem tudom, azt ki mennyire tudja, hogy a Spotify-on vannak összeválogatott SW karakter dalok. Kb. egy évet töltöttek vele, hogy kitalálják melyik karakterhez szerintük milyen dalok illenek, zenei ízlésükhöz, belső világukhoz stb. Azok a dalok amiket lentebb említek 2017. februárjába kerültek a listájukra, tehát ekkorra már kész volt a 8. rész (a forgatás), de még nem ment a mozikba. Néhányan ezért nem is tudták hova tenni akkoriban ezeket a dalokat, nem értették mit keresnek a karakterek zenei válogatásában.


Kylo listáján például ezek a dalok is megtalálhatók, amiknek a szövegét a karakter szemszögéből értelmezve, elég érdekes dolgokat kapunk:

Rise Against - Satellite

Ez a dal talán az egyik legtalálóbb. Szépen vázolja Kylo egész gondolkodását és kapcsolatát a csajjal. Valamint a "Felajánlottam, hogy kezdjük tisztalappal..." sorok meg egyértelműen a tróntermes jelenetre utalnak szerintem.

Muse - Dead Inside

Ha, Kylo szemszögéből értelmezzük a dalt, akkor szerintem egyértelműen a 8. végére utal. Röviden, kesereg hogy milyen szívtelen volt a csaj, hogy dobta. Hiába ő lett a Legfőbb vezér, belül halott...


Amúgy, ha ezek között az égvilágon semmi nincs, akkor nem tudom pl. ezek a dalok mi alapján kerültek Rey karakter listájára:

Bea Miller - Force Of Nature

Lana Del Rey - Blue Jeans

Biztos, a Rey és Snoke közötti viszonyt akarták lefesteni vele... ;)

2018. jan. 25. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
100%
Ne felejtsd ki, hogy a kövi résznek a projekt címe black diamond, és ezen a címen is van egy dal, ami elég árulkodó. Bár ha azt a dalt vesszük ide, akkor nem hiszem hogy pozitív befejezésre számíthatunk :,D Pedig hiába lenne logikus valamelyikük halála (vagy mindkettejüké), én azért szeretnék happy endet. (na és a happy end, ami tényleg nem lenne annyira star warsos)
2018. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy bármelyikük is meghal, azért mégis csak Disney Stat Warsról van szó, ott gyakori a happy end, pláne hogy a triológia befejező része. A gyerekek szeretik Kylo Rent, mert jelmezzel foglalkozok és zsinórban keresik, De néha lány is jön azzal, hogy van-e Rey jelmez, szóval nem hiszem hogy megölik őket a történetben. Amerikában is sok Kylo Ren szaladgál Halloweenkor. :) És Kylo Ren sem egy igazán gonosz karakter akinek törvényszerűen meg kell hallnia.
2018. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak azért írtam, mert a haláluk közfelháborodás tárgya lenne a gyerekek részéről. Ez olyan mintha meghalna Jack Sparrow vagy ilyesmi. :)
2018. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük igazad lesz, mert igazából jó volna, ha happy end lenne. Bár itt gondolni kell a kövi trilógiára is, hogy az vajon akkor lesz sikeresebb, vagy akkor tudják-e majd jobban folytatni, ha happy end van, vagy ha tragikus a végkifejlet. Amúgy tuti, hogy mivel szereti mindenki a Skywalker babyket, ezért simán összehoznak egyet, azt meg ugye csak akkor lehet, ha élnek. Amúgy ti gondoltkodtatok már azon, hogy mi van, ha telepatikusan termékenyül meg Rey? Hülye ötlet, de elvileg amikor ilyen összeköttetésben vannak, akkor az eső is átment, máshogy meg nehezen tudnak találkozni, szóval mi van, ha úgy jönnek össze? (amúgy borzasztó vicces, ha elképzelem, hogy úgy valaki rájuk nyit, ahogy igazából "magukban" csinálnak dolgokat XD)
2018. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!