Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem szeretik sokan a...

Miért nem szeretik sokan a Gyűrűk Urát?

Figyelt kérdés
Nagyon sok embertől azt hallom, hogy nem jó, nem érdemes elolvasni, pedig szerintem nagyon jó! Miért van ez? Miért nem tetszik sokaknak?

2019. aug. 1. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%

Mert Kegyetlen unalmas a film is meg a konyv is.

En csak a baktatós sorozatnak hívom.

2019. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Hát elmondom,- évekig utáltam, pedig annyit olvasok, mint a dög, de ezt az első húsz oldal után, már nem bírtam tovább olvasni. Olyan volt, mintha túl sok információt akartak volna egyszerre az agyamba préselni. Többször is nekifutottam, de nem kedveltem.

Aztán egy unalmas téli napon a kezembe akadt, és, hogy volt hangulatom hozzá sorban kiolvastam mindet. Valahogy rá kell érezni az ízére vagy, mi xD

Amúgy nagyon jó könyvek tényleg.

2019. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Én csak a filmet nem szeretem. Mindig is unalmasnak találtam.

Aztán idén télen elolvastam a könyveket és nagyon tetszett a történet.

A filmet még mindig nem tudom megnézni, talán a színészek nagyon ellenszenvesek vagy az, ahogyan a rendező elképzelte a világot...nem tudom.

2019. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Akárhogy is nézzük kezd öregedni. Ami nem baj, de mostanában az ember pörgősebb, lényegretörőbb könyvekre kíváncsi. Plusz a történetét annyiszor újramesélték, koppintották, a világát bénán lemásolták, hogy sokaknak már nem hozza meg az újdonság élményét.
2019. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Én húszonévesen kezdtem nekik (már 30 felett vagyok), de csak addig jutottam az első könyvben, hogy Frodóék kiérnek a megyéből.

Rémlik, hogy voltak nagyon vontatott részek, pl. ki kinek a rokona, Tolkien állítólag imádta ezt.

Gyerekes volt a szöveg, arra gondoltam, hogy 10-14 évesen lehet, hogy jobban lekötött volna.

Ellenben az eleje nagyon tetszett, humoros volt, amikor Bilbó ajándékokat készített elő olyan rokonainak, akiket nem szerett, pl. az egyiknek egy szemetes kosarat "hosszas levelezésük emlékére".

2019. aug. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Ma a fiatalok multiimpulzusos elérés alatt vannak! Nekik már a high fantasy lassú és vontatott. Elcseszett egy generáció, de mit lehet tenni, nem verhetjük agyon az összes telefonnyomkodó facebookozó instafüggő hülyegyereket, így a mi feladatunk, hogy rákényszerítsük őket, hogy a klasszikusokat is megismerjék! Mert valljuk meg, meg sem akarják őket ismerni.
2019. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

"...nem verhetjük agyon az összes telefonnyomkodó facebookozó instafüggő hülyegyereket..."


De nem is kényszeríthetjük őket arra, hogy megismerjék ezeket.

Engem se kényszerített senki arra, hogy megismerjem más generáció klasszikusait. Miért is kellene? Had döntse már el mindenki, mi tetszik neki és mi nem.

2019. aug. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%

"más generáció klasszikusai"


xD

2019. aug. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Én nekem a kedvenc filmem és könyvem is, mind a kettő szerintem a maga módján a legjobb (sőt talán a Király visszatér a filmtörténelem legjobb filmje, simán megérdemelte volna a 12. Oscar-t is). Szerintem csak azért nem tetszik az embereknek mert nem értik meg, az idősödő korosztály semmi mást nem lát benne csak azt, hogy fantázia oszt kész pedig egyáltalán nem így van, helyenként annyira mély, amennyire egy könyv/film lehet. A könyvet talán azért nem szeretik, mert Tolkien eléggé maximalista volt, neki sose volt semmi se elég jó (pontosan ezért jelent meg csak kettő műve élete során), így rohadt hosszúra és nagyon részletesre sikerült, ami nem rossz dolog, de sokaknak pont ez nem tetszik.
2019. aug. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

#6


Ez picit túlzás! A mai fiatalok között is rengeteg olyan van, akik maguktól utána járnak a régi klasszikusoknak. Én az ún. Z generáció (1995-2010) szülötte vagyok, mégis érdekeltek a klasszikus filmek, képregények, zenék és irodalmi művek, miközben a szüleim egyáltalán nem foglalkoztak ezekkel. A gimnáziumi osztálytársaim többsége is hasonló cípőben evezett.


Valamiért sokan szeretik úgy elképzelni a világot, hogy régen mindenki kizárólag Bergman-drámákat nézett és Dosztojevszkijt olvasott, a mai fiatalok meg kivétel nélkül buta hülyegyerekek, akik még olvasni sem tudnak, miközben a világ sohasem fekete-fehér.

2019. aug. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!