Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek Rey és Kylo...

Mi a véleményetek Rey és Kylo Ren kapcsolatáról?

Figyelt kérdés
Az ébredő Erő után nem nagyon értettem, hogy egyesek miért hozzák össze ezt a két karaktert, de Az utolsó Jedik után megértettem és tetszik is az ötlet #reylo. Azóta csak az jár a fejemben amit valamelyik színész mondott a hetedik rész megjelenése után, hogy a filmben elkezdtek felépíteni egy szerelmi szálat, ami szerinte elég egyértelmű. Szerintetek lehet ennek a két szereplőnek közös jövője? Meghal valamelyikük a 9. részben? Létezik egyáltalán boldo szerelem a Star Wars-ban?

2018. jan. 23. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek, én is hülyeségnek gondoltam, hogy nem maradt vele Rey, mert ha ott marad meg tudja változtatni, ha elhagyja akkor ugye ez nem sikerülnek. És amúgy mi baja az első rend uralásával? Ugyan már, simán belülről is megváltoztathatnák a rendszert, és akkor nem kéne harcban legyőzni az első rendet, mert csak úgy alakítják őket, hogy jók legyenek. Ilyen téren Rey valóban kicsit hülyén döntött.
2018. jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%
Carry Fisher a híres bikinis részre gondolt, amikor Jabbánál volt, nem konkrétan pucérkodás volt, de gondolom egy öregedő komoly nő már nem annyira örül a nerdek szexszimbóluma szerepnek.
2018. jan. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
100%

Na szépen összeütköztünk a 39-essel, neki is válaszolnék a felvetéseire:


A Ren lovagokat említettem is a 40. válaszomban, ők egy érdekes kérdés, mert a 7. részben feltűnnek egy látomásban, de a filmben nem nevezik őket nevükön, a 8.-ban pedig még említeni sem említik, jó kérdés hogy ez most egy forgatókönyvírói baki, és ők teljesen kikerültek a képből, helyettük pedig behozták a praetoriánus gárdát (ami egyébként az egyik legjobb ötlet volt), vagy pedig tartalékba vannak téve, és előkerülnek majd a 9. részben. Azt lenne jó tudni, hogy ők erőérzékenyek-e (hiszen csak ekkor számítanak bármit is a sötét-fény ellenpólusos történetben), vagy szimpla fanatikus katonák. Utóbbi esetben érdektelenek, hiszen összesen hatan vannak, simán legyőzhetőek. Engem mindenesetre érdekel hogy kik ők és mi lesz velük. Simán lehet hogy erre választ kapunk, mert az utóbbi napokban láttam velük kapcsolatos szellőztetett rajzokat, fotókat.


Snoke: az ő visszatérésére elég jó esélyek vannak, ezt kifejtettem egy másik kérdésemnél, egy külön kommentbe bemásolom majd az érveket ha van rá igény. Ha pedig ő visszatér, akkor az lesz amit mondasz: Kylonak nem marad más, mint Rey-jel összefogni, vagy elbújni a világ végére, mert Snoke önmagában is végezne vele, de emellé még vegyük hozzá, hogy akkor Hux és a teljes Első Rend is Kylo ellen fordulna, hiszen kiderülne az árulása, meg hát ők ugye Snokera esküdtek fel, nem Kylora. A Plagueis-teóriát és Snoke korai és látványos likvidálását összeadva simán lehet, hogy ez lesz a kulcs, ami összehozza a két fiatalt: Snoke visszatét, és Kylonak muszáj lesz összefognia Rey-jel és az Ellenállás maradékával ha akar valamit az életével kezdeni. Rey egymagában nem lenne elég Snoke ellen. Snoke túl erős, ezt is kifejtettem a Plagueis-teóriás válaszomban, amit majd itt is megosztok ha van rá igény.


Rey hiába könyörgött volna, hogy álljanak le, Kylo Hux és a többi katona jelenlétében nem mutathatta hogy szimpatizál a lánnyal, mert akkor az egész hátországát maga ellen fordítja, ha kiderül hogy kegyelmezni akar a legfőbb ellenségnek, pont mikor győznének felettük. Luke viszont ügyesen beáldozta magát, megmentve ezzel a túlélőket. Igen, abban igazad van hogy Kylonak időre lett volna szüksége, hogy átértékelje a dolgokat (már ha akarta volna egyáltalán, ezt sem tudjuk biztosan), de ha tegyük fel Snoke feltámad, na ott akkor nem lesz sok ideje gondolkozni...

2018. jan. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
53%

Az Első Rend nem egy sima katonai osztag, hanem egy diktatórikus, tömeggyilkos elnyomó rendszer, a Birodalom utódállama, ahol csupa fanatikus vérszomjas őrült van tele tömegpusztító fegyverekkel, és akik egy sötét erőhasználóra esküdtek fel. Nem igazán annyiból állna az egész, hogy odamegy Rey, Kylo megjavul, és akkor onnantól mindenki happy. Azt a rendszert meg kell szüntetni, nem véletlenül van az Ellenállás (azaz már csak volt, hiszen alig 20-an maradtak kb.) Kylo ennek a rendszernek lett az új vezetője, nyilvánvaló hogy komoly lázongás lenne ha Ben kijelentené, hogy itt a csaj akire eddig mindenki vadászott, ő az új vezér, ti meg mentek és gyilkolászás helyett, amire gyerekkorotoktól képeztünk titeket, elmentek fagylaltot árulni. :D Ott aztán elszabadulna a pokol... És akkor még azt nem is tudjuk, hogy mi újság a Ren-lovagokkal, vannak-e még praetorianus őrök vagy Phasmához hasonló alakok...


Ja, hogy arra a Leiás jelenetre gondoltok. Az nem volt olyan gáz azért. Semmi extra nem volt benne, még csak felül sem kellett full nudiba nyomnia. :D Pedig nem lettem volna ellene. Ideje lenne kisöpörni ezt a maradi prűdséget a Star Warsból, lehet szereznének vele új rajongókat, vagy éppen könnyebben megtartanák a régieket. Daisy Ridley ebben akár úttörő szerepet is vállalhatna... ;)

2018. jan. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%

Ez:

[link]


Komolyra fordítva a szót, tetszik ez a "romantikus" vonal.


Mivel Disney filmről beszélünk, valamennyire a fiatal korosztályt célozzák be így elég rossz üzenete lenne a trilógiának, ha Kylo meghalna... Szerintem.

Nézzük Rey karakterének mi az üzenete: senkiből is lehet valaki.

Nézzük Kylo karakterének üzenetét: a jó származásod és a képességeid ellenére is lehetsz egy óriási csalódás. :D


Mi lenne egy happy end üzenete (mindketten vígan élnek, Kylo feloldozást kap, stb): minden rosszból van kiút.



Egy külföldi oldalon valaki nagyon hosszan taglalta Kylo karakterét, szóba került, hogy a kezdetektől megpecsételődött a sorsa a gyereknek:

-származásából, képességeiből adódóan eleve nagyon feléje az elvárások, nagy rajta a nyomás

-nincs normális férfi/apa figura az életében

-az összes olyan "felnőtt" karakter, aki "példakép" lehetne, elárulja: 1.a szülei lepasszolják a nagybácsihoz 2. a nagybácsi megpróbálja (Kylo verziója szerint) álmában meggyilkolni 3. a mestere porig alázza (mikor leveteti vele a maszkot) és hülyére veszi (ő kötötte össze őket Rey-jel és csalinak használta Kylot).


Szerintem lesz egy nagyobb időbeni ugrás a két rész között. Poén lenne, ha kiderülne, hogy Snoke él (esetleg tud egyik tetstből a másikba költözni) és elkapná Kylot ő meg Reyt hívná segítségül. Vagy valami ilyesmi.

2018. jan. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
100%
Kylo nem is térdel (mint ahogy azt is sokan taglalják itt) Rey előtt a jelenetben, hanem guggol...
2018. jan. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:

#43 bemásolnád/linkelnéd kérlek a Plagueis-teóriás válaszodat?

Amúgy szerintem nagy szűkség lenne a Ren lovagokra a IX. Részben. Azt az ötletet én is támogatom ,hogy magjelennek a Ren lovagok (esetleg a visszatért/meg nem halt Snoke kiséretében) és Kylonak össze kell fognia a maradék ellenállóval és persze Rey-el a közös cél érdekében. Akkor megamarhatna az egyensúly úgy is ha Rey és Kylo egy oldalon vannak.

2018. jan. 26. 08:43
 48/62 anonim ***** válasza:
100%

Persze, szívesen.


Ennél a kérdésnél lett kitárgyalva: https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..


Itt volt a kommentem (én voltam a kérdező):


"Köszönöm a válaszokat, voltak benne jó meglátásaitok. kicsit továbbfűzném a gondolatmenetet, mert a 22-es írta hogy könnyen lehet hogy visszatér és igazából hatalmas az ereje: erre minden esély megvan. Hogy miért? 3 okot mondok, vessétek őket össze.


1. Az Ébredő Erő után Serkis azt nyilatkozta valamikor, hogy Snoke erősebb sith mint Sidious. Abban teljesen igazatok van hogy Serkis azt mond amit akar, és nem kánon a szava, ez szentigaz, de szerintem egy színésznek, aki ráadásul a karaktert alakítja, hihetünk ennyire, legalábbis nem tudom mi okunk lenne feltételezni hogy ekkorát kamuzzon, vagy hogy azt sem tudja mit beszél. Feltételezem annyira ő is tisztában van a Star Wars univerzummal, hogy tudja hogy Sidious mennyire volt erős, szóval hacsak nem hazudott ordas nagyot, akkor esélyes hogy Snokeban több van mint amit láttunk.


2. A Plagueis-teória. Ugye nagyon sokáig, konkrétan az Ébredő Erő bemutatójától az Utolsó Jedik bemutatójáig tartotta magát a teória, hogy Snoke igazából Plagueis újragondolt változata, új személyazonossággal. Konkrétan a "teljesen új karakter" után a második legvalószínűbb opció ez volt (a harmadik Mace Windu). Na mármost azt mindenki tudja hogy Plagues mennyire erős Sith volt az Erő tekintetében, konkrétan meg tudta menteni az embereket a halálból, életet tudott teremteni és látta a jövőt is. Simán lehet hogy Sidious csak azt hitte, hogy kinyírta ("Bizarr sors. Mindenkit meg tudott menteni, éppen csak önmagát nem."), de igazából csak a teste pusztult el. És akkor itt rá is fűznék a harmadik pontomra:


3. Snoke halálának (ha meghalt) időzítése és körülményei. Teljesen váratlan időpontban és módon halt meg, nem a második rész középső harmadában szokás elintézni egy trilógia főgonoszát, és főleg nem ilyen gyorsan, plusz ugye még harcolni sem láttuk. Meg aztán a mód: kettévágják fénykarddal. Darth Maul is túlélte, ő még zuhant is mellé jó sokat, pedig ő csak egy basic sith harcos volt. (Ne kezdjünk el most erről vitatkozni hogy ez hülyeség-e, meg hogy csak a rajzfilmben éli túl, kánon és punktum.) Teljesen életszerűtlen és bizarr volt egy ekkora hatalmas sötéterő-használót így kicsinálni, úgy hogy semmit nem tudtunk meg róla. Rohadtul bűzlik ez nekem, erős a gyanúm hogy ez valami színjáték volt, simán sanszos hogy itt csak egy test halt meg. Erre ráerősít az, hogy a film végén talán nem volt véletlen hogy Luke "odavetítette magát" Kylonak: ha ő meg tudta tenni, akkor egy (állítólag) Palpatine-nál is erősebb sithnek ez gyerekjáték. Simán lehet hogy Ren csak egy testet vágott ott ketté, és Snoke (aki lehet Plagueis) önmaga nem halt meg. Arra jó volt ez a rész, hogy egy nagy "WTF, nem erre számítottam" legyen a nézőknek, aztán két év múlva meg majd jön a meglepetés. Túl nagy misztikumot és legendáriumot kapott Snoke ahhoz hogy ennyivel el legyen intézve.


Persze az is lehet, hogy tévedek, és tényleg megdöglött, csupán töltelék figura volt, és a IX. rész Rey meg Kylo románcáról fog szólni, de ha így lesz az egy elég nagy elhibázott ziccer lesz a Disney részéről. Erről ti mit gondoltok?"


Még ezt kiegészíteném azzal, hogy ez az eseménysor ilyen formában teljesen súlytalanná tette volna úgy az egész Kylo átállítására tett kísérletet, hiszen nincs ott a mestere, akitől meg kell menteni, sőt ő maga ölte meg. Ez a jelenet nagyon jó lett volna a 9. rész végén, de nem a 8. közepén. Eltüntették a főgonoszt egy mozdulattal, akiről kb. semmi nem derült ki, és akkor most miről fog szólni a 9. rész? mert eddig a Star Wars mindig azon a szálon futott, hogy a jó megpróbál győzni a gonosz fölött. Nem hinném hogy a Disney ennyire amatőr lenne hogy egy ekkora csavart nem szándékosan tett volna bele az egész trilógia kellős közepébe.

2018. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
100%
Nos, Rian azt nyilatkozta, hogy meg akart szabadulni a szokásos mester és tanítvány felállástól a sötét oldalon, ezért kellett Snoke-nak meghalnia... Szerintem könyveljük el, hogy halott. Bár Abrams ha másképp gondolja, még csavarhat egyet rajta, de nem hiszem.
2018. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

Mind tudjuk mennyit érnek a nyilatkozatok, nyilván nem fogják kiteregetni a lapjaikat a 9. résszel kapcsolatban...


Amúgy meg eszembe jutott még két párhuzam Snoke és Plagueis között:

1. Snoke ugyebár idős, látszik rajta, tehát élnie kellett a Birodalom felemelkedése idején, sőt gyaníthatóan már a Köztársaság idején is. Na most, ő hol a fenében volt akkor Palpatine uralma alatt, amikor (habár névlegesen nem sith, de) egyértelműen sötét oldal használó, ami sértette volna a kettő szabályát? Ezért kellett vesznie Dookunak, Maulnak, Opressnek és Ventressnek is, szerintem Sidious érezte volna hogy jelen van, és megpróbálta volna megölni vagy megöletni - hacsak Snoke nem tudta magát jól elrejteni, ezzel a képességgel pedig palpatine is meg volt áldva. És ki volt az ő mestere? Plagueis!

2. A vörös ruhás testőrök. Palpatine a Birodalmét a vörös ruhás testőrei körében kormányozta, Snoke pedig hasonló gárdát használ (az most mellékes hogy Snoke őrei csináltak is valamit, nem csak álltak a sarokban), ami szintén egy érdekes párhuzam, hiszen ha Snoke nem sith, miért akarná átvenni Palpatine dolgait? A praetoriánusok ugyanis bevallottan a császári testőrség mintájára lettek megalkotva. És mint tudjuk, Palpatine és Plagueis együtt tervelték ki a klónháborút, a jedi rend kiirtását, és a Birodalom felemelkedését. Nem szabad elsiklani a részletek felett... Szóval szerintem Snoke=Darth Plagueis,és ha ez így van, akkor tuti hogy él, Kylo és Rey pedig köthetik fel a gatyát/bugyit, pláne hogy Luke sincsen már.

2018. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!