Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi nem igaz a Csernobil...

Mi nem igaz a Csernobil sorozatból?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom (kritikában), hogy nem szabad dokumentumfilmként értelmezni.


A készítők annyira odafigyeltek még arra is, hogy a színészek haja szála is ugyanúgy göndörödjön mint az általa alakított személynek, a jelenetekben a koreográfiára is úgy figyeltek, hogy szinte 100%-ban egyezzen az archív félteleken látottakra..

Miért épp a lényegben, a történetben csalnának?


Tehát ezért kérdem, pontosan min változattak a készítők?


2019. jún. 20. 17:25
1 2
 11/15 Kőbalta22 válasza:
100%
Nagyon jól megfogalmazták az előttem szólók. Ami még érdekes, hogy Legaszov nem is volt ott a tárgyaláson.
2019. jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
81%

#4 hogyne lett volna műanyag keretes duplaüveges szigetelős ablak... szüleim 86-ban cserélték ilyenre.


Panelok tetején egy antenna elég volt mindenre, az volt szétosztva.

2019. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Marci71 ***** válasza:
95%
Szerintem van egy elég nagy és talán szándékos hazugság a filmben. Az egész sorozatban elég kiemelt helyet kap az a félrevezető elgondolás hogy a katasztrófában jelentős szerepe volt annak hogy a KGB eltitkolt fontos információkat az Ignalinai erőműben történtekről ( vagyis hogy a szabályzórudak először növelik a reaktivitást mivel a végük bór helyett grafit ) - Na most ez egy ordas nagy hazugság, lehet hogy könyvtárakból eltüntették ezt az információt de hogy az atomerőműveket informálták az tuti, a dokumentumok is megvannak. Kaptak utasításokat is hogy lehet a hasonló eseteket megelőzni ( konkrétan 1984 januárkában tehát 2 évvel a baleset előtt ) például hogy tilos a reaktormagból 150-nél több szabályzórudat teljesen kihúzni( 206-ot húztak ki). csak ezeket Csernobilban nem tartották be. Nem véletlen hogy az oroszok felháborodtak az egészen és azt mondták megcsinálják a saját verziójukat ahol a CIA lesz a felelős.... Egyébként is minden mérnöknek ismernie kellet a reaktor szerkezetét, és nem nehéz rájönni hogy ha a rúd eleje grafit és a grafit moderátorként viselkedik akkor a rúd először növeli a láncreakciót. Tehát az hogy megpróbálják úgy beállítani hogy a KGB felelős nem kis részben az egészért elég propagandisztikus. Az más tészta hogy az esemény utáni titkolózás az elég sokat ártott a szovjeteknek meg a világnak is.
2019. júl. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%
Az oroszoknak mekkora hitelük van a szovjetúniós tevékenységük után?
2019. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Marci71 ***** válasza:
100%
Nem védeni akartam a szovjeteket. A titkolózás az esemény megtörténte után sokat rontott a helyzeten ez tuti. Én csak azt írtam hogy a baleset bekövetkeztéhez semmi köze sem volt annak amit a filmben sugallnak, hogy a KGB eltitkolta azt hogy a szabályzórúd egy része ( egész pontosan 0,5 m a 7m-ből ) grafitból van. Erről tudtak az erőműben, csak az előírásokat nem tartották be. A fő gond egyébként is az volt hogy a szabályzórudak nem mentek be a helyükre mert addigra úgy felforrósodott a reaktor hogy eldeformálódtak.
2019. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!